Onkyo 605 + wybor kolumn, pytania laika o ohm, moc i modele...

xisio

New member
Wiem ze dzis juz byl post o onkyo i kolumnach, ale w moim przypadku jest inny ampl i inny zakres cenowy.

Szukam glownie do filmow HD i muzyki (htpc, Asus Xonar HDAV1.3 DELUXE) oraz tv, salon 26m^2 + wyrozumiali sąsiedzi ;P

Jak dobrac moc kolumn do wzmacniacza ? Bo podaje producent ze jest moc wyjściowa 140W/kanał (6Ω, 1 kHz, 1 kanał wysterowany, IEC) ale wiadomo ze nie ma tyle w dzwieku 5.1 czy 7.1 wiec jak dobrac glosniki do tego? czy fronty musza miec 140W "by daly rade" w stereo, a reszta mniejsza czy inaczej to dobierac??

Jak ma sie do tego impedancja? koda ma 4 ohm, a jamo 6 ohm czyli teoretycznie tyle samo co wzmacniacz, jak to liczyc i czy koda (niby slabsza moc glosnikow przy nizszej impedancji tez sie bedzie nadawac ? ) ?

Propozycje:

"Jamo C 607 HCS 3 + SUB 300"

"KODA HARMONY K-5200 + SW5200"

"Jamo E770 + E6CEN + S602 + E7SUB"

"Klipsch F2/C2/B2" albo inne tej firmy ?

ps. oferty z allegro tutaj podalem ale inne tez mozliwe.

Jakies inne propozycje do ceny okolo ~3500zl za 5.1 na 7.1 nie mam miejsca na scianach ;/ ??
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
a ampli już masz ? bo to trzeba dobierać jednocześnie ... do konkretnych kolumn konkretne ampli, nie chodzi tylko o moc i impedancje... ważne jak to też ze sobą zagra czyli jak będzie brzmieć

preferujesz tylko zakup do kina czy i do muzyki ? (jak tak to jakiej ?)

i jaki budżet tak naprawdę na to wszystko ?
 

xisio

New member
onkyo juz mam, teraz szukam tylko zestawu kolumn.

Budget mysle ze okolo 3000, ale jak bedzie trzeba 4000zl tez znajde jak bedzie warto (jak bedzie 2500 bo nie warto przeplacac tez bedzie ok)

podobaly mi z wygladu klipsch bo pomyslalem ze moge dolozyc dwie polkoliste S-1 do 7.1 na scianach bocznych w mieszkaniu i jakos moja lepsza połowa je zniesie jeszcze (niestety kwadratowe satelity dosc mocno burzą wystrój mieszkania wiec odpadaja jezeli chodzi o 7.1...

ale z tego co czytam nie zdobywaja dobrych opini raczej te zestawy.

Wszedzie w klasie budget polecane sa jamo s606, a potem to juz ile osob tyle opini.

Kolumny maja byc uniwersalne, mowie glownie do filmow HD i muzyki z htpc (mix duzy, brak mozliwosci sprecyzowania gatunków dominujących) z bardzo dobra karta muzyczną, czasem tv ale glownie filmy na rzutniku (tez juz mam sanyo z5) bo telewizje na codzien raczej na tv ogladać bede i dam sasiadom odpocząć.

Glownie nie rozumiem obecnie impedancji i tego jak to dobierac do wzmacniacza, bo opinie o glosnikach mozna cos tam znalesc zawsze w wyszukiwarce, ale nie moge znalesc niczego co jasno by pokazalo jak przeliczyc np 100W/4ohm glosniki na np 140W/6Ohm i jak to dobrac do wzmaczniacza...


Jestem troche skołowany juz bo ile osob tyle opini, na dzien dzisiejszy jestem otwarty na propozycje i bede wdzieczny za kazdy głos rozsadku ktory pokaże mi w ktorą strone warto isc z wyborem glosnikow do konkretnego ampl i zestawu jaki posiadam.


ps czy mozna jeszcze kupic gdzies E7CEN+E700 ???
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Im mniejsza impedencja glosnikow, tym mniej pobieraja pradu z amplituneram przez co zostaje mu wiecej mocy, przez co zestaw moze glosniej zagrac. Moge sie mylic, ale jesli amplituner obsluguje impedencje podlaczanych glosnikow to sam sie do nich dostosuje.

Co Ci moge polecic ??. Nie wiadomo jaka muzyke lubisz wiec...

a) Wharfedale Diamond 9.5
b) Dali Concept
c) JBL Cinepack
d) Celestion F30 F10 F35c S80

Wybierz ktore ladniejsze ;]
 

xisio

New member

masz na mysli taki zestaw Concept 6+1+C+Sub 3890zl na allegro?
i
Celestion F30 F10 F35c S80 2490zl

Ciekawe jak graja z onkyo?

Wharfedale raczej mnie nie przekonują ostatnie 3 lata spedzilem w Irlandii i ta marka jest tutaj w supermarkietach sprzedawana, a JBL wszedzie piszą ze raczej maja twarde brzmienie i nie sa tak uniwersalne

Ciekawy jestem jak graja JBL ES ES 80 + ES 20 + ES25C + ES150P albo mocniejsze ES90 z ES250P?


