Onkio TX-NR807

krisder

New member
Bez reklam
W końcu stało się. Od wczoraj jestem szczęśliwym właścicielem powyższego ampka. Miała być Yamaha 1065 ale na papierze Onkio wyglądał nieco lepiej choć cena na porównywarkach sporo wyższa, praktycznie poza moim zasięgiem. Nie brałem go nawet pod uwagę ale przesłałem do blackninji zapytanie o ceny i dopisałem go do listy. Kiedy otrzymałem odpowiedź to byłem kompletnie zaskoczony, nigdzie w necie (nawet w tych sklepach, które wiadomo jaką gwarancje oferują) nie znalazłem takiej oferty.
Sprzęt dotarł przed samym wyjściem do pracy i nie miałem czasu zaglądnąć do "pudełka"i czekało mnie parę godzin męczarni i myślenia tylko o jednym. Jedyne co zdążyłem przetestować to ciężar tego ustrojstwa. Czego oni tam nawkładali przecież to ledwo można dźwignąć. Po powrocie oczywiście natychmiastowa przekładka amplitunerów i uruchomienie Onkio. Po wielu bojach w końcu wydał z siebie dźwięk i od razu szok, przecież moja staruszka Yamaszka brzmieniem zabija tego klocka. Walczyłem tak z ustawieniami do 4 rano aż zmęczony i załamany udałem sie na spoczynek aby od rana podjąć walkę na nowo. Wiedziałem że coś ustawiam nie tak i w końcu znalazłem. Zmiana "on" na "off" w jednym ustawieniu i ampek eksplodował dźwiękiem i to w sposób tak gwałtowny i dynamiczny że banan nie schodzi mi z twarzy do teraz.
Na chwilę obecną w porównaniu z Yamahą, na tych samych kolumnach i nie biorąc pod uwagę nowych dekoderów dźwięku mogę stwierdzić:
Wyższa dynamika (sporo wyższa moc)
Dużo więcej wysokich tonów
Bas wydaje się skromniejszy ale to przyzwyczajenie do dudniącego basu Yamahy, jest go mniej ale tam gdzie potrzeba.
Niestety jest jeden minus na niekorzyść 807, sporo waży ( to akurat nie wada) ale jeszcze bardziej się grzeje i to do temperatur, które wydają się nie do osiągnięcia w takim sprzęcie. Po paru godzinach cichego grania (noc) i ustawiania podczas kolejnego przestawiania ampla wsadziłem rękę pod spód i wyciągnąłem ją jeszcze szybciej. Płyta wyciągnięta z bd była gorąca i bałem się że w końcu zaczną się deformować. Cały sprzęt stoi na szafce obok tv i nie jest upchany w jakieś półki ale musi stać jeden na drugim. Przecież takiego kloca nie da się postawić na mikre dvd czy bd o dekoderze nie wspomnę.
Tyle tak na gorąco. Jeszcze na pewno coś w nim ciekawego odnajdę, jak np. przed chwilą radyjko z neta. Podłączyłem do routera i gra jak ta lala. W wolnej chwili sprawdzę jak zadziała z laptopem.
Na koniec dobra rada dla forumowiczów. Nie chce aby zabrzmiało to jak reklama z mojej strony bo nie mam w tym żadnego interesu. Jeżeli zamierzacie nabyć sprzęt a/v i macie dylematy zwłaszcza cenowe to kontaktujcie się z blackninją. Może się okazać że po przewertowaniu ofert w necie będziecie mogli za zaplanowaną kasę kupić coś z wyższej półki. Sama realizacja zamówienia na wysokim poziomie. Zamówiłem będąc przekonany i tak się nastawiłem że nowy ampli dotrze tuż po nowym roku. Mieszkam po przekątnej na drugim końcu Polski a kurier był na drugi dzień do południa.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku!
 

arczik

New member
mialem ten ampli i zamienilem o polowe tanszy 805 plus lepsze kolumny i uwierz mi teraz jestem szczesliwy :) nie twierdze ze 807 jest zly ale jednak moc drzemie po drugiej stronie kabla moim zdaniem
 

BD

Member
Bez reklam
ale pamietajcie o jednym to jest zawsze tylko onkyo:)

no faktycznie jakby onkyo mialo byc yamacha, denonem czy hk to by wpierw pomyslalo po co ludziom dzwiekiem uszy kaleczyc :D

ps.
jaki poziom postu powyzej taka odpowiedz i tak bez konca ale komu to potrzebne ...
 

