Onkyo 505 slabe w stereo?

mispaf

New member
Witam,
Od jakiegos m-ca "katuje" ;-) zestaw Onkyo 505 + JBL Cinepack. Wrazenia:
1. Kino domowe - super!, obejrzlaem klika filmow i naprawde jestem zadowolony.
2. Muzyka - stereo :-(. No po prostu czegos tu brakuje. Nie wiem, moze kwestia ustawien albo ten ampli nie jest stworzony pod te glosniki. Niby "ma kopa" ale stereo jakies nedzne takie. Nie jestem audiofilem, ale glosniki testowane w MM na - tu nie pamietam nazwy - ale dobrym ampli ze wzmakiem po prostu graly bajecznie.

Pytanie. Co polecacie do tych glosnikow jako alernatywe dla Onkyo 505?. Chcialbym wydac max 2000PLN. Kino 60%, muzyka 40% (glownie rock, muzyka elektroniczna, DM, etc).
Z gory dzieki z pomoc.

mispaf
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mispaf napisał:
Muzyka - stereo :-(. No po prostu czegos tu brakuje. Nie wiem, moze kwestia ustawien albo ten ampli nie jest stworzony pod te glosniki. Niby "ma kopa" ale stereo jakies nedzne takie. Nie jestem audiofilem, ale glosniki testowane w MM na - tu nie pamietam nazwy - ale dobrym ampli ze wzmakiem po prostu graly bajecznie.

Marudzisz. To naprawdę bardzo dobry amplituner. Spróbyj podbić basy i soprany w equalizerze, pewnie spodoba ci się charakterystyka "U" zamiast płaskiej ;)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
No cóż... a ja podzielam ten pogląd. Posłuchaj H/K, najwyższy model na jaki możesz sobie pozwolić, będzie z pewnością lepiej. Jednak do tych kolumn nie schodziłbym poniżej AVR245.
 

przemowroc

New member
Gucio50 napisał:
Marudzisz. To naprawdę bardzo dobry amplituner. Spróbyj podbić basy i soprany w equalizerze, pewnie spodoba ci się charakterystyka "U" zamiast płaskiej ;)

He he ales mu doradził nie powiem....Co z tego jak podbije bas i soprany , ten ampli bedzie generował jeszcze większy hałas. Muzyka to nie tylko bas , i sopran. Dobra rada , sprzedaj kup H/K 245 i ciesz sie przyzwoitym KD i stereo. Nawet nie ruszysz potencjometru korekcji dżwięku...
 

Mnieteq

New member
A ja sie z wami nie zgodze. Wedlug mnie (bynajmniej moj 705) gra wysmienicie w zestawie JBL. Sluchalem roznych ampli z tymi glosnikami m.in. Yamaha, H/K i Denon. Osobiscie najlepiej podobalo mi sie brzmienie wlasnie Onkyo + JBL. Stereo jest czyste i subtelne, bas nie dominuje, wysmienity srodek jak i rowniez gorny zakres nie przeszkadza. To sa moje preferencje - ale kazdy slyszy inaczej :)
 

przemowroc

New member
I tego się trzymajmy.... Przy zakupach żadne forum, recenzja, test się nie sprawdza , najważniejsze sa odczucia przy odsłuchach bo "jeden lubi brunetki drugi blondynki"...
 

mispaf

New member
OK, wiec chyba napne sie na h.k 247 :)
Meczy mnie jeszcze jedno jak h/k 247 wypadlby w konfrontacji z CA 540r V2 na JBL Cinpacku. Kino 50%, muzyka 50%. Pokoj 25m2. Muzyka glownie rock, elektryczna.
Czy ktos z Was moze pokusic sie o ocene takich zestawow ?:).

pozdrawiam
 

Mabri

New member
mispaf napisał:
Witam,
Od jakiegos m-ca "katuje" ;-) zestaw Onkyo 505 + JBL Cinepack. Wrazenia:
1. Kino domowe - super!, obejrzlaem klika filmow i naprawde jestem zadowolony.
2. Muzyka - stereo :-(. No po prostu czegos tu brakuje.

Moim zadaniem problem leży po stronie głośników.
Słuchałem wiele zestawów JBL i o ile w kinie czy na estradzie spisują się znakomicie, to niestety ale w wytrawnym stereo nie dają rady.
Oczywiście Onkyo 505 tez nie jest jakimś krezusem w przypadku dźwięku stereo ale zdecydowanie lepsze efekty można uzyskać z głośnikami innych producentów.
 
Do góry