onkyo 605 i audyssey - error

Bajtek

New member
Posiadam amplituner Onkyo 605 i głośniki szt. 5 Quintas Quadral 700. Chciałem skorzystać z automatycznego ustawienia Quadrali za pomocą audyssey i mam problem:

1 krok: audyssey wykrywa wszystkie głośniki FL, FR, C, SBL i SBR ale według instrukcji zgłasza błąd gdyż nie wykrywa SL, SR i ta sytuacja nie pozwala na przejście do kroku nr 2.

Co zrobić?

Próbowałem wyłączyć SL i SR z menu AV ale wyłączają się automatycznie też SBL i SBR.

Problem może błachy dla bywalców forum, ale muszę zaznaczyć, że jest to mój pierwszy tak zaawansowany AV.

Czy mogę do 605 podłączyć sub pasywny (firma TDL Elektronics)?

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.
 

bulek

New member
Też mam 605, ale audyssey nie uruchamiałem, bo czekam jeszcze na moje głośniki 5.1. Widziałem za to na innym forum, że powinieneś w swoim układzie używać SR i SL, a nie SBR i SBL. Wtedy może będziesz mógł głośniki back wyłączyć i audyssey ci przejdzie.
 

Bajtek

New member
Rano po pracy spróbuję. Przeszło mi to przez głowę ale czasu zbrakło i chęci - ponowne wyciąganie sprzęciora z szafki a kable tak ładnie ułożone :)

Dzięki.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dokładnie tak. SBL i SBR, to szósty i siódmy głośnik. Musisz obsadzić SL i SR. Tamte zostaw w spokoju/

ArtS :)
 

Badman2503

New member
Witam,
Miałem identyczny problem, Ustawiłem więc tak jak zalecaliście surroundy pod SR i SL. Tylne surroundy zostawiłem nieobsadzone. Audyssey przechodzi bez problemów...ale od tego momentu brak w tych głośnikach dźwięku na filmach 5.1 . Co robić ??

p.S. zapomniałem dodać ze mam wersję 606, ale nie chciałem zakładać nowego tematu
 

wlodek1956

New member
cd

Witam mam 875 i z tym komunikatem error poradziłem sobie ( po za właściwym wskazaniem podłączonych kolumn ) trzeba wklepać ręcznie pomierzone odległści do głośników :D
a potem ... samo się robi. :)
 

mudol

Member
No to widze ze mamy ten sam problem :)

Wczoraj kupilem:

Onkyo 606
Jamo 606

Satelity mam podalczone pod Sur back no i jak robie ten test z mikrofonem to nie przechodzi co dziwne tylko z tylnym lewym, prawy tylny wykrywa, glosnik napewno jest podlaczony bo jak z menu glosnikow wchodze w level cos tam to moge kazdy glosnik osobno ustawic (chodzi o dB), podlaczylem tv przez hdmi out wiec mam podglad na ktory glosnik wlasnie konfiguruje no i tam wszystkie widzi, problem jest tylko z testem mikrofonu w audyssey.

Ktos zna sensowne rozwiazanie?

Pozdrawiam i wesolych swiat :)
 
mialem ten sam, problem z 606 i podlaczylem tak jak pisaliscie i niby dziala. Ale powiedzcie mi przy automatycznej konfiguracji na ekranie tylne glosniki zrobily sie jako boczne. One beda graly jako boczne czy tyle neraz??

Pozdrawiam
 

mudol

Member
A jak to bedzie z filmami w dzwieku 5.1? Czy wlasnie te surroundy nie sa w 7.1 a w 51. sur back?

Sprobuje dzisiaj, zobaczymy jakie to efekty da :)

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
 

mudol

Member
W sumie zapomniałem odpowiedzieć, przełączyłem tylne na surroundy i rzeczywiście Audyssey wykryło wszystko i ładnie gra.
 
Do góry