PeterMac

New member
Bez reklam
jarkuby - spytam bo widzę ze jesteś w posiadaniu elektrowni :D 905, moze i ja sie skusze jeszcze na niego, jedynie wkurza mnie ze ma USB ale nie odtwarza FLAC'ów :) a juz 3007 odtwarza no ale cenowo to nowosc i sporo drozsza, z drugiej strony mysle czy nie przesadzać z klockiem i kupic RX-V1065 który odtwarza FLAC i tez nie jest zapewne zły.

ostatnio jakiś sprzedawca napisał mi cos takiego na GG możesz sie wypowiedzieć bo nie wiem o co mu chodziło ? nie pytalem dalej o szczegóły.
"905 miała kontrole dźwięku, gdzie nie bylo informacji,
i 805 grała duzo lepiej nie było hamulca w wydajności
i jak ta informacje wyszłato klienci juz nie szukali 905 tylko 805"
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
chyba sprzedawca byl co najmniej lekko na gazie :d
905tka w odroznieniu od 805 posiada trans toroidalny oraz Reon'ka to ten od obrazu a reszta jest to samo i samo z siebie powinno grac lepiej co da sie zauwazyc..
zdradze ci w sekrecie, ze 905/906 ma przewage nawet nad nowym 5007 (posiadam obydwa), wiecej info szukaj na forum....
 

PeterMac

New member
Bez reklam
heh tak wlasnie myslalem ze pier.... od rzeczy :lol: bo chyba tak pisał zeby mnie namówić na 807 która jest zapewne sporo gorsza od 905.
Mam jeszcze pytanko do Ciebie jak z grzaniem sie ampka mocno Ci sie ona grzeje ? bo wiem ze Onkyo słyną z dosyc wysokich temperatur ale czy to dotyczy tylko lekkich nizszych modeli czy tez tych ciężkich klocków bo zapewne ma dobre kaloryferki jak ma taką wagę :)
 

BD

Member
Bez reklam
temp srednia moj stoi w takim miejscu ,ze ma dobra wentylacje ale po sprawdzeniu ma 42-50C zalezy jaki vol masz ustawiony i nie musisz grzaniem sie przejmowac wszystko jest wliczone w tolerancje i nie znam przypadkow, zeby komus cos sie ugotowalo, dodam jeszcze ze nigdy bym nie polecial na amp'ek z wiatraczkami, nie bede wymienial marek, przeciez w sprzecie audio nie o to chodzi zeby przy umiarkowanym sluchaniu smiglo sluchac..

ps
pamietaj ze podana moc przy 905tce to jest moc przy max wykorzystaniu i jest blednie przyjete, ze ten model to jelektrownia :d...
 

PeterMac

New member
Bez reklam
heh dokladnie tez jestem przeciw pewnej marce ;) która robi ampli z wiatrakami co to kufa ma być za konstrukcja jakos inni producenci radzą sobie z chlodzeniem pasywnym :) juz mi wystarczy wiatrak w ps3 czy X360 tam to rozumie jego zastosowanie ale w ampli to juz zdeczka przegiecie, pewnie firma z czasem sie nauczy i z czasem bedą robic bez wiatraków.

No to znośnie tempy moze nie jest jakis bardzo chłodny ale chyba przy takim klocku wiedzieli co robią, no nic chyba sie zdecyduje na niego :) jeszcze jutro mam odsłuch z KEF IQ90/Monitor Audio RX8 ale poproszę zeby mi podpięli pod 3007/5007 bo to mniej wiecej bedzie zapewne podobnie grało.
Dzieki bardzo za info.
 
