Onkyo 605 i sub

Ultro

New member
Witam, więc miałem do tej pory suba m-audio s8 (200w), miałem okazję kupić większy też m-audio s10 (300 w). Wszystko ładnie tylko mam małe pytanko i w zasadzie nie wiem co o tym myśleć. Jak miałem S8 (słabszy) to ampli skalibrował mi suba na -5 (max -13) teraz jak kupiłem większy to skalibrował mi na -9. Czy wydaje mi się czy wywaliłem kasę niepotrzebnie na tego większego suba? bo logicznie myśląc chyba to ze ampli tak odcina suba znaczy że jego możliwości są wystarczające (szczególnie ten mniejszy który był na -5). Pomieszczenie mam doś spore ok 35m2. Poproszę o jakieś wytłumaczenie tej sytuacji jak ktoś w temacie jest zorientowany.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ultro napisał:
Jak miałem S8 (słabszy) to ampli skalibrował mi suba na -5 (max -13) teraz jak kupiłem większy to skalibrował mi na -9. Czy wydaje mi się czy wywaliłem kasę niepotrzebnie na tego większego suba?

To że tak został skalibrowany NIC NIE ZNACZY. :D
Moze miał inaczej ustawiony Level na ściance tylnej albo ma inna konstrukcję mechaniczną.

To czy wywaliłeś niepotrzebnie kasę ocenić musisz TY.
Słuchaj brzmienia, oceń soczystość basów.


Wg mnie -9db czy nawet -13 to stanowczo za dużo. Masz za mocno podkręcony level na subie, ustaw tak aby było po kalibracji 0dB +-1
 

Ultro

New member
dzięki za odpowiedź, suba mam na 12 godzinie ( środek) czyli przy kalibracji proponujesz skręcić do do np na na 9 ? , aha jeszcze jedno pytanko odnośnie autokalibracji. Jak podłączam mikrofon to ustawienia robi dla 3 miejsc, nie powinien robić dla jednego?
 

Ultro

New member
Dzięki, myślałem że ja coś robie nie tak, jak zmniejszyłem moc na subie to teraz mi ustawił + 13 :D, czyli kolejna próba, a co do suba to jednak ma przyjemny pogłos i warto było, tylko musze trafić z tym ustawieniem.
 
Do góry