OLED vs reszta świata czyli PDP i LCD

Dara

New member
Witam jak myślicie czy ta technologia faktycznie ma szanse wyprzeć wszystkie dostępne inne technologie bo skoro będzie tania i ma nie wielki pobór prądu to ma chyba szanse nie wiem tylko jak przedstawia się jakość obrazu i żywotność w tej technologii a to jest bardzo ważne.
Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
na razie różowo nie jet ponieważ żywotność ekranów <20" to kilkanaście godzin, dlatego zanim doczekamy się dużych ekranów to jeszcze może trochę minąć, jednak czekamy z niecierpliwością ponieważ ekrany w technologii OLED mogą być sporo cieńsze i efektywniejsze niż dotychczasowe :)
 

JAREK

New member
Ekrany OLED

Chyba tak źle ta sprawa nie wygląda. Ostatnio rozmawiałem z człowiekiem , interesującym się Marynarką Wojenną krajów zachodnich. Otóż czołowi jej przedstawiciele posiadają, na swoim wyposażeniu właśnie ekrany OLED i to dużych rozmiarów - szczególnie chodzi o centra dowodzenia. Nie mogłem się dowiedzieć dlaczego, ale ponoć właśnie te ekrany są najmniej czułe na wszelkie zewnętrzne "oddziaływnia". Jak widać właśnie w tym kierunku będą pompowane naprawdę duże pieniądze. Historia dostarcz dowodów, że te technologie, które były "oczkiem w głowie" decydentów w mundurach znacznie szybciej rozwijały się w porównaniu do "dzieci niechcianych". Może ktoś z was zweryfikowałby te informacje?
Pozdrawiam
 
Do góry