Zastanawiam sie nad

* mission m34i+m3c2i+m31i +ms8

* oraz takim zestawem jak znajomy zrobil ale on ma duze z tylu tez czyli jamo E770 + E750 + E6CEN.5 + SUB300 (niestety troche ponad budget juz ) podobno jamo slicznie gra z Onkyo..

Nie wiem sam juz na co sie nastawiac by gralo ladnie z tym ampl.. ?
 

armi

New member
Bez reklam
xisio napisał:
* oraz takim zestawem jak znajomy zrobil ale on ma duze z tylu tez czyli jamo E770 + E750 + E6CEN.5 + SUB300 (niestety troche ponad budget juz ) podobno jamo slicznie gra z Onkyo..

Nie wiem sam juz na co sie nastawiac by gralo ladnie z tym ampl.. ?

taki zestaw widziałem u któregoś z użytkowników forum... być może On ma z Onkyo podpięte
 

xisio

New member
Dokladnie masz racje user to xclone moj znajomy z innego forum.

hdtv.com.pl/forum/member.php?u=29234

i on wlasnie zachwala mi jamo, martwi mnie ze nie mozna nigdzie juz kupic E7CEN bo suba z serii E7 bym nie chcial bo bucza trafo podobno dosc nagminie w standby, duzo osob poleca mi suba Velodyne CHT-10R do tego zestawu.

Mam oferte na jamo

e770+e750+sub300+c400 = 4250zł
e770+e750+sub300+e6cen.5 = 4130zł
+150 kurier

Jakies lepsze pomysly na glosniki do onkyo ?
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
no dokładnie :) kiedyś jak to napisał 'wyjątkowo się z Nim zgodziłem' :)
ale patrząc po jego postach i wypowiedziach ma trochę doświadczenia w tych klockach :)
i też pamiętam Jego zadowolenie po zakupie :)
nie wiem jaką On ma powierzchnię ale na 26 m2 duże kolumny z tyłu nie są jakoś szczególnie potrzebne... wg mnie oczywiście :)
 

xisio

New member
armi napisał:
duże kolumny z tyłu nie są jakoś szczególnie potrzebne... wg mnie oczywiście :)
no ale male z podstawkami tyle samo miejsca zajma w sumie, a generalnie w promocji sa teraz te E750 i za okolo 1200zl mozna je miec co jak dodamy cene standow do np s604 bo E700 sa juz nie do kupienia da niewiele mniejsza cene od e750 a zagrac pewnie lepiej zagraja.

Tylko pytanie za 1000pkt czy jest cos lepszego w cenie 4200 do onkyo obecnie co zagra ladnie ?

mam, nowy xonar juz jest w sprzedazy,

specialtech.co.uk/spshop/customer/product.php?productid=6779&cat=0&page=1
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
xisio napisał:
"Jamo C 607 HCS 3 + SUB 300"

"KODA HARMONY K-5200 + SW5200"

"Jamo E770 + E6CEN + S602 + E7SUB"

"Klipsch F2/C2/B2" albo inne tej firmy ?

ps. oferty z allegro tutaj podalem ale inne tez mozliwe.

Jakies inne propozycje do ceny okolo ~3500zl za 5.1 na 7.1 nie mam miejsca na scianach ;/ ??

Na co padło bo jestem zainteresowany i mam podobny problem jak TY
 

manfred1

New member
xisio napisał:
E770+E750+E7CEN+SUB300

Polecam, niezle upusty sa na serie E7.

Mam parę pytań do Ciebie jak i do innych kumających temat. Czy oby ten zestaw zdaje egzamin z Onkyo? Podobny temat załozyłem na innym forum ale to dotyczyło innych bo 606-tek i tam odradzono zakup tego zestawu a poradzono mi zakup Tonsil Siesta lub Magnumy z serii6 co do tych drugich być może ale na słowo Tonsil dostaje torsji byc może jestem w błedzie. Drugie pytanie gdzie można je kupić w tak atrakcyjnej cenie?
 

markus_19

New member
siesty

Mam podpięte siesty do Onkyo 606 i nie mam im nic do zarzucenia. Kiedy stanąłem przed wyborem wszyscy polecali mi osławione Jmao 606, chociaż nie wiem dlaczego są tak popularne, chyba tylko z powodu ceny że za 2,5 k można kupić cały zestaw. Zależało mi aby kolumny grały dobrze zarówno w stereo jaki w kinie. Są naprawdę zwitne, choć wielu ludzi kojarzy sprzęt tonsila z Artusami, a to już całkiem inna bajka. Fakt, że ciężko je odsłuchać przed zakupem, bo nie są zbyt popularne. Ja jak najbardziej polecam
 

lipa_ml

New member
A ja do onkyo 605 kupiłem klipsch serie rf model 62 i grają naprawde super , na allegro mozna jeszcze wyrwac za 2399 zł co przy tej cenie daje naprawde dobry stosunek cena / jakosc no i są lepsze niż klipsch seria f
 
Do góry