oled, wypalenia matrycy

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Do kolegi Tonito tak trochę poza tematem.
W serii Panasa ZT, którą masz był problem z nieszczelną szybą i chyba też jak w VT problem głośnych wentylatorów. Czy temat rozwiązany ?

Pozdr
 

Tonito

New member
Do kolegi Tonito tak trochę poza tematem.
W serii Panasa ZT, którą masz był problem z nieszczelną szybą i chyba też jak w VT problem głośnych wentylatorów. Czy temat rozwiązany ?

Pozdr

Czesc.

O problemach u niektorych modeli oczywiscie ZT60 wiem. Pisalem o tym tutaj na forum w watku ZT60. W tym watku tez pokazalem fotki mojego telewizora. U mnie do dziszaj zaden problem z szyba nie powstal ...

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...t-otwarty-w-poszukiwaniu-doskonalosci-24.html

O glosnych wentylatorach u serii VT60 nic nie moge napisac bo posiadam ZT60 ktora ma ciensza konstrukcje i tylna sciane. U mojego modelu te wentylatory slysze do 1.5 m od telewizoru. Przy zwyklej glosnosci telewizora wentylatory nie slysze. Jesli sa zbyt glosne albo sa w normie, nie wiem. Telewizor uzywam tylko przy ogladaniu Blu Ray i sprzetu kina domowego.

Pozdrawiam z Czech.

Tony
 

colibri75

New member
Co do oledow to pisze z kilkoma osobami ktore maja 910v i nie stwierdzaja zadnych problemow. Nie wiem jak uzytkuja ale nie podejrzewam by ktos co godzine zmienial program
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja to wiem bo sam padłem ofiarą powidoków bliskich uszkodzeniu. Na szczęście świadomość problemu przyszła szybko i dłuuuuuuugi proces "leczenia" matrycy uratował moje VT. Z oledami chyba się tak nie da. Jak coś się wypaliło to po ptokach. Dobrze by było, aby posiadacze oled szybko uświadomili sobie ułomność obecnych modeli w tej kwestii i zadbali o tv, które nabyli za ciężkie pieniądze.

Tak jak piszesz Kolego - mój sąsiad tez przeniósł plazmę do sypialni a do salonu kupił lcd bo niestety też miał problemy z powidokami ..... a byłem świadkiem jak kiedyś jak wchodziła vt 50 i sprzedawca w MM mówił klientom, że już nie ma tego problemu plazma od Panasa - także mówią co chcą sprzedawcy - chodzi tylko żeby sprzedać tv , a przynajmniej tak jest w większości wypadków. W oledach tez będą mówić, że nic się nie dzieje i można po 3 godziny grać np na PS. po czym na 3 godziny włączysz sobie tvn 24 i nic się nie będzie działo :) tylko ja osobiście mając oleda przy takim ,a nie innym ich zapisie nie zaryzykowałbym takiego oglądania.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Lech
I jak zapoznałeś się z zapisami gwarancji OLED-a?
Jakoś dziwnie zamilkłeś a tak się nam dobrze rozmawiało na ten temat.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na forum audiostereo jeden z forumowiczów w temacie o OLED-ie otwarcie zaproponował mi kasę, podobno w imieniu LG, za zaprzestanie pisania na ich temat:)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale tego nikt nie neguje. Mało tego, obraz chyba mają nawet lepszy niż plazmy.
Niestety jednak mają też i swoje wady.
Przypadłością tej technologii tak samo jak w przypadku plazm są wypalenia. Uważam, że tak samo jak w przypadku plazm nie udało się tego zlikwidować przez cały okres istnienia tej technologii, nie uda się to też w OLED-ie.
Udało im się jak na razie zlikwidować jedną z wad czyli zakrzywienie. To już coś.
Jak jeszcze ceny OLEDów zwłaszcza o przekątnych przynajmniej 65'' spadną do cen jakie miały plazmy o tych przekątnych to będzie ekstra.
 

colibri75

New member
Wiesz to jedna strona medalu. Druga ze to nie jest taka chu..jnia ze trzeba tak dzialac, bo technologia pod pewnymi wzgledami broni sie sama, choc zapis z instrukcji "przerazajacy".
Moge mowic tylko za siebie ale znajac ograniczenia, jako drugi tv moim zdaniem oled jest idealny bo to glownie kino w nocy :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja tam uważam, że inżynierowie którzy zrobili tego OLED-a i napisali instrukcję obsługi wiedzą co robią. Gdyby byli pewni, że na tym TV wypaleń klienci mieć nie będą, to by takich zapisów, odstraszających przecież potencjalnych klientów nie stosowali.
Mało tego, przecież w necie jest sporo zdjęć TV OLED już z wypaleniami.
 

colibri75

New member
Ja nie zamierzam bronic oledow, tym bardziej ze go nie mam.
Pewnie masz troche racji.
Nie demonizowal bym tylko na podstawie samych zapisow. Znam 3 uzytkownikow ktorzy od roku maja i jest spokoj, a ktorych o to pytalem.
Rozne dupochrony pisza producenci.
W godzine nie wierze zbyt, ale po kilku pewnie jest taka mozliwosc co potwierdzaja wpisy na forach.
Co robi opcja "regeneracja matrycy" nie mam pojecia ale po cos jest.
A ze jest tez pisal mi ktos kto ma oleda w domu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niczego ani nikogo nie reklamuję. Po prostu uważam, że OLEDy mają w tej chwili najlepszy obraz, poza plazmami oczywiście.

Kolego ja również uważam że jest to zajeb... obraz tylko to co napisał Ci HQ 150 nie wymyślił sam, to co niektórzy ludzie - użytkownicy pisali co im się działo również nie wymyśliło sobie... jest taki, a nie inny zapis i do czasu kiedy nie zmienia się warunki gwarancji lub technologia oled nie zmieni tego co może się stać podczas takiego oglądania tv, to jest tak a nie inaczej ... kupując taki tv trzeba brać to pod uwagę i o to chyba nam chodzi.. bo nikt nie napisze, że oledy mają kiepski obraz - bo to bzdura jakich mało... jest świetny obraz na oledach.. przynajmniej z tego co zaobserwowałem w sklepach, a w warunkach domowych u kogoś jeszcze nie miałem przyjemności pooglądać oleda i jak to wygląda np na C+ czy tez innej platformie cyfrowej.
 

colibri75

New member
55eg910v
mial byc tez 65ef950 ale wlasnie z powodow o jakich tu mowa, raczej nie.
ale na ten pierwszy sie zdecyduje bo i ludzie bardzo zadowoleni i bedzie grac niewiele, wieczorami i glownie filmy.
ile tanszy od 4k nawet nie sprawdzalem dokladnie, ale cos ok 4k :) pln
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jeśli problem wypaleń w najnowszych OLEDach jest aktualny, to dla osób bardzo intensywnie eksploatujących TV, to o kant d..y rozbić taką technologię. W instrukcji LG pisze o możliwych wypaleniach pow. 1 godziny oglądania obrazu statycznego, a w przypadku LCD pow. 2 godzin. Co do OLED-ów to się nie wypowiadam, bo nie miałem takiego TV, ale w przypadku LCD, to jest kompletna bzdura, bo mimo 8-letniej bardzo intensywnej eksploatacji LCD takich problemów nie doświadczyłem, podobnie jak i moim znajomi.
Zastanawiałem się nad zakupem OLED-a LG EG910 zamiast TV UHD, ale jak czytam o takich "kwiatkach" z wypaleniami, to niestety - z żalem - ale raczej podziękuję.
 
Do góry