OLED TV LG 55EC930V - Piękno, styl, jakość czyli miłość odwzajemniona - test otwarty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OLED TV LG 55EC930V - Piękno, styl, jakość czyli miłość odwzajemniona.
EC9300_large_01.jpg


thumbs_R2R5299.jpg

Były... a w zasadzie jeszcze są bo w końcu... Era telewizorów OLED dopiero nadeszła.


016_DSC_1932.jpg

OLED już od pierwszych swoich dni wywoływał na wszystkich pokazach, prezentacjach czy targach najwyższy okrzyk zachwytu - WOW !.
Oled w zasadzie już od kilku lat został okrzyknięty jako ostateczna broń jakości dla XXI wieku, ale dopiero teraz cena pozwala na dostępność dla szerszego grona zwykłych śmiertelników.


W zasadzie nikt nie wie, jak w przyszłości rozwinie rozwój telewizorów.
Być może zobaczymy napływ treści UHD w przyszłym roku, a może i nie...


Więc o co tyle zamieszania z OLED TV ?

Lifelike%20Color.jpg

Stosowana wyłącznie w telewizora LG OLED technologia 4-kolorowych pikseli pozwala na naturalne odwzorowanie wszystkich barw i odcieni. Niezależnie od tego, co jest wyświetlane na ekranie, obraz jest w pełni realistyczny i naturalny. Realistyczne kolory gwarantują najwyższą
satysfakcję z oglądanego obrazu.


Design.


W telewizorach Oled podobnie jak w plazmach, czerń ukazuje swoje wszystkie walory
wieczorem i w nocy. Ale w dzień czerń również zachwyca i czaruje.

Czerń pod każdym kątem zapiera dech w piersi.

Czyli bez problemów wszystko na swoim miejscu.

Ostrość , ilość szczegółów każdy doceni.

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/117...c-czyli-milosc-odwzajemniona.html#post1137692
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale nie tak chyba jak ja :)


Kiki mam pytanie do Ciebie jako do fachowca ... czy to zdjęcie pokazania czerni z tą skrzypaczką to nie jest to tak że robisz specjalnie albo nie specjalnie w taki sposób żeby pokazać czerń ale niestety kosztem szczegółów..... bo co człowiekowi po czerni skoro nie ma całej postaci.... zobacz na zdjęcie kobiety wyżej w sukience czerwonej tak powinien wyglądać obrys tej skrzypaczki, a tam niestety trochę brakuje tej kobiety.... znacznie lepiej byłoby to widać gdyby zdjęcie było znacznie większe - wtedy bardziej by się to rzucało w oczy. Osobiście wolałbym słabszą deko czerń a widzieć całą kobietę... i nie żebym się czepiał tylko możesz to wytłumaczyć ? Bo niewątpliwie jest coś nie tak...
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Najpewniej zakres tonalny matrycy rejestrującej w aparacie nie jest tak szeroki aby zarejestrować każdy odcień. Choć może i wideo zostało specjalnie w taki sposób nagrane
 

bluray

Banned
Foto pochodzi z demo LG OLED.
Tak jest zrobione.
Dedykowane dla "Kowalskiego" w sklepie a nie dla experta-amatora (czytaj miłośnika).

Widziałem już wiele LG OLED na standach w sklepach.
Zawsze uważny obserwator zobaczy znaczenie super czerni.
I o to chodzi promotorom OLED LG.
O efekt WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOW !

Jak wcześniej pisałem modele 2015 UHD uzyskały fenomenalne recenzje.
10/10 i tytuł REFERENCE.
https://www.avforums.com/review/lg-55eg960v-eg9600-oled-uhd-4k-review.11301
Są w UK na półkach i nie są takie drogie.
Czekamy więc na recki modeli 2015.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja obserwuję Oledy id pierwszego dnia ich istnienia. Najpierw były to Sony.
I zawsze na targach gdzie przewijały się setki tysięcy ludzi - to Oledy wywoływało efekt wow !

Ale widać od razu, że Ci co kupili maja podobne zdanie.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
kiki, a jak wg Ciebie ma się Samsung suhd js9500 do tego Oleda, bo moim zdaniem porównując te tv w sklepie to Samsung wypadł lepiej (jeżeli chodzi o jakość obrazu) z tym, że Samsung był 65", a może to tylko takie "sklepowe" złudzenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam jestem ciekawy. Nie miałem fizycznej możliwości ich porównać.
Na sklepie porównanie jest złudne - podobnie jak było plazmy Pioneera do LCD.
A w domu było zupełnie inaczej i to o 360 stopni.
A w końcu oglądamy w domu....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
kiki, a jak wg Ciebie ma się Samsung suhd js9500 do tego Oleda, bo moim zdaniem porównując te tv w sklepie to Samsung wypadł lepiej (jeżeli chodzi o jakość obrazu) z tym, że Samsung był 65", a może to tylko takie "sklepowe" złudzenie.

