Onkyo 605-ps3 Brak Truehd Pomocy

pyci99

New member
Witam

wczoraj nabylem onkyo 605(dodam ze poprzedni amplituner to bylo onkyo 674 zmienilem dla true HD) podłaczyłem wszystko gra bardzo ładnie ale jak włączyć true HD mam podłączone Playstation 3 przez przewód hdmi w ps3 ustawione podłaczenie hdmi bistream i nie wykrywa true hd a film napewno jest tak nagrany prosze o jakies porady co jeszcze muszę ustawic......

pozd
 

kini0

New member
Bez reklam
A może w PS3 trzeba ustawić konkretny audio stream? Lub też z menu płyty...?
Proponuję ustawić konsolę tak, żeby kablem HDMI przeyłał taki stream audio jaki został wybrany z menu płytki BD. I tak samo ustawić ampli- niech oddaje dokładnie to co dostaje na wejsciu.
 
onkyo 605 true hd

Witam

Z tego co mi wiadomo to PS3 nie obsługe bitstream, musisz ustawić w menu audio na PCM, nie wiem czy wtedy zaświeci się lampka TRUEHD, ale na pewno będzie dzwięk w postaci 7.1 TRUE HD,dekodować bedzie wtedy ps3 a nie amplituner. Na razie nie ma jeszcze na rynku urządzenia które wysyłałoby w postaci bitstream dzwięk true hd. mam onkyo 805 , ale z PS3 się jeszcze wstrzymałem...

2 sprawa żeby w pełni cieszyć się dzwiękiem nowej generacji należałoby mieć zestaw głośników 7.1 :/ , chociaż w formacie 5.1 też nie brzmi źle.

pozdrawiam
 

pyci99

New member
no wlasnie tylko ze w ps3 jest do wyboru bistream lub pcm .....................

w jednym sklepie ze sprzetem powiedzieli mi ze kabel hdmi musi obslugiwac hdmi 1.3......
 
truehd i dts-hd

No to na razie kicha chyba, z tego co wiem, to na razie ps3 nie dostało nowszego firmware, który potrafiłby przesłać dalej powyższe formaty w niezmienionej postaci. Podobno ma się pojawić w przyszłych aktualizacjach, ale SONY nic takiego nie potwierdziło oficjalnie.
 
Do góry