ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie (Ci ortodoksyjni - co świat widzicie w skrajnościach) - zerknijcie na ten test także statystycznie (trzeba klapki z oczu zdjąć).

Czwarte miejsce zajął Thomson (modelu w praktyce nie mogę zlokalizować nie tylko na tym forum) i licząc procentowo (od niego) uzyskał ok30% i większą przewagę nad :
- JVC
- Toshiba
- Panasonic
- Sony

Teraz zerknijcie na to forum i okazuje się że dział Thomsona w LCD zajmuje ok. 1 % i mniej wpisów w stosunku do pozostałych marek (wpisie o TV nie zlokalizowałem).

Bawiąc się w statystykę i oceniając tzw. "ortodoksyjnych znawców" - blado i forum i znawstwo wypada.

Im więcej "krzyku" podniesiecie na temat "słusznego" wyboru tym gorszą opinię wystawiacie jako całość tego forum, bo może się okazać ze w następnym teście pojawi się sprzęt firmy , która nigdy nie prezentowana była na forum.

Jeżeli tego "testu" nie jesteście w stanie zrozumieć - to już rozumiem dlaczego na forum coraz mniej rzetelnych informacji. ;)


Ps - zatrważa mnie wynik LG (jeden z czwórki największych producentów TV). ;)
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Ze statystyką jest tak że można sie nią róznie posługiwac :) Czasami można przerazać kogos dużymi procentami. Ktoś może to zrozumieć w taki sposób: aha to jvc jest o 30% gorszy od Tompsona. Idąc tym tropem (statystycznym) moze jeszcze podamy błąd statystyczny i okreslimy odsetek niepoczytalnych wyborców :).
Bezprzecznie chyba nikt nie ma wątpliwości że to były dośc "luźne" ślepe wybory ale i tak nie może to podważyć ich wyników. Trzeba zauwazyc ze poza philipsem wbrew pozorom wyniki sa wyrównanie. To pokazuje że obraz w natywniej rozdzielczosci 1080 między konkurentami jest zblizony i o wyborze zadecydowały własne preferencje wyborców.
Małe przetasowanie w wynikach mogłaby zrobić prezentacja sygnału SD

Ja tam się tymi wyborami tak nie podniecam Osobiście nie pogardziłbym NAWET tv Sonego ;) :D
Gorzej jest z tzw funboyami marki którą posiadają w domu i krew ich zalewa jak wyniki im nie podpasowały.

hojlo1 o jakim wyniku LG piszesz? z tego co irganizatorzy napisali LG brak
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
LG to wiadomo, że nie będzie, trochę zaskoczony jestem że jakiś Samsung był
czytajcie uważnie, każdy tv był ustawiony fabrycznie tak jak zaleca producent, a nie że przedstawiciel danej firmy sobie ustawiał parametry najlepsze możliwe... czyli to był test na to, który tv ładniej odbiera na ustawieniach sklepowych
Kiki się wykręca, że inne ustawienia być nie mogły ale nie za bardzo mu wierzę, w końcu marki tv były zasłonięte, można przecież było postarać się o jednakową kalibrację przynajmniej pod względem kontrastu (bieli) żeby świeciły na podobnym poziomie a potem spróbować ustawić najlepsze parametry na danym modelu
a taki test co jest warty to niech potwierdzi wysoki wynik Thomsona, w ogóle jest taki model obecnie ? czy to jakiś stary kilku letni wystawiony na podpuchę ?
 

NickSon

Member
don111 ciekawe czy byś tak głosował jakby ten test wygrał Panasonic ?:) Ok może powinny byc 2 strefy z tymi samymi tv 1 fabryczne nastawy 2 po kalibracji ale obawiam sie ze czołówka mogła by odskoczyć jeszcze bardziej... Pytanie tylko czy firmy użyczające sprzęt na to by się zgodziły.
Ja też w nic nie wierze to jest spisek a TU-154 to bombowiec.

Thompson raczej nie taki sttary jest dostępny w wyszukiwarkach cenowych. Może niech kiki się wypowie na temat doboru sprzętu np dlaczego nie było LG
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Tylko jak polecać telewizory, których nie ma w dostępności?
Jak ktoś ma pytać w dziale Thomsona, skoro nikt nie ma tych TV.
Jak ktoś szuka TV, to czasami odpisuje mu się Thomson, ale rzadko, bo większość użytkowników nie ma dużej styczności z tą marką.
Mój kierownik nie chce zamówić Thomsona LED i co ja mam zrobić.
Dziwi mnie wynik Toshiby i Panasonica, bo w pracy widzę, że z VT20, żaden Samsung nie ma szans:(???
Toshiby nowe dopiero wjeżdżają na rynek, no ale mają szybe. Może to powód słabego wyniku(brakuje tych 4pkt. proc).
Nie byłem na targach, więc nie wiem jakbym głosował:)
A o INTERNECIE w TOSHIBIE stworzyłem ciekawy artykuł:

