OLED TV Sony i Panasonic - tanie i dostępne od marca 2014

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OLED TV Sony i Panasonic - tanie i dostępne od marca 2014

TV OLED stworzony przez nowe przedsięwzięcie - czyli joint venture pomiędzy Sony i Panasonic wejdzie do produkcji w 2014 roku.
masao_b_42146.jpg


Sony i Panasonic już w czerwcu ogłosiły współpracę w sprawie produkcji nie drogich paneli OLED.
Celem jest opracowanie technologii, które pozwala drukować arkusze OLED, zmniejszając tym samym koszty produkcji paneli.
Do tej pory nikt jeszcze nie pokazał takiego panelu wykonanego w tej technologii. A ma być to masowy produkt.

Masashi Imamura, wiceprezes Home Entertaiment Sony, w wywiadzie podał kilka szczegółów: współpraca pomiędzy Sony i Panasonic przeżywa boom, a rozwój posuwa się bardzo dobrze, ale te dwie firmy mogą zaoferować nowe produkty aż w marcu 2014 roku.
Takie są przewidywania. Obecnie w 2013 roku będziemy kontynuować rozwój paneli, i jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsze telewizory będzie można zobaczyć w następnym roku.

Biorąc pod uwagę to co dzieje się na koreańskim runku, gdzie prawdopodobnie modele Oled ukażą się na początku 2013 roku ( mowa o 55 "), jeśli Sony i Panasonic uda się naprawdę wyprodukować tanie telewizory OLED to japończycy mogą nie źle zamieszać na rynku.

dday
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na razie to tylko plotka , jak będzie potwierdzona przez zainteresowane strony , to tylko należy się cieszyć.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego trzeba w tym lub przyszlym roku kupci cos rozsadnego z tego co jest teraz na rynku troszke pograc tym i jak juz na dobre wejdzie oled to wtedy zamienic na nowego oleda po normalnej cenie .
Lolek
 

bluray

Banned
1,5 roku to w konsumenckiej elektronice epoka.
W tym czasie w Korei będą produkować OLED 3ciej generacji.

Ale się nakręciłem na tego OLEDA !
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Świat staje na głowie, czyli współpraca japońskich firm. Jeszcze w latach 90-tych nie do pomyślenia by wsparcia nie szukali u obcych (głównie u Philipsa- CD, DCC itp)
 

Słaby

New member
Witam,

od słów do czynów to troszkę daleko. Dowodem tego może być CRYSTAL LED SONY. Po szumie medialnym na początku 2012 cisza jak po śmierci organisty:) Inaczej mówiąc pożyjemy zobaczymy. Moim zdaniem z tą technologią OLED to może być różnie. Jak pokazuje historia rynek determinują rozwiązania dobre ale w rozsądnych cenach. Dobry LCD LED w 4K może jakościowo zadowolić bardzo wymagających konsumentów a technologia wciąż się rozwija i jest w rozsądnej cenie.

pozdrawiam darek:)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dobry LCD LED w 4K może jakościowo zadowolić bardzo wymagających konsumentów a technologia wciąż się rozwija i jest w rozsądnej cenie.
Tylko skąd weźmiesz filmy w 4K? Nie wiele filmów wykorzystuje pełną rozdzielczość szczegółów BR (zazwyczaj robią to sceny kręcone kamerami IMAX'em) i w zasadzie mógł bym policzyć je na palcach a co dopiero materiał 4K :D.

Oled wyjść musi, LCD już nie chce mieć żadnego, no chyba że na tych crystal ledach.
 

lm648

Banned
Tylko skąd weźmiesz filmy w 4K? Nie wiele filmów wykorzystuje pełną rozdzielczość szczegółów BR (zazwyczaj robią to sceny kręcone kamerami IMAX'em) i w zasadzie mógł bym policzyć je na palcach a co dopiero materiał 4K :D.
I dodatkowe istotne pytanie:
Jak już je będziesz miał, to na jakim nośniku i odtwarzaczu będziesz je odtwarzał? :)
 

Słaby

New member
Witam,

w sprawie materiałów 4K to fakt, że ich nie ma na tą chwile. Z drugiej strony jeszcze niedawno mój kolega szczycił się największym twardym dyskiem w okolicy który miał 4,7 GB!!!!!!!!! Nie jestem przeciwnikiem OLED ale podchodzę do tematu sceptycznie bo troszkę jestem w temacie OLEDów i moim prywatnym zdaniem OLED użytkowy w rozsądnej cenie i trwałości powiedzmy kilkuletniej to produkt który pojawi się za min. 5 lat.

pozdrawiam darek:)
 

Pudelek

New member
a propos OLED pamiętam radia samochodowe, ale to wiele lat temu.. gdzie ekrany po prostu wypalały się.. takie z delfinkami. wiadomo, upływ czasu, postęp technologiczny, teraz to całkiem inny OLED, ale tak mi się skojarzyło. co do współpracy Sony i Panasonic, to w świetle spadku udziału w światowym rynku elektroniki, może je uratować i dać nową jakość. gdzieś czytałem, że mają w tej współpracy bazować na rozwiązaniach Panasonic'a. zobaczymy co z tego wyjdzie, choć to co napisał Darek, że ta technologia wejdzie pod strzechy nawet za 5 lat, jest bardzo prawdopodobne
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Pierwszy ekran "OLED" widziałem w rok po premierze plazmy (a byłem pierwszym w Polsce jej sprzedawcą). Nie miał wtedy jeszcze koloru niebieskiego a co Was zapewne zaskoczy był wytworem studentów na którejś z brytyjskich uczelni. Patent odkupił Philips i pracował nad kolorem niebieskim. Jak widać niewiele z tego wyszło. Trzymam kciuki za Japońców bo to jedyna szansa, że flaki dorównają skórze.
 
Do góry