Onkyo 606 czy Hk 255

darok

New member
Posiadam zestaw głośników jamo 606,teraz czas na wybór ampli i mam parę pytań co lepiej zagra z tymi kolumnami onkyo czy hk,czemu o onkyo tak się dużo pisze kupa testów nagrody itd natomiast o nowych hk mało zwłaszcza o 255 albo ja słabo szukam.Pytania dotyczące hk 255.
1.czy warto dopłacic do hk255 500zł
2.czy w opcjach hk jest możliwośc regulacij niskich tonów
3.czy jest opcja zmiany impedacij jamo ma 6ohm hk 8ohm czy to nie ma znaczenia
4.czytałem że hk 255 ma problemy z bassem w stereo jest przytłómiony czy ktoś raczej nie umie ustawić
5.instrukcja obslugi jest po polsku?
6.i co lepiej nagłosni 25metrowy pokój
znajomy ma onkyo 504 i Quadral Quintas 500 granie mi się podoba ale chce żeby u mnie zagrało to jeszce lepiej więc co mam wybrać z tego co wyczytałem w jamo jest potencjał co go bardziej wykorzysta onkyo czy hk co ma hk 255 a czego nie ma onkyo 606 czy zauważe róznice pozdrawiam
 

Shagohad

New member
Bez reklam
H/K ma cos, czego niestety nie posiada Onkyo - upscaller do 1080p :]

Posiadam zestaw Onkyo 606 + Jano 606 + sub200 i moge poreczyc, ze ten zestaw gra swietnie w kinie, nie nagannie w stereo :). Jak planujesz dokupic suba, to do 25m dokup jamo sub250, ewntualnie Jamo sub300 i bedzie pieknie hulalo. Moim zdaniem, nawet bez suba taki zestaw sobie spokojnie poradzi... ale ja nie wyobrazam sobie kina bez suba... Jak cos to pytaj :)
 

mundi21

New member
Według mojego gustu to te jamo wypadają lepiej z onkyo. Onkyo gra jasno.z przyzwoitym basem.Pisze się o nim dużo bo dłużej jest na rynku. Co do twoich pytań:
1.kwestia twojego słuchu, ja zmieniłem ale miałem inne głośniki, jeśli rozchodzi się o bajery to nie, po miesiącu o nich zapomnisz
2. +- dla frontów,oraz podział częstotliwości dla wszystkich
3. nie ma możliwości, ale to nie ma znaczenia/onkyo to ma/
4. bas jest, nie ma z nim problemu
5. polska
6. oba
Różnice zauważysz, wszystko zależy od tego czego słuchasz. Onkyo jest do lżejszej muzyki, HK do mocniejszej. Oba w kinie są dobre/w swojej klasie/
 

Karister

New member
Ja kilka dni temu zakupiłem AVR255. Tylko jestem przed przeprowadzką z małego pokoju i nie mam jeszzce TV, więc mogę coś powiedziec tylko o sekcji audio.

czytałem że hk 255 ma problemy z bassem w stereo jest przytłómiony czy ktoś raczej nie umie ustawić
Nowy Harman ma ogólnie problemy z "myśleniem". Za dużo robi za użytkownika bez jego wiedzy. Na przykład powybraniu opcji "surround OFF" subwoofer zostaje ściszony trzykrotnie (na ucho, ale spadek głośności jest olbrzymi). A ja byłem przyzwyczajony do słuchania muzyki w stereo z subem. Ale teraz nawet go nie słychać. Muszę mu dawać volume niemal na full. A JBL L8400P nie jest taki dychawy, by nie mógł się odezwać. No chyba, że ja jeszcze czegoś nie znalazłem. Poza tym nie mam mikrofonu do autokalibracji AVR255. Dostanę za parę dni. Niektórzy twierdza, że ten system autokalibracji potrafi pomóc.

czy w opcjach hk jest możliwośc regulacij niskich tonów
Jest. Dosyć dziwna. Podbijanie basu owszem go podbija. Ale Harman wie lepiej, ze coś jeszcze trzba zrobić i w gratisie obcina wysokie. Na odwrót też to działa.

5.instrukcja obslugi jest po polsku?
Jest. Nawet nie otwieraj. Nie ma w niej połowy istotnych informacji. Dopóki nie otworzyłem angielskiej, w ogóle nie wiedziałem, czemu Harman robi tak a nie inaczej. Na przykład różne ustawienia częstotliwości odcięcia na frontach zmieniają dostępne tryby pracy sub'a. Ponadto wyłączenie suba przekiewowuje bas z głośników ustawionych na SMALL na te ustawione na LARGE. Sytuacja o tyle komiczna, że wyłączenie suba często powduje zwięszenie ilości basu. I pogorszenie jakości. ;)

