Onkyo 606 i Mad Max Na drodze gniewu i Dolby TrueHD (Atmos) Audio English 5692 kbps 7.1 / 48 kHz / 5692 kbps / 24-bit

Grisza HD

New member
Osobiście nie chciało by mi się zmieniać amplitunera, dokupywać 2 kolumn wieszać je na suficie czy gdzieś tam żeby mieć inny efekt.
5.1 starczy i czasami się oglądam za siebie na kolumny tylne co to tam gra za efekt bo myślę że to na ulicy czyli działa przestrzeń ;-)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To nie komputer rozpoznaje tylko amplituner!
W komputerze nic się z dźwiękiem nie robi bo tam ustawiasz na przepuszczanie strumienia (bitstreaming spdif/hdmi)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja mysle, ze istota pytania bylo, czy aby napewno ogladales wersje z DTS-MA, bo niby skad taka wersja? Pozostale pytania, sa pozbawione sensu, ale tego pytajacy nie wie. No bo czy jest jakis program/player komputerowy,, ktory rozpoznaje i rozroznia sciezke Dollby Atmos od Dolby TrueHD.
To po prostu kolejne pytania, ktorych cel i sens jest watpliwy.
 

Grisza HD

New member
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Dolby TrueHD Audio English 5692 kbps 7.1 / 48 kHz / 5692 kbps /
24-bit (AC3 Embedded: 5.1-EX / 48 kHz / 384 kbps / DN -4dB)
Dolby Digital Audio Czech 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN
-4dB
Dolby Digital Audio Hindi 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN
-4dB
Dolby Digital Audio Hungarian 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN
-4dB
Dolby Digital Audio Polish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN
-4dB
Dolby Digital Audio Russian 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN
-4dB
Dolby Digital Audio Thai 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN
-4dB
Dolby Digital Audio Turkish 192 kbps 2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN
-4dB / Dolby Surround

REMUX

AUDiO 2..........: ~4447 kbps, 8 chnls, DTS-HD MA | English

Ktoś zrobił z Atmos DTS-HD-MA z blu ray
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To moze wrzucisz log z mediainfo a nie recznie dopisany wiersz.
Nie jest to niemozliwe ale malo prawdopodobne
P.S widzialem informacje o remuxie Framestora, czy Simple. Mimo wszystko elegancko byloby wklejac rzeczywiste, najlepeij wlasne logi z mediainfo, a nie reczne dopiski.
Przy okazji rodzi sie pytanie, z jakiego zrodla ta sciezka zostala utworzona i po co ja konwertowali? Czy przy okazji nie ulegla degradacji? Jest jakies oryginalne wydanie zawierajace sciezke DTS-MA?
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Odnośnie DTS-HD MA pytałem bo mam Bluray z tym filmem i nie widziałem żeby była tam owa ścieżka audio.

Pytałem o atmos czym rozpoznać ponieważ na pierwszy rzut oka ;-) nie ma żadnych informacji o danym kodowaniu. Dla przykładu dwa pliki z informacjami z media info:

1)
Audio
ID : 4352 (0x1100)
Menu ID : 1 (0x1)
Format : TrueHD
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Muxing mode : Stream extension
Codec ID : 131
Duration : 40s 133ms
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 640 Kbps
Maximum bit rate : 8 817 Kbps
Channel(s) : 8 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 3.06 MiB (6%)

2)
Audio
ID : 2
Format : TrueHD
Codec ID : A_TRUEHD
Duration : 11s 11ms
Bit rate mode : Variable
Maximum bit rate : 6 423 Kbps
Channel(s) : 8 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossless
Language : English
Default : Yes
Forced : No

I teraz niech mi ktoś powie który jest w DD Atmos: pierszy, czy może drugi, a może oby dwa, bądź żaden. Zgaduj zgadula.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
A pytasz, bo..?
Inaczej może. Jeśli masz kompatybilny sprzęt. Sciezka Atmos zostanie rozpoznana i odtworzone zgodnie z konfiguracja amplitunera. Jeśli nie masz, nie powinno Cię to wogóle obchodzić, ponieważ nie ma to najmniejszego znaczenia. Z wiedzy, czy ścieżką zawiera metadate Atmos, czy nie, nic nie wynika. Ma ona tę samą sama jakość dzwięku i taką samą ilość kanałów, co warto wiedzieć, zanim zacznie zadawać się różne nieprzyzwoite pytania.
Chyba, że Twój amplituner nie ma siły napędzić 2, czy 4 głośników więcej i ucierpi na tym dynamika, albo są one (glosniki)....takie jakie sa. ;).
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Bo gdyby nie było w tytule napisu Atmos i nie mamy amplitunera który dysponuje atmosem to można było by powiedzieć ze to jest sam DD TRUE HD. Czyli wierzymy na przysłowiowe słowo że film jest w Atmos.

Jak dla mnie to powinno być w media info jakaś informacja że jest to atmos ( np coś w stylu Atmos: Yes/No)

A jak tam z moim przykładem który stawiasz ze jest Atmos ?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Dolby atmos to jest to samo co dolby True hd z tym ze ma dodatkowe 2-4 głośniki na suficie. Tak jak bys miał dolby True hd na głośnikach sufitowych.... dołączasz dolne z dolby True hd i razem tworzą system dolby atmos...:)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Dolby Atmos to Ścieżka Dolby TruHD z metadanymi które jeśli amplituner potrafi odczytać to przekierowuje niektóre efekty na dodatkowe głośniki które mamy nad głową. Jeśli amplituner nie potrafi tych danych odczytać to te efekty są nadal w sygnale ale wydobywają się ze klasycznego ustawienia 5.1 lub 7.1
Mad Max jako ze jest filmem zrealizowanym w Atmos nigdzie nie ukazał się w DTSHD MA bo jest to konkurencyjny format.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Czyli dźwięk masz jest re kodowany. Niestety nadal istnieje opinia ze DTSHD MA jest lepszy od DolbyTRU HD co jest nieprawda, formaty jakościowo są identyczne. Dodatkowo można na powyższym przykładzie stwierdzić ze to co znajdziemy w internecie nie koniecznie może się okazać "oryginalne" lub bezstratne.

Pozdrawiam
 
Do góry