Onkyo 606 i Mad Max Na drodze gniewu i Dolby TrueHD (Atmos) Audio English 5692 kbps 7.1 / 48 kHz / 5692 kbps / 24-bit

Grisza HD

New member
Mam amplituner Onkyo 606. I posiadam film Mad Max na drodze gniewu na blu ray 26 GB, który posiada ścieżkę dźwiękową Dolby TrueHD (Atmos) Audio English 5692 kbps 7.1 / 48 kHz / 5692 kbps / 24-bit. Maksymalne mój amplituner obsługuje DTS-HD Master Audio.
HD MA Atmos może nie obsługuje dlatego głupieje widzę?

I gra to jakoś dziwnie. Na amplitunerze jest pokazane tak

2cd74mf.jpg


a na odtwarzaczu blu ray Panasonic DMP-BDT260 jest ta ścieżka widoczna tak

16jhq2w.jpg


I gra to tak że chyba wszystkie kolumny 5.1 grają jednocześnie nie ma tego efektu 5.1

To już zwykły DTS w Drużynie - A gra dynamiczniej ładniej
auaxxj.jpg


I tu jest Magia Wielkiego Błękitu i gra to pięknie i ma Dolby TrueHD i nie ma problemu.

oh66i0.jpg
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
...
HD MA Atmos może nie obsługuje dlatego głupieje widzę?
Twoj Onkyo, nie dekoduje Dolby Atmos. Po drugie, zeby z tego korzystac, musisz miec dodatkowe gkosniki. Natomiast nic nie stoi na przeszkadzie abys cieszyl sie ta sama jakoscia dzwieku. Teoj Amplituner wykryl flage Dolby TrueHD, co widac na zalaczonym zdjeciu. Natomiast ile kanalow w strumieniu widzi i jaki odtwaza, tego nie pokazales (potrzebne dodatkowe zdjecia).
Myslse ze wszystko jest ok i wystarczy jak upewnisz sie, ze masz wlaczony odpowiedni tryb dziekowy, za kolejnymi wcisnieciami przycisku Video tryby beda sie zmieniac. Upewnij sie, ze wyswietli sie jeden z ponizszych Dolby TruHD, Direct albo Pure Audio. Nie zas cos innego (Dolby Surround tez powinno byc ok ale lepiej wybrac jeden z 2 pierwszych.
Onkyo,,jesli nie jest ustawiony na sztywno inaczej, pamieta ostatni tryb (program) dzwiekowy na kazdym wejsciu.

a na odtwarzaczu blu ray Panasonic DMP-BDT260 jest ta ścieżka widoczna tak

16jhq2w.jpg


/QUOTE]
Nie widac tego obrazka (przynajmniej u mnie)

Edit
No i juz sobie obejrzalem obrazek z odtwarzacza, prawdopodobnie to on jest temu winny. Ja w kazdym razie nie odstawialbym na zwalonego rippa, chociaz nigdy nie wiadomo. A jak inne plyty/rippy ze sciezkami Dolby Atmos dotyczczas sie zachowywaly?
BTW. Dla pelnego obrazu moglbys zrobic zdjecie ekranu tv, w momencie kiedy wcisniesz Display, zeby pokazac co dostajesz na We/Wy i akualny tryb dzwieku?l.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Twoj Onkyo, nie dekoduje Dolby Atmos. Po drugie, zeby z tego korzystac, musisz miec dodatkowe gkosniki. Natomiast nic nie stoi na przeszkadzie abys cieszyl sie ta sama jakoscia dzwieku. Teoj Amplituner wykryl flage Dolby TrueHD, co widac na zalaczonym zdjeciu. Natomiast ile kanalow w strumieniu widzi i jaki odtwaza, tego nie pokazales (potrzebne dodatkowe zdjecia).
Myslse ze wszystko jest ok i wystarczy jak upewnisz sie, ze masz wlaczony odpowiedni tryb dziekowy, za kolejnymi wcisnieciami przycisku Video tryby beda sie zmieniac. Upewnij sie, ze wyswietli sie jeden z ponizszych Dolby TruHD, Direct albo Pure Audio. Nie zas cos innego (Dolby Surround tez powinno byc ok ale lepiej wybrac jeden z 2 pierwszych.
Onkyo,,jesli nie jest ustawiony na sztywno inaczej, pamieta ostatni tryb (program) dzwiekowy na kazdym wejsciu.

