Onkyo 605/405 versus 606/406

shc73

New member
Witam Szanownych Forumowiczów,

Jestem na etapie kompletowania zestawu KD, który zamierzam wkrótce nabyć - męczyłem już sporo Kiki'ego na privie (dzięki!) - wydaje się, że ostatecznie wybór padł na Onkyo. Tyle, że teraz mam zagwozdkę, zetaw 605 z dvd 405 czy też młodszy brat, 606 z dvd 406? Wiem, że temat już się przewijał przez forum, ale posty które przejrzałem nie dały mi w pełni odpowiedzie, no i dalej jestem w kropce.

Czy ktoś może mi w przystępnych słowach wytłumaczyć, czy warto nowszy czy starszy zestaw brać pod uwagę.

Może ktoś z użytkowników ww. zestawów mógłby podzielić się doświadczeniem?

Pozdrawiam,
shc73
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:mrgreen:
shc73 napisał:
... ... cktoś może mi w przystępnych słowach wytłumaczyć, czy warto nowszy czy starszy zestaw brać pod uwagę.

Może ktoś z użytkowników ww. zestawów mógłby podzielić się doświadczeniem ... ...

Różnica na zasadzie co nowe to nowe. Jeden kupuje auto model zeszłoroczny a drugi tegoroczny. Jakie są różnice. Ano np u mnie to model zeszłoroczny nie miał kamer w lusterkach bocznych i oprogramowania komputera pokładowego informującego o pojazdach w sterefei martwej i sygnalizacji kolizji z nimi w trakcie wyprzedzania.

Czy warto było, ja uważałem ze warto i miałem na to kasę.

Poczytaj jakie są różnice pomiędzy 506, 605 i 606 i sam zadecydu.

Moja uwaga. Nie warto, szkoda pieniedzy kupować odtwarzacza DVD skoro są za znosna cenę 500-600zł odtwarzacze Blu-Ray ze skalerami przy odftwarzanie DVD. Są doskonałe np Sony 300 za 700zł a 350 za 900.

Ale to Twoje pieniądze :mrgreen:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Na dvd za bardzo sie nie znam, z małego wywiadu


606 vs 605:

Bardziej neutralny dzwiek, music optimizer co kolwiek to jest ;) , audyssey dynamic EQ , na froncie niema optyka i s video, jedno wyjscie component mniej, dwa wyjscia hdmi wiecej + wyjscia 1.3a a nie jak dotychczas 1.3, brak upscalingu componenta to akurat minus..., upscaling 1080i , ładniejszy pilot , mniej pradu zrzera * tu akurat niemam danych * troszke lzejszy


mysle ze to cie troche lepiej naprowadzi niz wypowiedz gucia o samochodach ;)

chodz z bluerayem ma troche racji ...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
darkmajin napisał:
... ...upscale component do 1080p ... ...

Nie ale, the TX-SR606 can upscale all video signals to 1080i, regardless of the connection, for output via HDMI.

605 też umie upscalować do 1020i wszystkie wejścia. Wiem bo mam:mrgreen:
 

tachoo

New member
mam pytanie do użytkowników tego amplitunera

czy jeżeli jest podłączony np. tuner-sat po hdmi to czy zawsze musi byc właczony amplituner gdy chce coś oglądać na lcd?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
tachoo napisał:
mam pytanie do użytkowników tego amplitunera

czy jeżeli jest podłączony np. tuner-sat po hdmi to czy zawsze musi byc właczony amplituner gdy chce coś oglądać na lcd?

Jest gorzej. nKa nie chce pracować z amplitunerem po HDMI a jedynie po Component, no i oczywiście musi być włącznu.

Możesz ocyzwiscie podłączyć tyner bezpośrednio do Tv, ale po co wtedy kupować amplituner.:p

Niestety HDMI z nKi przez Onkyo nie przebija się do TV, Onkio bowiem informuje nBox, że nie są spełnione warunki praw licencyjnych.


Konkretnie, że amplituner ma wyjście Component z sygnałem HD i można nagrywać sygnał z NKi :p
 

Kumak

New member
No to i ja wtrące swoje trzy grosze.

U mnie 605 działa bez problemu z "N" po HDMI - dzwięk i obraz (inna sprawa że z kolei TV ma po HDMI z "N" efekt "mgiełki" :(). Generalnie jest to solidny ampli z małą wadą - bardzo się grzeje.

Aha, jesli chodzi o skalowanie po HDMI (obraz z DVD przez Componenta do ampli a z ampli HDMI do TV) to troche dziwna sprawa - sygnal na TV niby jest przeskalowany ale kiedy sprawdzam na TV rodzielczośc i parametry obrazu to pokazuje mi rodzielczośc PAL zamiast 1080i lub p. Tak wiec z tym skalowaniem to nie do końca jestem przekonany, a wręcz w moim przypadku pewien jestem że ampli po prostu przesyła obraz z Componenta za pomocą HDMI ale go nie skaluje. Byc może to kwestia ustawień ale mnie się nic więcej nie udało z tym zrobic (mam 605 około roku).
 

trollu

New member
Cześć
mam 606 i

a) skaluje wszystko zgodnie z tabelą ze str.102 manuala. Sprawdź ustawienia w sekcji: Hadware Setup >> HDMI (1080i lub 720p wymusi skalowanie, Through przepuści sygnał bez zmian)
b) nie współpracuje po HDMI tunerem PC (Samsung HD) :(

Przy okazjo - przydałoby się ustawienie parametrów HDMI z dokładnością do źródła sygnału (np. konsola-> through, tuner SAT -> 1080i, PC bez skalowania itd...)

tomek
 
Do góry