Onkyo 505

nikt z nikad

New member
witam,

czy ktos z szanownych forumowiczow mial juz okazje sluchac nowego ampli onkyo - 505 ? przymierzam sie do kupna ww razem z dvd 404 i qq 500, jednak troszeczke sie obawiam zrobic to bez odsluchu tego ampli.. 504 znam dosc dobrze, jednak 505 nie mialem okazji posluchac..

dlatego interesuje mnie porownanie brzmienia 504 i 505, moze ktos z was mial z nimi doczynienia? bede wdzieczny rowniez za ewentualne uwagi na temat brzmienia 505, niekoniecznie w porownaniu z 504.

dzieki z gory :)

pozdrawiam,
nzn
 

elrubio

New member
Ja miałem przyjemność posłuchać, wczoraj. 505 brzmi niby troszkę lepiej niż 604, dla mnie brzmią niemal identycznie, czyli genialnie! Do niedawna sam byłem niezdecydowany co wybrać, ale jak posłuchałem obu, i całej reszty która była na sklepie ;p teraz wiem że któregoś z nich będę się starał zdobyć, bardziej wolałbym 505 ale zobaczymy co mi się uda zdobyć :)
Mam jeszcze czas do końca wakacji ;p
 
Ostatnia edycja:

warum

New member
Też się zastanawiam nad tą 505-tką, choć wolałbym 605 (ale kasa też jest istotna. Tylko jakie kolumny do tej 505-ki?
QQ 500 nie podobają się mojej żonie z wyglądu, chodź dla mnie grają wystarczająco. Czy 505 pociągnie z JBL Balboa 5.1 ? - te się jej podobają z wyglądu ? Kiedyś mówiono (gdy miałem sprzet Technics'a z Pewexu i polskie Altusy), iż dobre kolumny można rozpoznać po cenie i powinna ona być wyższa niż cena sprzetu. Panowie doradźcie coś proszę.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
warum napisał:
Też się zastanawiam nad tą 505-tką, choć wolałbym 605 (ale kasa też jest istotna. Tylko jakie kolumny do tej 505-ki?
QQ 500 nie podobają się mojej żonie z wyglądu, chodź dla mnie grają wystarczająco. Czy 505 pociągnie z JBL Balboa 5.1 ? - te się jej podobają z wyglądu ? Kiedyś mówiono (gdy miałem sprzet Technics'a z Pewexu i polskie Altusy), iż dobre kolumny można rozpoznać po cenie i powinna ona być wyższa niż cena sprzetu. Panowie doradźcie coś proszę.

1. 505 mozna posłuchać w MM, już są

2 Ceny Allegro/Skapiec
505 od 1199 zł
605 od 1799 zł
Różnica 600zł ale
505 NIE MA dekoderów True-HD ani DD Master Audio

Moim zdaniem warto poczekać dozbierać :krol:
 

elrubio

New member
Jak kto woli, ja raczej na 90% nie będę miał więcej niż 5.1 .. ;p Więc po co płacić za coś z czego się nie będzie korzystać;p ?
 

tomalo

New member
jesli chodzi o dzwiekowa strone 505-tki to jak dla mnie jest super...
odsluchiwalem yamaszki i inne w podobnych pieniadzach ale 505-tka najbadziej mi podeszla...
 

Lemmy

New member
Witam. Mam prośbę do posiadaczy Onkyo 505.Mam problem z podłączeniem kolumn a właściwie z prawidłowym ustawieniem impedancji w ampli. Posiadam kolumny: front - 6 ohm a pozostałe (centralny i tyły 4 ohm, suba brak). Jaką wartość impedancji ustawić w ww. urządzeniu. Czy impedancję można ustawić dla każdego głośnika osobno? Z góry dzięki za pomoc
 

tomalo

New member
ustawiasz w setupie najnizsza impredancje z komumn ktore posiadasz... jesli masz choc jedna kolumne 4 ohmowa lub wuiecej niz 4 ohmy ale mniej niz 6 to ustawiasz 4 ohmy w setupie...
nie ma mozliwosci ustawienia dla kazdego z osobna... ustawiasz najnizsza w systemie...
 
Ostatnia edycja:

Cyberix

New member
Poszukuję instrukcji obsługi do onkyo tx-sr505 po polsku. BYłbym bardzo wdzięczny bo nie mam pojęcia jak to cudo podłączyć.:-? :-?
 

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam, ja mogę zeskanować i wrzucić gdzieś instrukcję do 605'tki, nie wiem tylko czy mogę np umieścić linka na forum.
pozdr
 

golota

New member
Panowie co myślicie o takim zestawie:
playstation 3 - ampli Onkyo 505 - jbl scs 178??
Moze warto dołożyć więcej i kupić Onkyo 605, albo lepsze głośniki np.
jbl cs 460.
Czy 605 wykorzysta możliwości Playa 3?
Czy głośniki pasują do tego zestawu ?
pokoj 13 metrow, chodzi mi głownie o fimy i gry.
Proszę o poradę?
 

golota

New member
może i rzeczywiście te kolumny są lepsze , ale jak dla mnie to juz troche za grubo jeżeli chodzi o chajs. JBL , ktore podalem beda żle grały z tym zestawem?
Chyba że wybiore 505 i reszte kasy dołoze do kolumn Infinity?
 
Do góry