Onkyo 605

Romanesku

New member
Jak to jest z tymi hz w ustawieniach, Audiossesy rozpoznaje moje głosniki jako fullband, a mam Jamo 5.1 gdzie pełne pasmo mają tylko fronty .Ręcznie w setupie musze ustawic parametry i jak mam ustawic małe sourondy min.hz 40 czy max hz 200. Czy w końcu nka działa po hdmi z tym amplitunerem?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że masz tam głośniki o 10cm średnicy. Więc lepiej przypisać im rozmiar Small. Najczęściej za kryterium doboru rozmiaru Large bierze się średnicę głośnika powyżej 15-16 cm. Częśtotliwość odcięcia ustaw nieco wyżej od dolnej granicy pasma przenoszenia surroundów.

ArtS :)
 

Romanesku

New member
W moim ampli nie ma ustawien typu small , large jest tylko możliwosc ustawienia hz dla poszczególnych głośników. od 40 - 200 hz oraz full range dla głosników z pełnym pasmem.
Więc mysle ze dla frontów ( zwykłe kolumny podłogowe o mocy 100W) muszę ustawic full range, dla sourondów (małe głośniki o mocy 70 W)nie wiem ile hz ustawic tak aby subwoofer przyjmował niskie częstotliwosci.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Usunąłem zbędny cytat mojej wypowiedzi.

Częstotliwość odcięcia ustaw mniej więcej tak. Jeśli Twoje kolumny przenoszą w zakresie od, powiedzmy, 75-20000 Hz, to bezpieczne będzie ustawienie częstotliwości odcięcia na poziomie 80-100 Hz.

ArtS :)
 

DTXK

New member
Autokalibracja wykrywa Ci suroundy jako duze glosniki z prostego powodu sa za blisko sciany. I bas sie poteguje o jakies +3 dB o ile pamietam.
 

klemens007

New member
Witam. Mam nadzieję że ktoś mi doradzi co i jak :confused:
Zakupiłem 605-tkę i dvd 504 (miało być 405 ale żona zrobiła mi psikusa:D ) dostawy spodziewam się pod koniec tygodnia. W tygodniu wyskoczę po głośniki a wybór padł na jbl northridge centralny i tyły-fronty mam tonsila scherzo 200(swoja drogą ciekawe jak to razem zagra) a w między czasie chciałem kupić przewody głośnikowe i podłączeniowe i tu moja prośba. Czy byłby ktoś tak łaskawy i podpowiedział mi jakie kable kupić i jak pospinać następujące elementy- TV SHARP GD9E posiada 2 hdmi i component, 605 i 504, nagrywarka LG posiada component i optical(eura i s-video nie biorę pod uwage- chyba), X-BOX 360 wersja premium czyli posiada component i optical. Do tego jeszcze cyfra+ analogowa ale czekam na wymianę na hd i nie wiem czy się doczekam bo nie chcą mnie wpisać na listę społeczna:p . Przewody nie muszą być długie bo elementy będą stały jeden na drugim , obok tv. Prosiłbym wziąć pod uwagę także kwestie cenową przewodów bo zrobiłem się "pustawy" a jeszcze głośniki chciałem czymś lepszym podłączyć. Z góry dziękuję za wszelakie sugestie.
 
Do góry