Ostatnia edycja:

BD

Member
Bez reklam
5007 bardzo ladnie i mocno gra ale te pstrykanie przekaznikow przy zmainie formatu dzwieku cie na dluzsza mete zabije ,czlowiek moze sie pochlastac, ze w najwyzszym i najnowszym modelu producent zaserwowal to odbiorcom tylko czy musial, modele 905/906 tej atrakcji nie maja, aha 3007ka tez ma te pstrykanie jak odsluchasz to na pewno zauwazysz, samo nawet zatrzymanie dzwieku czy mute powoduje pstrykniecie przekaznika ...
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
aha heh no to niezbyt przyjemne, znam ten efekt ze swoich głośników do kompa Logitech Z-680 :) ze przy zmianie formatu dekodowywania jest pstryknięcie/strzelenie cholernie wkurzające pewnie podobnie w tym Onkyo.
 

dembol

New member
jest wiele porzadnych marek a ludzie sie tutaj tak podniecaj tym onkyo :)
przeciez ta marka niech dalej produkuje zestawy mini glosnikowe i wewnetrzena naglosnienie w Tv a nie bierze za cos co nigdy nie umieli dobrze zrobic czy ktos slyszal kiedys zeby jakakolwiek INTEGRA? grała? w stereo bo ja nie

CZY JUZ NIEMA TAKICH MAREK JAK YAMAHA KRÓL KINA
PIONEER CZY DENON ? TYLKO PODNIECAC SIE TAKIM USTROJSTWEM CIEKAWE JAK TO DLUGO POCHODZI TAKI SMOK 905 BO TEMPERATURE TO ON WYDALA JAK BY KONCOWKI PRACOWALY W KLASIE A NIE JEDNEGO HI-ENDA ZA 40 TYS
 

BD

Member
Bez reklam
pewnie cie przezyje razem z organkami yamaha bo co ma nie przezyc jak nikomu jeszcze onkyo nie umarl :D
 

dembol

New member
nigdy tej marki nie traktowalem powaznie i nie bede !:) miedzy innymi za tak niedopracowane brzmieniowo INTEGRY JEDNA WIELKA KASZANA proboj sie na rynek wspinac w kinie i wala kaszane upakowaną bo sam sufit
a yamaszka i tak ich pogania
 

BD

Member
Bez reklam
i niech tak zostanie bo po co masz sie meczyc jak yamaszke uzytkujesz i dobrze ci gra :) ,grunt to byc zadowolonym i trzymac sie tego nieraz na sile ale wlasna satysfakcja jest najwazniejsza :) ....
 

krisder

New member
Bez reklam
mialem ten ampli i zamienilem o polowe tanszy 805 plus lepsze kolumny i uwierz mi teraz jestem szczesliwy :) nie twierdze ze 807 jest zly ale jednak moc drzemie po drugiej stronie kabla moim zdaniem

Pewnie masz racje ale ja na razie miałem do czego podpiąć a na lepszy zestaw przyjdzie czas i będzie miodzio. W tej chwili już jestem zadowolony.:lol:
 

fotokrak

New member
W końcu stało się. Od wczoraj jestem szczęśliwym właścicielem powyższego ampka. [....]

Czego oni tam nawkładali przecież to ledwo można dźwignąć. [...]. Wiedziałem że coś ustawiam nie tak i w końcu znalazłem. Zmiana "on" na "off" w jednym ustawieniu i ampek eksplodował dźwiękiem i to w sposób tak gwałtowny i dynamiczny że banan nie schodzi mi z twarzy do teraz.[...]Zamówiłem będąc przekonany i tak się nastawiłem że nowy ampli dotrze tuż po nowym roku. Mieszkam po przekątnej na drugim końcu Polski a kurier był na drugi dzień do południa.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku!

Gratuluje dokonanego wyborum i życze by ci służył przez wiele lat bezawaryjnie :)
Co do wagi to chodza słuchy ze to nie złoto a zwykła miedź, ale ja nie wierze w plotki ;)

Wiesz są kurierzy co potrafią w 2 dni z honkongu dostarczyć :)
a przede wszystkim interesuje mnie ta opcja ON/Off co włączyłeś?