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-facebook-allegro-test-i-opis.html#post568773

Polecam każdemu posiadaczowi serii VL i WL(także 7688).
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
W przeciwieństwie do wielu głosów powyżej uważam, że porównanie dokonane na ustawieniach fabrycznych było jak najbardziej sprawiedliwe. Musicie wziąć pod uwagę, że ogromna wiekszość kupujących telewizory nigdy niczego nie kalibrowała i nie będzie kalibrowała, a telewizor będzie w większości domostw używany najczęściej właśnie na ustawieniach fabrycznych. Poza tym mam nieodparte wrażenie, że najbardziej protestują ci, których własne telewizory znalazły się na dole stawki. Musicie wziąć pod uwagę, że tak samo jak w tych najniżej ocenionych telewizorach, tak i w tych najwyżej, też można wiele poprawić w ustawieniach w konkretnym miejscu i warunkach odbioru, a wtedy może niekoniecznie różnice się zmniejszą. Może nawet się powiększą?:-D
 

z3

New member
Bez reklam
Typowe narzekanie i kwękanie, nic więcej nie można było się spodziewać a najśmieszniejsze, że pochodzi od ludzi KTÓRYCH NIE BYŁO NA TARGACH!!!!!! Będą opisywać co to źle nie było i jak to było tak a jak tak.

Przecież można się przewrócić ze śmiechu.
 

Jimmy

New member
Przyznać muszę, że planowałem wymienić swego Sharpa XL2E na któryś z nowych telewizorów. Myślałem m.in. o Panasie VT20. Moje typy po przyjrzeniu się wystawionym modelom na On/Off i poźniejsze ujawnienie modeli TV doprowadziło u mnie do kompletnego wywrócenia opinii. W tej chwili zwyczajnie nie wiem co miałbym kupić, nie jestem jakoś bardzo przekonany do Philipsa, obstawiałem raczej Samsunga ale nie przepadam za tą firmą i chyba odczekam kolejny rok, aż się coś wykrystalizuje, albo może pojawią się jakieś nadające się TV z 3D bez okularów.
 

timbot

New member
Bez reklam
Bardzo zgadzam się z Jimmym, zostawienie telewizorków na fabrycznych parametrach jest sprawiedliwym podejściem, reszty jego argumentów nie będę powtarzał bo są trafne i tyle.
Pomysł i realizacja testu super.
Nic tylko sprawadzać Thomsony :) tylko skąd? Chyba, że ten model to to samo co FS6646 (jedna "6" więcej)...??
 

jgx

New member
Bez reklam
hm, a ja mam swoją teorie na temat kolejności testu - załóżmy że pewna (dość duża) grupa ludzi zostanie wprowadzona do hali o mizernych warunkach akustycznych i i zapuści jej się muzykę - taką efekciarską, dużo niskich tonów, głośna i rytmicznie muzyka będzie leciała naprzemiennie raz z zestawu HI-End oddającego wiernie, bez efekciarstwa, niuanse brzmienia, raz z zestawu typu BumBox który będzie dawał umck,umck,umck :) - pomijając jednego, dwóch lub góra trzech audiofilów którzy znajdą się w tej grupie, reszta gawiedzi jednoznacznie wskaże na mp3 z BumBoxa jak to ładnie daje czadu :) - analogicznie jest w tym teście - każdy kto interesi się tv wie że sonka wypada w sklepie blado w porównaniu z innymi lcd na fabrycznych ustawieniach dzieje się tak dlatego że nie ma ustawionych oczojebnych efekciarskich nastawów, nadaje subtelnie i łagodnie, właściwości plazm są Wam wszystkim znane więc przemyślcie prosze może jeszcze raz kolejność :):):)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu niema co myśleć. Ci co byli widzieli i zadecydowali.
Filozofii teorii można dorabiać jak się widzi model . Ale jak są zaklejone telewizory to nie ma mocnych.
Było wielu specjalistów i nie potrafili wskazać który model jest który.
Za ustawienia fabryczne odpowiada grupa najlepszych specjalistów inżynierów z fabryki.
Chyba ze Waszym zdaniem należy ich zwolnic i zatrudnić Was.
 

bluray

Banned
" Było wielu specjalistów i nie potrafili wskazać który model jest który. "

