Onkyo 605+PS3 - problem z Dolby TrueHD

przemas

New member
witam serdecznie

zakupilem zestaw onkyo 605+ jbl cinema pack ,do tego mam podpiete ps3 przez kabel hdmi (kabel monster)

w ps3 mam do wyboru 2 opcje wyjscia sygnalu audio przez hdmi.
kiedy wybieram linear na onkyo ma pokazane pcm
kiedy na ps3 wybiore bitstream i w filmie np. spiderman 3 wybieram w opcjach audio dzwiek dolby trueHD ,na amplitunerze zapala mi sie tylko znaczek DD a nie trueHD.
czemu tak sie dzieje??


drugie pytanko.
ps3 jest podpiete przez hdmi i kiedy wkladam plyte blu-ray z filmem i pojawia sie menu filmu ,slychac jakby ampli sie na chwile wylaczyl i wlaczyl (ale nie gasnie ,cos jakby sie dekodery przelaczaly) ,za chwile kiedy wlacze juz film ,dzieje sie to samo .tzn jakby znowu sie co przelaczalo.
czy to normalne??
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam 705, ale podejrzewam, że chodzi o to samo:

ad1) ja mam u siebie możliwośc przypisania zachowania ampli w zależności od sygnału (w setupie) - sprawdź, czy masz dla danego wejścia przypisane dane gniazdo sygnałowe, a dla danego sygnału odpowiedni dekoder.. u mnie default było wszystko ustawione na "Ostatni znany" - ustawiłem sobie dla DTS-DTS, dla DD-DD, dla DTHD - THD.. amplituner chce wiedzieć od ciebie, co ma robić z sygnałem.. :)

ad2) podejrzewam, że przełączają się dekodery - u mnie na x360 jest podobnie: jak włączam panel, to jest jeden pstryk i działa, jak włączę grę, to jest drugi pstryk i działa.. ;)
 

mundi21

New member
ad2) w menu ampa 605 jest zakładka w której dokonuje sie ustawienia dla poszczególnych formatów dzwięku do prowadzanych do niego. I tak dla otrzymywanego DD mozna przykładowo ustawić aby był używał dek Dolby D EX. Amp gdy otrzyma sygnał DD automatycznie przełącza się w DD EX co jest powodem że jest słyszalne w tym momencie "cyk,cyk" fiku myk.
ad1) sprubój w tej samej zakładce ustawić dla Dtruehd właśnie Dtruehd
 
Ostatnia edycja:

przemas

New member
Dalej brak dolby truehd

zrobilem tak ja pisaliscie ,tzn wybralem dla truehd ,dekoder truehd.
niestety jak wlaczam film spiederman 3 i wybieram dzwiek dolby truehd to na dekoderze pokazuje mi sie znaczecz dolby digital ( nie truehd)
probowalem zmieniac format dzwieku linear pcm i bitstream.
niestety zawsze zapala sie znaczek dolby digital.
co jeszcze moge zmienic?
a moze spiderman 3 nie ma dzwieku truehd tylko dd??
co wy na to??

aha

a ktory format wybierac jak ogladam filmy na bd.
pcm czy dolby trueHD??
czy one sa jednakowe jakosciowo??
 
Ostatnia edycja:

przemas

New member
dzieki za linki
z tego co wyczytalem zaden player ,ani ps3 nie potrafi narazie przekazac truehd i innych nowych formatow dzwieku

czyli ampli mam na przyszlosc ,bo narazie to sobie go tylko poslucham w dd lub dts
 
truehd

Z tego co mi wiadomo, to nieprawda. Musisz ustawić tylko wyjście w PS3 na PCM, dzwięk truehd jest po prostu rozkodowywany w ps3 a nie w amplitunerze. Działa to tylko po hdmi jeżeli się nie mylę.
Pozdrawiam
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Głowa boli od myślenia

Każda płyta ma napisane jakie dźwieki lub w jakim formacie video jest zapisana .Każde dvd lub inne nowsze hd dvd lub blu ray też ma na obudowie (lub w instrukcji)jakie ma dekodery to przecież reklama !!!!! DTS HD takie dvd hd będzie na pewno drogie plyt na razie nie ma .Onkyo wyprzedziło rynek płytowy .
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Być może Onkyo wyprzedza rynek, ale ja już wolę gdy producenci proponują nowe rozwiązania na czas, a nie trzy sezony po czasie. Wbrew pozorom lepiej mieć wybór już dziś, szczególnie, gdy jest to wybór w klasie dostępnej dla większości miłośników kina domowego.

ArtS :)
 

przemas

New member
panowie ,na plycie spiderman 3 mam do wybory 5.1 uncopressed lub wlasnie 5.1 dolby trueHD a i tak ps3 tego nie wypuszcza ,pomimo ze niby obsluguje ten format.
po to kupilem 605 bo ma nowe dekodery i ps3 po to zeby to odtworzyc a tu klops.
niby ps3 dekoduje truehd do pcm ale ja chcialbym miec wybor
pozdrawiam
 
Do góry