Wszysko powyższe tyczy się prób słuchania muzyki na tym ampli. Masa ustawień i niejasne zachowania elektroniki (plus tragiczne warunki w moim tymczasowym poku). Mam też ampli stereo HK3480 i uważam, że w muzyce jest lepszy. Nie chodzi mi nawet o moc, ale o układ korekcji dźwięku. AVR255 ma nieco delikatniejszą (moim zdaniem lepszą) granicę tonów średnich i wysokich. Perkusja, gitary to brzmi z trochę większym smaczkiem. Ale różnica jest niewielka. Natomiast duża róznica jest w basie. NA HK3480 jest mięki i fajny dla (mojego) ucha. AVR255 gra kinowo. Mocne, twarde uderzenie. Na szybko puściłem film po omacku i tam się to sprawdza. Daje rady. Ale w muzyce, moim zdaniem, nie powala.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Za to Onkyo 606 posiada dokladna instrukcje po polsku, nic nie robi bez naszej wiedzy, menu konfiguracji jest latwe i czytelne - bez problemu znajdziesz wiekszosc funkcji. Posiada jakze wazna dla Ciebie opcje kalibraccji :), choc osobiscie wole sam sobie ustawic... Po raz kolejny powtorze ze w kinie sprawuje sie cudnie - proponuje wlaczyc "300" czy "Wladce Pierscieni - Powrot Krola" by zrozumiec o czym mowie :). Z wygladu rowniez jest bardzo ladny - w rzeczywistosci prezentuje sie o wiele lepiej niz na zdjeciach. Pomimo tego ze nie ma scallera do 1080p z czystym sumieniem moge Ci polecic ten amplituner ;)
 

mundi21

New member
pierwsze co zrobiłem to przystąpiłem do auto kalibracji za pomocą wspomnianego mikrofonu i nic takiego w swoim 255 nie zauważyłem.
 

m@rcinpl

New member
To ja się przyłącze, ponieważ też szukam ampli w podobnych cenach.
Interesuje mnie mianowicie czy ten HK pociągnie głośniki o impedancji 4 omy bo onkyo daje radę...
 

ufo

New member
Ja tez się waham pomiędzy tymi dwoma i jedyne co mnie przed onkyo powstrzymuje to wygląd. HK jest wg mnie dużo ładniejszy.

Rozumiem, że poza wyglądem i w.w. słabym upscalerem w HK niewiele różni oba sprzęty.

Czy w 606 są jakieś wiatraczki w środku obudowy?

Na avforums przeczytałem 40stronicowy wątek o hk 255 i są pewne mankamenty, które mnie trochę zniechęcają - szum wewnętrznych wiatraków, smużenie, pulsujący dźwięk. Niby problemy mają być usunięte przy najbliższej aktualizacji firmaware-u ale na razie aktualizacji nie ma.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
U siebie nie zauwazylem zadnych wiatraczkow :). A co do wygladu.. w rzeczywistosci prezentuje sie znaaacznie ladniej niz na zdjeciach.
 

gregory212

New member
Jak te dwa modele amplitunerów wypadają jeśli chodzi o czułość radia. Bo jestem zainteresowany kupnem jednego z nich tylko rzecz w tym, że często słucham radia, a nie chciałbym instalować dodatkowych wzmacniaczy do anteny. Pozdrawiam
 

stainer7474

New member
m@rcinpl napisał:
To ja się przyłącze, ponieważ też szukam ampli w podobnych cenach.
Interesuje mnie mianowicie czy ten HK pociągnie głośniki o impedancji 4 omy bo onkyo daje radę...
U mnie HK 255 pracuje w pomieszanej kombinacji:
fronty 4ohmy
reszta 8ohm
Oprócz tego że amp się bardziej nagrzewa (choć trudno mi powiedzieć czy bardziej od systemu 8 ohm-owego, ale zapewne tak) nie stwierdziłem żadnego niedomagania . Nawet przy dużej głośności nie ma jak przy niektórych "badziewiakach" pulsacji oświetlenia czy wyświetlacza czyli faktycznie wydajność prądowa jest duża.
 

jaroslawp

New member
gregory212 napisał:
Jak te dwa modele amplitunerów wypadają jeśli chodzi o czułość radia. ...
Jeśli chodzi o Onkyo 606 to jest ok. Podłączyłem firmową antenę - "drucik".



Ale mam inne pytania dotyczące 606:

1.W podmenu Equalizer Settings są do wyboru opcje (wg instrukcji)
Audyssey
Off
Manual
U mnie nie ma audyssey :confused: Czy może być to spowodowne tym, że nie przeprowadziłem automatycznej kalibracji głośników (załączonym mikrofonem) i opcja ta się nie uaktywniła?

2. Czy komuś udało się zmusić pilota od 606-tki do obsługi innego sprzętu rtv przy wykorzystaniu kodów z listy na stronach onkyo?
 

DarPe

New member
Audyssey

Witam wszystkich!

jaroslawp jeśli chodzi o pytanie 1 to tak, dobrze myślisz. Ustawienia "Audyssey" uaktywniają się dopiero po przeprowadzeniu automatycznej kalibracji przy użyciu mikrofonu.
 
Do góry