Mi też się podobał co prawda na materiałach 4k Samsunga tylko oglądałem ale było fajnie plus świetnie wykonany wg mnie lepiej jak Lg oledy... tylko cena...
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Mi też się podobał co prawda na materiałach 4k Samsunga tylko oglądałem ale było fajnie plus świetnie wykonany wg mnie lepiej jak Lg oledy... tylko cena...
Cena jest tylko chwilowa (nowość) ponoć kiki ma mieć za pół roku te tv po 15K (wtedy proszę jeden dla mnie skalibrować i wysłać ;)) myślę jeszcze o Sony KD-65X9300C, ale tutaj cena też chyba będzie powyżej 20K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już Oledy będą tańsze.

Lolek to podłącz zwykłą antenę - to pogadamy o skalowaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podawali, że będzie znacznie taniej - poczekamy, w czerwcu już maja być.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To już Oledy będą tańsze.

Lolek to podłącz zwykłą antenę - to pogadamy o skalowaniu.

Dlatego napisałem że to co widziałem podobało mi się ale to materiał 4k Samsunga więc musi być to fajne , jak będzie na satce myślę że jeśli tak będzie jak wtopowym tv Samsunga z ubiegłego roku (na testach zarówno polskich jak i zagranicznych wychodził bardzo fajnie) to będzie dobrze, a może być lepiej albo słabiej .... zobaczymy..
Problem w Samsungu to ich gwarancja i nieszczęsny zapis o kurzu który nieco ostudza zakup tv tej marki ... pomimo że problem z kurzem mieli właściciele tylko serii 5 i 6 z ubiegłego roku...


Podawali, że będzie znacznie taniej - poczekamy, w czerwcu już maja być.

W saturnie w Wawie gość od Lg powiedział mi że ponad 30 tyś za 65 cali - zobaczymy za ile będzie..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung robi co raz lepsze telewizory i extra.
Ale Oled to trochę inna konstrukcja na której Samsung się też wyłożył.
Mają duży udział w rynku ale Oledów nie potrafią zrobić.
Jedynie popularyzacja zakupów powoduje obniżki cen.
A ludzie którzy chcą mieć jakość kupują OLEDY i dzięki temu ceny spadają.
Kto nie załapie się do pociągu z napisem Oled - będzie żałował tego.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki, a jak wg Ciebie ma się Samsung suhd js9500 do tego Oleda, bo moim zdaniem porównując te tv w sklepie to Samsung wypadł lepiej (jeżeli chodzi o jakość obrazu) z tym, że Samsung był 65", a może to tylko takie "sklepowe" złudzenie.

Ostatnio go widziałem, wiadomo warunki słabe bo market, ustawienia sklepowe/dynamiczny/demo materiał wiec nie wiem czy po dobrym ustawieniu/źródle nie będzie lepiej ale jest widoczny mocno efekt halo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Samsung robi co raz lepsze telewizory i extra.
Ale Oled to trochę inna konstrukcja na której Samsung się też wyłożył.
Mają duży udział w rynku ale Oledów nie potrafią zrobić.
Jedynie popularyzacja zakupów powoduje obniżki cen.
A ludzie którzy chcą mieć jakość kupują OLEDY i dzięki temu ceny spadają.
Kto nie załapie się do pociągu z napisem Oled - będzie żałował tego.

Tak jak piszesz jeszcze 3 lata temu bym nie powiedział w sumie za bardzo nic dobrego o Samsungu a od ubiegłego roku naprawdę tv z górnej półki mi się podobają i są dobrze zrobione..
dzisiaj raz jeszcze oglądałem topowy Samsung i wg mnie i nie tylko tak jak ludzie się przyglądali Samsung pod względem wykonania jest lepszy od oleda Lg - zobaczymy jak z tego roku pokażą się tv oled i jak to będzie wyglądało.
Ostatnio go widziałem, wiadomo warunki słabe bo market, ustawienia sklepowe/dynamiczny/demo materiał wiec nie wiem czy po dobrym ustawieniu/źródle nie będzie lepiej ale jest widoczny mocno efekt halo.


Kolego zawsze jest coś za coś, żeby nie było efektu halo stref musi być więcej niż ma Samsung, ale osobiście wolałbym efekt halo i mieć full leda niż edge leda czyli model niższy..
U mnie w Soniaku jest to bardzo mało zauważalne a tym bardziej że listwa z oświetleniem led jest za tv i świecą wieczorem lub za mną są włączone halogeny i jestem zadowolony, a dzięki temu jest znacznie lepsze podświetlenie matrycy i lepsza czerń.
Niestety z full ledów już praktycznie wszyscy wyszli ( za mało ludzi kupowało z powodu ceny) jeszcze Sony w najwyższym modelu ma ten patent ale niestety to już tv dla ludzi majętnych...
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nikt nie widział Oled 4 K i po co te dywagacje jak zobaczymy jaki jest obraz na Oled 4K
To będziemy mogli coś wiecej powiedzieć jak ta Nowość się prezentuje !!!
A tak to wszyscy mógł sobie ......
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Właśnie chciałem to napisać. Porównanie nawet najlepszego obrazu fhd z uhd trochę mija się z celem.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Mamy mentalność aby wiedzieć a nie WIDZIEĆ ;)
I wszyscy się znają !!!
 
Do góry