[1]
Za przeproszeniem, się zaliczę do grupy wskazanej przez KIKI-eg.
Zakrycie ekranów było wzorcowe !
Ekran, który okazał się po ujawnieniu Panasem VT20 (flagowa produkcja 2010 techniki plazmowej) od razu wskazałem jako najgorszy.
Żadnych w tej materii problemów nie miałem.
[2]
Próbka ok. 1600 ankietowanych, czyli prawdziwych i aktytwnych fanów Hi-Tech , płacących 30 zł za wejście i 10 zł za parking to dla mnie materiał badawczo-sondarzowy wart jako substytut 16 000 luda z sąd telefonicznych, na "ślepo-trafił" w wykonaniu KFC.
GFK oddział POLONIA , sampluje na góra 1000 -1500 osobowej próbce.
WNIOSEK: mieł miejsce sondaż o niebywałej kompetencji (dzięki AR2 i KIKI ) !
[3]
To nie jest porażka technologii plazmowej.
To wskazanie jej marginalnego miejsca na rynku w latach 2008/2009/2010.
I niech tak zostanie.

APEL :
Plaźmiarze:
przestańcie agresywnie dominować to i inne fora agresywną progandą PDP.
Wtedy zacznę Was szanować.
Ot, niech to pozostanie sposób wyświetlania VIDEO dla 5% grupy fanów.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
APEL :
Plaźmiarze:
przestańcie agresywnie dominować to i inne fora agresywną progandą PDP.
Wtedy zacznę Was szanować.
Ot, niech to pozostanie sposób wyświetlania VIDEO dla 5% grupy fanów.

jestem ciekaw jaki byłby raban ludzi co maja LCD jak np przy teście czerni stosunek cen testowanych TV był odwrotny i do plazmy byłby dostawiony LCD za połowę ceny - w tym wypadku za 2tyś.
 

bluray

Banned
Czereń;
prametr kluczowy dla oglądaczy filmów w całkowitych ciemnośiach.
Totalny margines. 0,05% współczesnych użytkowników .
Osobiście nie znoszę oglądania ekranu w całkowitej ciemności.
Musi być imtymne doświetlenie.
Więc dzisiejsza czerń to parametr bez jakiegokowiek znazenia.
Nie daj boże kremową typu plazma. To się widzi od razu.

Właśnie w kuchni oglądam topowy CRT SONY 21
Słynny cylindryczny kineskop SONY Trinitron.
Totalna lipa. Czerni tu nie widzę. Migotanie 50hz boli.
Mam też na strychu z tej serii 15". Gra lepij, bo mniejszy.

Żródło: DVB-T Raszyn
Not Only TV PVR DVB-T tuner.
CRT to przeszłość i upadły mit (czerń, kolory).
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
Ta dyskusja staje się już nudna. Wnioski "ślepego testu" i moich własnych doświadczeń są takie, że nie ma w tej chwili takiego telewizora, który by zadowolił wszystkich. Jeśli komuś zależy przede wszystkim na 3D, to chyba plazma Panasa VT20 nie ma sobie równych, tylko co w tym 3D oglądać, jak na razie nie ma praktycznie nic. Jeśli nie 3D, to raczej wygrywa Philips i Samsung, choć to też nie jest takie proste bo wiele zależy od indywidualnych oczekiwań, warunków w jakich ogląda się TV itp.itd. Niektórym pasuje w plazmach niedostatek bieli, zwłaszcza pewnie tym, których razi z kolei nadmiar bieli w LCD (tak jak mnie, ... nie nie mam plazmy). Mam 3 telewizory LCD (2 Sharpy i Philipsa) i właściwie wszystkie są do d... . Po "ślepym teście" wiem na pewno, że nie ma aktualnie telewizora, którego naprawę chciałbym bardzo kupić.
 

bagat

New member
Witam.
Jestem tu nowy i śledzę ten myślę, że sprawiedliwy test ale...

...stoję przed kupnem jakiegoś tv 40-46" i myślałem, że ten wątek coś mi wyjaśni jednak jest wręcz odwrotnie. jestem zdezorientowany. Myślałem o Panasie V20 ale nie byłem przekonany, myślałem o LED ale ceny mnie przytłaczały i teraz wychodzi na to, że nic nie kupie ale niestety muszę :x

Czy ktoś może zweryfikować ten model Thomsona? Czy tam jest pomyłka w oznaczeniu czy taki model gdzieś jest na świecie.
Czy "Thomson 46 FS 646" użyty w teście, to jest 46FS6646? Bo jeśli tak, to on chyba dla mnie jest faworytem patrząc na stosunek jakości do ceny :smile:
 
Do góry