a na odtwarzaczu blu ray Panasonic DMP-BDT260 jest ta ścieżka widoczna tak

16jhq2w.jpg


/QUOTE]
Nie widac tego obrazka (przynajmniej u mnie)

Edit
No i juz sobie obejrzalem obrazek z odtwarzacza, prawdopodobnie to on jest temu winny. Ja w kazdym razie nie odstawialbym na zwalonego rippa, chociaz nigdy nie wiadomo. A jak inne plyty/rippy ze sciezkami Dolby Atmos dotyczczas sie zachowywaly?
BTW. Dla pelnego obrazu moglbys zrobic zdjecie ekranu tv, w momencie kiedy wcisniesz Display, zeby pokazac co dostajesz na We/Wy i akualny tryb dzwieku?l.


Plik na komputerze tak wygląda.
fehxzp.jpg


Te opcje dźwięku co napisałeś to mam, jak z pilota wybieram sobie " Dolby TruHD, Direct albo Pure Audio" Ale to gra jakoś inaczej gorzej. Wiadomo że najlepiej jest pościć taki sygnał jaki jest w oryginalne. A ten Direct to coś przekształca dźwięk, czy przepuszcza inaczej?


"Natomiast ile kanałów w strumieniu widzi i jaki odtwarza, tego nie pokazałeś (potrzebne dodatkowe zdjęcia)."
A gdzie to mam znaleźć?

"A jak inne plyty/rippy ze ścieżkami Dolby Atmos dotychczas się zachowywały?"
Nie wiem bo ten jest pierwszy taki film z Atmos. A jak mam film z DTS 7.1 to normalnie mi to gra tylko amplituner przerabia to na 5.1 bez problemu. Grają te dwa boczne dźwięki tylko ja ich nie słyszę bo nie mam kolumn. Przecież DTS 7.1 ma w sobie DTS 5.1 ? Wielkiego przerabiania dźwięku nie ma?

"Onkyo,,jeśli nie jest ustawiony na sztywno inaczej, pamięta ostatni tryb (program) dźwiękowy na każdym wejściu."
Ja tak chyba nie mam, bo jak puszcze film z DTS 5.1 czy muzyką, od razu mi Onkyo przeskoczy "strzeli" na ten sygnał jaki jest nadawany i widać to na ekranie amplitunera. Nie ma tak że puszczam muzykę DTS i mi gra w stereo. Można pilotem przestawić na stereo ale po co nie oto chodzi. Jak che stereo to FLAC sobie puszczam.

To jak widać nie ma co się napalać na te Dolby Atmos. Bo nie ma się takiego sprzętu na razie wchodzi to dopiero ten dźwięk. DTS-HD Master Audio też jest super.

Ale dziwne jest to że tam następna ścieżka dźwiękowa w tym filmie MAD MAX jest DD 448 kbps, to przepaść jest spora powiń dać DTS 1510 kbps a nie ma.

A może jakimś programem przerobie ten dźwięk na DTS. Jakim programem to zrobić najlepiej?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie Bubufat ma rację jak ja włączam film oryginalny z atmosem, a mój amplituner nie dekoduje tego to automatycznie przełącza się na Dolby THD.. mało tego pisałem już kiedyś o tym każdy taki film jak na razie, a mam kilka jest super nagrany pod względem audio.. więc mam nadzieję że Mad max również takim filmem się okaże.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Grisza HD.
Wiesz. Cale nasze dywagacje, bez podstawowych danych, sa czysto akademickie. Bez pelnego obrazu to troche strzelanie na oslep. Piszac pierwszego posta, nie moglem zobaczyc screenu z Twojego odtwarzacza i widzac zapalone indykatory Dolby TruHD, pomyslalem za masz wlaczony w ampie jakis niewlasciwy tryb audio. Zdjecie z menu playera rzucilo cien podejrzen ale nie wyjasnilo sprawy. Dopelnieniem obrazu, a wlasciwie podstawa do jakichkolwiek dyskusji powina byc informacja z Twojego amplitunera, wyswiwtlana na wyswiwtlaczu, a najlepeij ta z ekranu telewizora. Uzyskasz ja poprzez cykliczne wciskanie przycisku Display.
Powinno to wygladac mniej wi3cej tak:


