Olimpiada PEKIN 2008 w HDTV

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Na czym -Panasonic TH-42PV80

Skąd - DTV Multimedia Polska - TVP HD

Jakość - według mnie więcej niż dobra + za dźwięk DD 5.1

Ogólne wrażenie - bardzo pozytywne !!!!
EDIT :

Najważniejsze!!! współczynnik WIFE bardzo zadowolona.
 
Ostatnia edycja:

bejzbol

New member
Zdecydowanie TVP HD,
Obraz świetny a i dźwięk niczego sobie -zwłaszcza oklaski na tylnych głośnikach w kinie - miodzio
fanem sportu nie jestem ale rozpoczęcie igrzysk zrobiło duże wrażenie :)
 

kavoo

New member
Na podstawie transmisji ceremonii otwarcia na Eurosporcie HD moge powiedziec, ze bajka, super obraz i dzwiek.

(..) bardzo proszę nie obrażać innych ludzi, a przy tym wymieniać ich z nazwiska.

Jedyny minus Eurosportu HD w porownaniu z TVP HD to dobor transmisji - z pewnoscia na TVP HD bedzie wiecej Polakow, bo to polski kanal i polska realizacja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kavoo

New member
Eurosport HD jest jako dodatkowa opcja, bodajze za 5 zl/m-c. Zadzwon na infolinie, zamow - dwie minuty fatygi i bedziesz mial Eurosport HD na kanale 61.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Samsung 32' HD Ready
N - Tvp 1,2 /TVP HD /Eurosport HD - niezle nie :D

Jakosc obrazu na HD - Bajka
Dzwiek - TVP HD 5.1 ,EHD - Stereo
Generalnie Bajka
 

kavoo

New member
To Babiarz z Szaranowiczem maja po 120 lat? Nie wiedzialem, dzieki za uswiadomienie mnie w tej kwestii. Trzeba im przyznac, ze zaskakujaco niezle sie trzymaja, chlopaki, jak na swoj wiek
laugh.gif


A tak w ogole to staz komentatora nie ma kompletnie tu nic to rzeczy. Ja nie podwazam ich wiedzy na temat sportu. Ja po prostu stwierdzam, ze gadaja glupoty.

Chociaz jak slysze, jak ten czy ow doswiadczony (podobno) komentator mowi podczas komentowania skokow narciarskich Hornhager zamiast Horngaher albo Del Pierrrrro zamiast Del Piero podczas transmisji z Ligi Mistrzow... to i jego wiedze na temat sportu jestem sklonny zakwestionowac. A to tylko pierwsze z brzegu kwiatki, ktore na szybko wyciagnalem z zasobow pamieci.

Zreszta co mozna sadzic o komentatorze podobno SPORTOWYM, ktory z uporem maniaka mowi Olimpiada zamiast Igrzyska Olimpijskie? Skoro kretyn nie wie jak jest roznica miedzy Olimpiada a Igrzyskami, to stawia sie na rowni z "mechanikiem" samochodowym, ktory nie odroznia gaznika od skrzyni biegow.

Jest takie powiedzenie - kto sie p***a urodzil, ten kanarkiem nie umrze. Do naszych "publicznych" komentatorow pasuje ono jak ulal...

EDIT:
Teraz doczytalem, ze pisales o tym, ile czasu sie sportem zajmuja, nie zyja. W takim ukladzie musza miec nie po 120, a po 140 lat conajmniej. Zakladajac, ze bardzo wczesnie sie tym sportem zajeli
laugh.gif
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Jakos nie wydaje mi się byś miał 40 lat
Ktoś kto ma 40tkę na karku nie zachowuje się poniżej pewnego poziomu a przynajmniej nie powinien
 

Peek

New member
Bez reklam
TYLKO NA EUROSPORT HD!!!

TVP HD kupiło wóż transmisyjny bardzo dobry a i obraz ze studia w warszawie jest wysmienity, ale przecież w czasie igrzysk nie chodzi o obraz ze studia tylko ze sportowych aren a ten TVP ma baaaardzo słaby. Nie wiem jak bedzie na lekkoatletyce, ale pływanie z "kostki wody" to po prostu SD 16/9, ale podkreślam obraz ze studia jest znakomity, wiec nie wiem dlaczego pływanie i siatkówka to taka kaszana.
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Może to zły temat, ale dziś komentatorzy pływania mieli fajną wpadkę słowną - kadr na dość spore piersi pływaczki, przetrzymany odrobinę dłużej niż powinien - w tym czasie komentator mówi - no i realizator pokazuje w tej chwili te nasze ... wielkości, to jest oczywiście ...... (chodziło mu o sławne pływaczki - chyba)

Jak to sie mówi efekt multimedialny, światło i dźwięk :)
 

cygan

Member
peek o czym Ty piszesz? TVP HD wygląda jak SD? Masz ten kanał, że takie bzdury piszesz? TVP HD ma sygnał z Pekinu jak i inne telewizje, nikt ze swoim sprzętem HD nie biega po arenach igrzysk. Przekaz jest znakomity, jak PS HD i NGC HD.
 

Peek

New member
Bez reklam
Według mnie lepiej wygląda Eurosport HD na Tvp HD czesto da się zauwazyć pixeloze. Za TVP HD przemawia dzwiek 5.1. Mam NGC HD i musze przyznać, że NGCHD jest piekny zawsze a TVP HD tylko ze studia. To moja subiektywna opinia, może troche przesadziłem w poprzednim poście, ale moim zdaniem ES HD ma lepszy obraz.
 

timbot

New member
Bez reklam
no bo zastanawiajace jest ze ze studia lepiej - bo tvp sie chwialiła nowym wozem transmisijnym HD na potrzeby pekinu, tylko ze on podobno jest w polsce? :) ktoś może to zweryfikować?
a może panowie by rzucili jakies zdjęcia z różnych źródeł?
dodano: widzę, że z tym wozem to już kolega Peek pisał....
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja widziałem ten wóz na zdjeciu jak stał przy woronicza przy tzw. "Pałacu" TVP, który wybudowali za pieniadze staruszków.

W artykule, który czytałem było napisane, że wóz jest jednym z najnowoczesniejszych w Europie i ma byc pokazany na wystawie w Amsterdamie bodaj jako "najnowoczesniejsze i najciekawsze rozwiazanie techniczne".

Znalazłem jego zdjecia na naszym forum w tym temacie:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28069

PS: Czyli nie tylko ja widze, że na studiu jest zauważalna róznica
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wóz do transmisji

A gdzie ma być wóz do transmisji w Chinach? No chyba to Chińczycy realizują przekaz telewizyjny i oni udostępniają sygnał....

Co do jakości uważam, że TVP HD nadaje bardzo ładny obraz i dźwięk, nie mam co prawda ES HD, także nie mogę porównać tych kanałów, ale na jakość TVP HD nie narzekam.

EDIT

I jeszcze jedno Panowie nie ma co narzekać tylko się cieszyć, że TVP inwestuje w dobry nowy sprzęt!!! Niech się rozwija i udostępnia dobrej jakości sygnał wszystkim telewidzom.
 

Peek

New member
Bez reklam
Tylko, żeby po igrzyskach nie puscili jakis kronik z 1940. Mogliby dac lige mistrzow w HD ale to raczej mało prawdopodobne.
 
Do góry