Onkyo 604

jackuc

New member
Panowie
te S606 można podłączyć w bi-wiringu. Ktoś może próbował ? Jakie efekty ? Rozumiem, że wówczas z jednego gniazda wychodzimy dwoma kablami a w kolumnie usuwamy zworkę ?
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z elektrycznego punktu widzenia proponowane przez Ciebie rozwiązanie, czyli wyjęcie zworki w głośnikach i połączenie dwoma parami kabli z końcówką mocy nie wnosi niczego nowego. Nadal sekcje nisko- i średnio/wysoko-tonowe będą ze sobą połączone. Tak więc zysk z takiego rozwiązania rzeczywiście jest wątpliwy.

ArtS :)
 

jackuc

New member
Pewnie masz rację i nie usłyszy się różnicy, ale jednak jak czytałem może to coś poprawić. I tak sekcję basową zasilić np 4mm2 a średnio i wysokotonową 2,5mm2
Ale to takie gdybanie
 

Zorro

New member
Kable o śrenicy 4mm w warunkach domowych nie mają sensu. Dlaczego?
W domu nie przenosi się kablami głośnikowymi kilkuset watów na duże odległości. Wprawdzie kable o dużej średnicy to mniejszy opór, ale i większa pojemność, co ma zgubny wpływ na brzmienie wysokich tonów. (Tu akurat chcesz dać mniejszą średnicę, to tyle dobrze) Poza tym po co 4mm krótkiego kabla, jeśli w kolumnie siedzą pewnie max. 1,5? Zostaw tak jak jest, a kasę odkładaj na płyty, albo na ulepszenia sprzętu.
 

rafix01

Member
Bez reklam
w tym temacie (bi-wiring) nigdy nie bedzie zgody są zwolennicy i sceptycy...ja mam bi-wiring obustronny dla "świętego" swojego spokoju...choć w ampie i tak jest "jedna" końcówka mocy na oba gniazda (taki skrót myslowy).
Napiszę tak: dwustronne bi-wire było tylko o 50zł droższe niż jednostronne biwire (dla kabla do jednej kolumny).

ps. wpiszcie w google bi-wire i czytajcie...szkoda tu miejsca na roztrząsanie tematu ;)
 

jackuc

New member
Zorro napisał:
Kable o śrenicy 4mm w warunkach domowych nie mają sensu. Dlaczego?
W domu nie przenosi się kablami głośnikowymi kilkuset watów na duże odległości. Wprawdzie kable o dużej średnicy to mniejszy opór, ale i większa pojemność, co ma zgubny wpływ na brzmienie wysokich tonów. (Tu akurat chcesz dać mniejszą średnicę, to tyle dobrze) Poza tym po co 4mm krótkiego kabla, jeśli w kolumnie siedzą pewnie max. 1,5? Zostaw tak jak jest, a kasę odkładaj na płyty, albo na ulepszenia sprzętu.

A gdyby tak np zasilić tylko sekcję basową jako fronty a średnie i wysokie z innych złćż np od satelitów ?
Tak sobie gdybam i pewnie to nie ma sensu
 

zibiosa

New member
Wracam do mojego wątku. Od kilku dni jestem posiadaczem zestawu o którym pisałe ONKYO 604, DV404 JAMO 606. Wszystko hula aż miło, teraz czekam jeszcze na Suba JAMO 250 ponieważ "wyszły". Całość zakupiłem u Blackninji. Polecam obsługę i zdrowe podejście do nabywcy sprzętu.:lol:
 

Leszek CH

New member
Onkyo DV-SP 404 TX-SR 604

Witam!
Zakupiłem na allegro onkyo dv-SP 404 + SR 604 . Gość zapewniał, że jest Polska instrukcja. W zestawie jej nie było lecz zapewniał, że dośle. Instrukcji brak, telefon gościa milczy,a pozostał problem. Gdyby ktoś mógłby mi pomóc byłbym b. wdzięczny. Mieszkam między Krakowem a Katowicami.
Pozdrawiam!!
 

robboj

New member
Leszek CH napisał:
Witam!
Zakupiłem na allegro onkyo dv-SP 404 + SR 604 . Gość zapewniał, że jest Polska instrukcja. W zestawie jej nie było lecz zapewniał, że dośle. Instrukcji brak, telefon gościa milczy,a pozostał problem. Gdyby ktoś mógłby mi pomóc byłbym b. wdzięczny. Mieszkam między Krakowem a Katowicami.
Pozdrawiam!!

jezeli na aukcji pisal ze jest instrukcja a w zestawie jej nie bylo czyli niezgodnosc towaru z umowa , zglos to do allegro , staraj sie skontaktowac ze sprzedawca , jezeli sa takie problemy z glupia instrukcja to az strach pomyslec co bedzie z gwarancja
 

rafix01

Member
Bez reklam
Leszek CH napisał:
Witam!
Zakupiłem na allegro onkyo dv-SP 404 + SR 604 . Gość zapewniał, że jest Polska instrukcja. W zestawie jej nie było lecz zapewniał, że dośle. Instrukcji brak, telefon gościa milczy,a pozostał problem. Gdyby ktoś mógłby mi pomóc byłbym b. wdzięczny. Mieszkam między Krakowem a Katowicami.
Pozdrawiam!!
podaj nick z allegro sprzedawcy aby ostrzec kolejnych kupujących
 

malin_f1

New member
normalka sprzęt nie pochodzi od polskiego dystrybutora tylko pewnie z za odry :) rok temu też chciałem kupować a allegro ale znalazłem dobrą ofertę na to co mam w podpisie z polską gwarancją instrukcją itd a jak to gra... :)
Edit
Ktoś pytał o grzanie sprzętu jak "wietrzę" kolumny tak na Vol Level 75-80 przez 2-3 godz to dotknąć obudowę można... ale ręki długo się na niej nie utrzyma :D to normalne jest o tym napisane na obudowie chociaż wydaje mi się że do długiego głośnego grania na takim przydałby się jakiś dołączany wiatraczek i tak nie byłoby go słychać.
 
Ostatnia edycja:

Serdello

New member
A wracajac do onkyo 604 jak to jest z moca, jest podane 7x140W ale moc calkowita podawana 630W (tyle co zuzycie pradu) jak to jest bo planuje wlasnie zakup tego sprzetu
 
Do góry