Celowo nie wklejam przykladu, sciezki zakodowanej w Dolby Atmos, bo moje Onkyo, w przypadku sygnalu oflagowanego Atmos, nie pokazuje ilosci kanalow w sciezce, a jedynie wyswietla "Dolby Atmos 48kHz", dopoki nie przelaczy sie na jakis nienaturalny tryb, np "All chanels Stereo", mono, 3D-T etc.
Jak widzisz z obrazka mozna odczytac pewne parametry sygnalu na wejsciu i wyjsciu. To podstawowa informacja pozwalajaca zrozumiec zrodlo potencjalnego problemu. Nas w tym przypadku powinno interesowac jaki sygnal dostajesz na wejsciu. Twoj player twierdzi jedno, komputer twierdzi cos innego. Informacja z Onkyo, jest teoretycznie najwazniesza, choc czasem tez moze nie do konca ukazywac rzeczy jakimi naprawde sa. Pamietam ok 6-7 lat temu mialem problem z mapowaniem kanalow , nomen omen na Onkyo 606, podczas prob odtwarzania na HTPC (XBMC) materialow DTS-MA z plyty demonstracyjnej DTS (kilpy z Epoki Lodowcowej). Winny byl software. Podobnie - jakimikolwiek inne klopoty z kodowanymi streamami - materialy okazywaly sie dzialac na innym sofcie/konfiguracji, stad naturalnie w pierwszej chwili zawsze winie player. Czasem moze pomoc update oprogramowania ampa. Nie wykluczam jednak, ze zdarzaja sie zwalone rippy,,zwlaszcza jesli Koledzy potwierdzaja te informacje. Najwazniejsza nauczka z tego niech bedzie to, zebys wiedzial co sciagasz ;).
BTW Czy dziala u Ciebie sciezka AC3? Mozesz jprzelaczyc, zmienia sie na DD 5.1 i dziala normalnie? Druga sprawa jak plik zachowuje sie na komputerze.
To jest wogole pierwsza rzecz jaka powinienes wziac pod uwage. Zanim pomyslisz o reencodowaniu, czy przemuxowywaniu strumieni. Od dawna bowiem sa dostepne wygodne w uzytkowaniu serwery DLNA, umozliwiajace streaming i reencodujace w locie sygnal na przyswajalny przez reszte twoich urzadzen odtwarzajacych, tak ze wszelkie przerobki jakichkolwiek "gotowych" multimediow, mozna przeniesc do historii.
 
Ostatnia edycja:

Grisza HD

New member
Wg mnie Bubufat ma rację jak ja włączam film oryginalny z atmosem, a mój amplituner nie dekoduje tego to automatycznie przełącza się na Dolby THD.. mało tego pisałem już kiedyś o tym każdy taki film jak na razie, a mam kilka jest super nagrany pod względem audio.. więc mam nadzieję że Mad max również takim filmem się okaże.


Tak własnie mam jak piszesz. Że mój amplituner przełącza się na Dolby True, bo nie radzi sobie z Atmos. Mógł by też się przełączyć do DTS MA może ma bliżej niż do Dolby True ;-) Czort wie.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jeśli amplituner nie potrafi odczytać (nie widzi) Atmos to odtworzy zwykły Dolby TruHD który jest w sygnale. Z DTS-HD Master Audio nie ma to nic wspólnego, poza tym wszystkie te formaty są bezstratne wiec będą brzmieć identycznie. Jeśli pomimo tego dzwiek masz skopany to wina musi leżeć po stronie skopanego ripa z sieci.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Grisza HD

New member
Grisza HD.
Wiesz. Cale nasze dywagacje, bez podstawowych danych, sa czysto akademickie. Bez pelnego obrazu to troche strzelanie na oslep. Piszac pierwszego posta, nie moglem zobaczyc screenu z Twojego odtwarzacza i widzac zapalone indykatory Dolby TruHD, pomyslalem za masz wlaczony w ampie jakis niewlasciwy tryb audio. Zdjecie z menu playera rzucilo cien podejrzen ale nie wyjasnilo sprawy. Dopelnieniem obrazu, a wlasciwie podstawa do jakichkolwiek dyskusji powina byc informacja z Twojego amplitunera, wyswiwtlana na wyswiwtlaczu, a najlepeij ta z ekranu telewizora. Uzyskasz ja poprzez cykliczne wciskanie przycisku Display.
Powinno to wygladac mniej wi3cej tak:


