Onkyo 505 vs Onkyo 605

mispaf

New member
Witam,
Od jakiegos czasu sledze to forum i zastanwiam sie nad zakupem ktoregos z modeli Onkyo 605 badz 505. Moje pytania
1. Czy 505 naglosni mi pokoj 20m2?
2. Jaka jest generalnie roznica w odsluchu miedzy tymi modelami? Jest sens doplacac?
3. Czy obraz z Denona 1930 puszczony przez 605 da mi lepsza jakosc niz ten z 505?

dzieki z gory za odpowiedz
mispaf
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja bym dopłacił do 605
ONKYO_TX_SR605web.jpg





http://www.eisa-awards.eu/2007/node/750
 

TomeqK

New member
Ja również

jestem zainteresowany modelem ONKYO 605. Rozważałem także zakup 505 ze względu na koszty i brak w tej chwili odbiornika TV HD. Będąc laikiem w tej dziedzinie czytam na forach rózne wypowiedzi i dlatego pewnie pójde za rada jednego z formułowiczów i kupię 605 na wyrost w tej chwili. Do tej pory mam ciężko skompletowany sprzęt firmy Sony. Amplituner STR DE 415, CDP-510, i MINIDISC DECK SONY MDS-JE320 do tego kolumny tonsilu chyba GD 80 po moich przeróbkach. Już wtedy mogłem kupić amplituner na wyrost rezygnując z pozostałych klocków ale podjąłem decyzje jaką podjąłem. Do tej pory to gra i musze powiedzieć , że w ciągu tych wielu wielu lat (a minęło już chyba ok. 18 przechodziło ciężkie próby (sylwester i nawet nagłosnienie sali na małym co prawda 50 osobowym weselu- kolumny altusy chyba 140 czy coś w tym rodzaju ). Teraz juz niestety Dolby-Surround nie wystarcza. Chciałbym zakosztować troche kina w domu. przepraszam za tak długi wywód. Gdyby ktoś mógł nam pomóc w dokonaniu tego wyboru (pomijam subiektywny odsłuch) to byłoby super!! jest o co walczyc bo różnica w cenie jest około 500 zł. w allegro nawet ok. 700
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kupując 605 kupujesz przede wszystkim lepsze brzmienie. A że przy okazji też lepsze wyposażenie, to nic, tylko się cieszyć. Kto wie, ile latek będziesz go używał, tym bardziej, że do poprzedniego tak się przywiązałeś. Chociażby ze względu na brzmienie, warto dołożyć.

ArtS :)
 

TomeqK

New member
Dziękuję

Dzięki serdeczne. Znając moje przywiązanie będzie mi to służyło pewnie do końca mojego pobytu na tym padole :) (chyba że nie wytrzyma próby czasu).
 

MJot

Member
na 20m2 przy przyzwoitych głośnikach przewaga w brzmieniu 605 nad 505 jest przereklamowana, i lekko kaskaderskim jest podejście Mispafa z przesyłaniem przez amplituner obrazu (pkt 3), im mniej drutu/światłowodu, tym lepiej (i taniej)
 

bulek

New member
ad. 3. 505 tylko przekazuje strumień HDMI do TV, więc musiałbyś dodatkowo dźwięk doprowadzić z Denona do Onkyo. W przypadku 605 Onkyo wyłuska sobie dźwięk z tego kabla HDMI, łączący go z Denonem. W żadnym z przypadków nie nastapi poprawa obrazu, bo Denon upscaluje go do 1080p, a tego formatu żaden z tych Onkyo już nie "obrabia".
 

mav

New member
Od kilkunastu dni jestem szczęśliwym posiadaczem 505 :D Po zakupie trochę żałowałem że nie zdecydowałem się na model wyżej ale mi przeszło bo:


Pomieszczenie jest niewielkie więc nie wiem czy nawet 505 rozwinie w pełni skrzydła.
Do słuchania w stereo mam inny sprzęt.
Te super ekstra formaty dźwięku to na razie tylko chwyt marketingowy. Trzeba poczekać żeby w końcu wyszły filmy z taki dźwiękiem a zanim to nastąpi to pewnie ampli zmienię ze 2 razy.
Co do przesyłania wszystkiego z wejść po hdmi przydaje się jedynie jak mamy naprawdę sporą ilość źródeł. Ale i takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdza.

To tylko takie moje małe spostrzeżenia ;)
 

AvataR

Banned
Heh niestety to tak jak zawsze - ja mam Onkyo 605 a marzy mi sie cos pokroju 805 :) bo 875 to juz katastrofa finansowa :D albo denon jakis z wszystkimi dekoderami ....

Ciekawe jak beda sie prezentowac najnowsze wydania ampli na ten rok. Moze wszystkie beda mialy w standardzie wszystkie nowoczesne dekodery i tylko miedzy firma bedzie wybor :) Moze Harman wreszcie sie ocknie :D
 

TomeqK

New member
poszukiwań ciąg dalszy

W ostatnią sobotę wybrałem się do MM. Celem wizyty była sonda co sądzą sprzedawcy tego marketu o sprzęcie który jest w kregu moich zainteresowań. W pierwszym odruchu sprzedawca na moje pytanie czy mógłbym posłuchać Onkyo 605 i Yamahę 661 się najeżył i stwierdził że sprzęt sprawdza się tylko jak gra w stereo a KD nie ma nic do rzeczy. Przełknąłem tę uwagę i grzecznie poprosiłem aby mimo to podłączył oba amplitunery pod jednakowe kolumny. Zabraliśmy się do pracy (pomagałem trochę). Okazało się że Onkyo ma zaciski takie że gościu nie mógł podłączyć końcówek bananowych i robiło się zwarcie amp. się wyłączał. Tutaj plus dla Onkyo za zabezpieczenie. Niestety tak właściwie to nie posłuchałem zadnego z tych amplitunerów ponieważ Yamahę posłuchałem z zestawem kolumn Yamaha więc porównanie zadne. Onkyo podłączane było do innych kolumn. Pozatym Pan sprzedawca juz udobruchany odradzał mi zakup Onkyo na rzecz Yamahy, Denona lub Harman Kardona. Stwierdził autorytatywnie że one napewno lepiej grają od Onkyo. Tyle z mojego słuchania w MM.:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oczywiście nie można słuchać sprzedawcy w sprawie Onkyo. Sprzęty są porwnywalne. Wybierzesz to, co Tobie będzie odpowiada najbardziej.

ArtS :)
 
Do góry