OLED vs Miniled vs FALD

slawkor

Member
Bez reklam
Chciałbym kupić nowy TV. Mam kilka określonych typów i możę ktoś z użytkowników opisze jak sprawują się te modele.
Zależy mi na dobrej jakości HDR oraz jego obsłudze z nośnikó zewnętrznych typu dyski , usb i serwery. Jak takie TV obsługują takie treści bezpośrednio z poziomu tv, obsługa napisów wbudowanych jak i zewnętrznych. Nie chodzi mi o obsługę z zewnętrznych playerów , tylko z samego TV.
Mam soundbar Samsunga q700A i fajnie by było, jakby współpracował z nowym TV (ATMOS) chociaż po HDMI eARC

Do TV mam 3m, pokój od strony wschodu. Okno z boku.
Moje typy:

Samsung OLED QE65S95BAT 9999zł i zwrot 2000 i zwrot 10 procent za stary TV
Samsung Neo QLED QE65QN91BAT 7999zł i zwrot 10 procent za stary TV
Samsung Neo QLED QE75QN85BAT 8799zł i zwrot 10 procent za stary TV
Samsung Neo QLED QE65QN85BAT 5999zł i zwrot 10 procent za stary TV
LG OLED65C21LA lub 22LB 8999zł
Sony XR-75X94K 7999zł
Sony XR-75X90K 8399zł
Sony XR-65A84K 9499zł

Jeśli możecie coś polecić do ok. 8000zł (jak jest coś godnego uwagi to trochę więcej)

Wg Sony można dokupić 5 letnią gwarancję za ok. 700zł w razie draki. Np. A80K

Wg LG dają dodatkowy rok gwarancji po zakupie w LG store lub necie LG C2 lub 5 lat gwarancji na panel w LG G2

W Samsungu tylko 2 lata gwarancji. S95B
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Zależy mi na dobrej jakości HDR oraz jego obsłudze z nośników zewnętrznych typu dyski , usb i serwery. Jak takie TV obsługują takie treści bezpośrednio z poziomu tv, obsługa napisów wbudowanych jak i zewnętrznych"
Jeśli patrzeć na jakość to najlepsze będą Oled TV.
Jeśli patrzeć na potrzeby to
Najlepsze co do jakości tych celów będą modele z Androidem :
  • Philips 65Oled 807
  • Sony 65A84K
  • Philips 65 oled 707
Będą współpracować z Soundbarem.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A84K różni się szczegółami od A80K. Ten z wyższym numerkiem ma mikrofon wbudowany w tv, gdzie A80K ma w pilocie. Plus ma coś o nazwie "Rich Color Enhancer", z tym że to chyba działa tylko w trybie żywym. I w tegorocznych modelach chyba A84K ma podświetlanego pilota. Jak różnica w cenie jest marginalna, to lepiej brać A84K. Poza kilkoma drobnostkami, to te same tv.
A90J to model zeszłoroczny. Na tamten rok najwyższy model Sony i jeden z najlepszych oledów zeszłego roku. Ma zeszłoroczną matrycę z radiatorem i w porównaniu osiąga trochę wyższe jasności.

Dla zeszłorocznych modeli Sony przygotowało stronkę z opisem różnic dla serii A80J. Pewnie dla serii A80K wygląda to podobnie:
https://scentre.pl/strona/sony/roznice-pomiedzy-telewizorami-sony-a80j-i-a84j.html
 

slawkor

Member
Bez reklam
Czyli tv z tego roku sa bez radiatora na matrycy A80 i A84?
Kusi mnie ten Sony , ponieważ ma Androida, obsługę Dolby Vision i co najlepsze gwarancję można przedłużyć do 5lat za 700zł, na drugim miejscu widzi mi się LG C2 lub G2, ale fajnie też prezentuje się na żywo ten Samsung S95B, tyle , że nikt za bardzo go nie poleca. Szkoda, że ten A95K ma taką zaporową cenę.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Chodziło mi o to, że "tylko" na samą matrycę. A nie dotyczy to elektroniki. Jakby nie to to wybór byłby oczywisty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tego co pamiętam gwarancja jest na całość .
A jedyny problem przyprawiający o palpitację to matryca.
 

slawkor

Member
Bez reklam
  • Przez pierwsze dwa lata obowiązuje standardowa gwarancja na produkt.
  • W latach 3-5 rozszerzona gwarancja ograniczona zostaje do określonych podzespołów dla wskazanych produktów i obejmuje wyłącznie pokrycie przez gwaranta kosztów danego podzespołu.
  • Gwarancja obejmuje modele telewizorów LG OLED z 2022 roku: 88Z2, 77Z2, 83G2, 77G2, 65G2 i 55G2.
  • Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień nabywcy wynikających z ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. z 24 czerwca 2014 roku poz.827) oraz z przepisów ustawy Kodeks cywilny (t.j. Dz.U .z 2018r., poz.1025) w tym w szczególności ubezpieczenie nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Bardzo fajny jest ten LG G2 i ta gwarancja na panel też kusi. A do tego modelu nie ma podstawy? Można go tylko zawiesić na ścianie?
W sumie ta cena jest ok, biorąc pod uwagę rozszerzenie gwarancji.
Szkoda , żę żadna firma, nawet za dopłatą, oprócz Sony, nie daje możliwośći rozszerzenia gwarancji.
A w cenie ok.10000zł znajdzie sie coś jeszcze fajnego godnego polecenia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że może stać również - kupujesz podstawkę za 500 zł dodatkowo.
W tej klasie cenowej to świetny model. Jako Galery - konkurencji nie ma.
Jest jeszcze Philips 65Oled 807 za 8999 zł
 

slawkor

Member
Bez reklam
Kupiłem jednak po testach Samsunga 75QN91B, zobaczymy jak sie będzie sprawował w połączniu z soundbarem HW-Q700A. Wiem, że Oled jak QD-oled jest lepszy, ale wygrał rozmiar z małym kompromisem co do matrycy. Testowałm Sony na FALD Direct 75X90K, w porównaniu do Samsunga to jakaś kpina jeśli chodzi o obraz, a pieniądze podobne.
Wiadomo, że na Oledach obraz jest świetny jakościowo, ale rozmiar do minileda to róznica ok.3000-4000zł a 65 cali, dziś się już gubi w pokoju czy salonie.
 
Do góry