Celowo nie wklejam przykladu, sciezki zakodowanej w Dolby Atmos, bo moje Onkyo, w przypadku sygnalu oflagowanego Atmos, nie pokazuje ilosci kanalow w sciezce, a jedynie wyswietla "Dolby Atmos 48kHz", dopoki nie przelaczy sie na jakis nienaturalny tryb, np "All chanels Stereo", mono, 3D-T etc.
Jak widzisz z obrazka mozna odczytac pewne parametry sygnalu na wejsciu i wyjsciu. To podstawowa informacja pozwalajaca zrozumiec zrodlo potencjalnego problemu. Nas w tym przypadku powinno interesowac jaki sygnal dostajesz na wejsciu. Twoj player twierdzi jedno, komputer twierdzi cos innego. Informacja z Onkyo, jest teoretycznie najwazniesza, choc czasem tez moze nie do konca ukazywac rzeczy jakimi naprawde sa. Pamietam ok 6-7 lat temu mialem problem z mapowaniem kanalow , nomen omen na Onkyo 606, podczas prob odtwarzania na HTPC (XBMC) materialow DTS-MA z plyty demonstracyjnej DTS (kilpy z Epoki Lodowcowej). Winny byl software. Podobnie - jakimikolwiek inne klopoty z kodowanymi streamami - materialy okazywaly sie dzialac na innym sofcie/konfiguracji, stad naturalnie w pierwszej chwili zawsze winie player. Czasem moze pomoc update oprogramowania ampa. Nie wykluczam jednak, ze zdarzaja sie zwalone rippy,,zwlaszcza jesli Koledzy potwierdzaja te informacje. Najwazniejsza nauczka z tego niech bedzie to, zebys wiedzial co sciagasz ;).
BTW Czy dziala u Ciebie sciezka AC3? Mozesz jprzelaczyc, zmienia sie na DD 5.1 i dziala normalnie? Druga sprawa jak plik zachowuje sie na komputerze.
To jest wogole pierwsza rzecz jaka powinienes wziac pod uwage. Zanim pomyslisz o reencodowaniu, czy przemuxowywaniu strumieni. Od dawna bowiem sa dostepne wygodne w uzytkowaniu serwery DLNA, umozliwiajace streaming i reencodujace w locie sygnal na przyswajalny przez reszte twoich urzadzen odtwarzajacych, tak ze wszelkie przerobki jakichkolwiek "gotowych" multimediow, mozna przeniesc do historii.

TV i blu ray mają najnowsze oprogramowania a w amplitunerze nic nie ruszałem.
Jest oprócz tego Atmos DD 448 kbps i widzi ją jako dolby 5.1
A film na pc idzie obraz a dźwięk szarpie i skacze na VLC lub BestPlayer
 

Grisza HD

New member
Wstawiam foty takie. Nic to nie zmieni już z dźwiękiem ale tak to umnie wygląda.

2mw6nip.jpg


27zyt76.jpg


2k24p4.jpg


2gt84tf.jpg


Ale fajnie że się w temacie fajnie rozpisaliśmy była to jakaś lekcja życiowa ;-) Powiem strzeże że jeszcze nie zaświeciła mi się dioda na amplitunerze DTS-MA nie miałem takiego filmu. Najczęściej jest DD lub DTS. Na swoich kolumnach słyszę różnicę mięndzy mp3 320 kbps a FLAC to może usłyszę różnicę między DTS a DTS-MA ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak własnie mam jak piszesz. Że mój amplituner przełącza się na Dolby True, bo nie radzi sobie z Atmos. Mógł by też się przełączyć do DTS MA może ma bliżej niż do Dolby True ;-) Czort wie.

Dla mnie filmy nagrane w Atmosie które automatycznie są przełączane na Dolby THD są nagrane świetnie dużo lepiej jak wiele w DTS HD MA...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lektor zagłuszy Ci genialną ścieżkę dźwiękowa.
Ja oglądałem średniej klasy wydanie Maxa i audio brzmiało rewelacyjnie, strach się bać co będzie na Blu.
 
Do góry