Pewnie masz racje ale ja na razie miałem do czego podpiąć a na lepszy zestaw przyjdzie czas i będzie miodzio. W tej chwili już jestem zadowolony.:lol:
i o to chodzi, przyjdzie potrzeba, będzie kasiora to dołożysz do tego wypasione głośniki
:) ważne że masz do czego je podpiąć :)

5007 bardzo ladnie i mocno gra ale te pstrykanie przekaznikow przy zmainie formatu dzwieku cie na dluzsza mete zabije ,czlowiek moze sie pochlastac, ze w najwyzszym i najnowszym modelu producent zaserwowal to odbiorcom tylko czy musial, modele 905/906 tej atrakcji nie maja, aha 3007ka tez ma te pstrykanie jak odsluchasz to na pewno zauwazysz, samo nawet zatrzymanie dzwieku czy mute powoduje pstrykniecie przekaznika ...

u mnie w Onkyo 906, pstryknięcia przekaźników są w trakcie zmian formatów dźwięku i gdy włączam stereo / surr itp, ale to są bardzo delikatne kliknięcia wewnątrz urządzenia, nie ma tego w głośnikach!
Wciśniecie mute nie powoduje kliknięcia.
co do temperatury, w tym pokoju ustawiona jest temp na 24st C, wlasnie dotykałem obudowy ciepło jest strefowo rozłożone, generalnie jest ciepła, ale najbardziej gorąca jest w prawym tylim kawałku, około 40C

Onkyo pracuje dziś cały czas od 10 rano lecą programy z Z film HD, czsami przełaczam dzwiek na 2 strefie z komputera.
Nie jest źle :)
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Przyznam się że nie do końca wiem co tak naprawdę wyłączyłem ale po tylu godzinach krok po kroku z instrukcją w ręku... . Prawdopodobnie wyłączenie funkcji odysey odblokowało ustawienia manualne, które to ożywiły ampla. Tak przy okazji, działanie auto kalibracji nie jest na najwyższym poziomie.
Opisywane przez kolegów "strzelanie" nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Jest to ciche klikanie a nie jak to sobie wcześniej wyobrażałem jakieś strzały z głośników.
 

BD

Member
Bez reklam
dla jasnosci jeszcze raz powtorze-pisalem o pstrykaniu przekaznikow (model 5007), przy zmianach formatu dzwieku w AMPLITUNERZE a nie w glosnikach ...
 

fotokrak

New member
prawdopodobnie miałeś wlaczone "Pure" czyli czyste przeniesienie dźwieku, to dla purystów bez kolorwania :D

Działanie autokalibracji jest niezłe, tylko wykonaj je prawidłowo.
najlepiej użyj stojaka od aparatu fotograficznego albo stos poduszek :) tak by mikrofon był w miejscach gdzie siedzisz i osoby koło ciebie na wysokości głowy!
Nie stój na drodze pomiaru stań, albo usiądź z boku pod ściana czy przy drzwiach
Zachowaj cisze i wyłącz buczące urządzenia.

ustaw tak głośniki by były widoczne dla mikrofonu, na starym mieszkaniu u mnie stały na poręczach sof równo z oparciami i faktycznie wiele się traciło a pomiar był niedokładny.

No i wykonaj najlepiej wiele pomiarów ja zrobiłem 8, im więcej tym lepiej.

Zachowaj cisze i umieszczaj mikrofon w miejscach tak jak masz w instrukcji a nie jak popadnie.

jak skończysz to puść sobie coś z płyty, coś z dźwiękiem AC3 i stereo, i zobaczysz.

Wiadomo ze kwestia tego systemu to też problem z akustyką samego pomieszczenia.
Na tym samym sprzęcie na poprzednim mieszkaniu a teraz w nowym te głośniki zaczęły grać zupełnie inaczej. po prostu teraz mam pokój nie dość że wiekszy to jeszcze w miare kwadratowy a nie prostokątny.
do tego kwestia umeblowania.
Po prostu sam się bardzo miło zdziwiłem jaka jest różnica.
Dlatego raz system się sprawdza a raz nie.
 
Do góry