OLED TV 55" do 6,5k zł..

jarmk

New member
Witam Szanownych Forumowiczów..
Równy rok temu kupiłem Samsunga 55’’ Smart UHD NU7452, który tak szczerze, to rozczarował mnie..jakość obrazu taka sobie, a dźwięk denerwujący. Na temat szeleszczącego dźwięku założyłem nawet tu na forum wątek.

Myślę o odsprzedaniu tego Samsunga i kupieniu OLED-a.
Tak jak w temacie chciałbym coś kupić do 6,5k zł., 55". Sygnał mam z Orange Światłowód. Nie gram w żadne gry, a zależy mi głównie na super jakości obrazu i dźwięku.

Myślę nad dwoma markami, Sony i Philips i wyborem coś z TEJ LISTY.

Co Wy na to, co byście polecili..?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
W tym przedziale cenowym nie ma lepszego TV niż LG 55C9. Dźwięk też ma super. Poczytaj testy i sam oceń. Na drugim miejscu SONY AG8
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież Sony ma dokładnie taką samą matrycę.
Najwyższe oceny ma Philips na pokazach i na testach.
Philips 55PUS854 - masz w specjalnym programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny. podaj maila to CI wyślę cały program.
LG C9 też zagra lepiej niż AG8. I też masz specjalną ofertę.
A w ogóle przesiadka na Oleda to super pomysł. Nie będziesz musiał szybko zmieniać telewizora.
Philips ma znacznie więcej aplikacji, rozbudowane multimedia, ambilight i extra cenę.
 

sampras63

New member
Sony

Sony KD55-A1 po 1.5 roku matryca do wymiany.
 

Attachments

  • A377EB3F-F97A-4863-9306-DBAE60ECE9B8.jpg
    A377EB3F-F97A-4863-9306-DBAE60ECE9B8.jpg
    24,8 KB · Wyś: 96

martingg

Member
osobiście bym się skupił na wyborze TV, a co do dzwięku to kupiłbym nawet zwykły soundbar np. yamahe 107 z wbudwanym subem czy coś w tej deseń :) i tak bedzie lepiej niz kazdy tv.
 

jarmk

New member

jasssu

New member
Dokonując dowolnego zakupu trochę ryzykujesz: ja też czytałem o Philipsie dużo negatywnych opinii, ale kupiłem i jestem zadowolony. Nie ma marki, która zagwarantuje Ci 100% pewność zakupu, bo i technologia nie jest doskonała.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam oleda dłużej i bez wypaleń.
Jakość oleda warta każdej dopłaty !.

Jakość obrazu jest niezła ale do pierwszych oznak wypalenia matrycy. W zakresie trwałości matrycy OLEDa, zdecydowanie nie można już mówić o jakości. Tu jakość OLEDa jest po prostu słaba. Coraz częściej słyszy się głosy o trwałym wypaleniu po roku-dwóch (w skrajnych przypadkach już po miesiącu). Co z tego, że OLED ma ciut lepszy obraz od takich QLEDów Samsunga, jak po niedługim czasie nadaje się na śmietnik. Mnie osobiście nie stać wydawać 6k co 2 lata na nowy TV ale jak ktoś np zarabia tyle co miesiąc to inaczej już patrzy.
 

jasssu

New member
A czemu tak utrzymujesz o tych wypaleniach. Niektórzy nie doświadczają tego w ogóle, nie każdy OLED musi skończyć wypalonym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kola01 -
Oled 55" tanieją.
Możesz wprowadzić przeformatowywanie - zdecydowanie pomaga.
Masz w extremalnym przypadku też wymianę matrycy lub wymianę telewizora.
A jakość obrazu bezkompromisowa zapewniona na minimum 4 lata.
Jak dostosujesz ustalenia to znacznie dłużej.
 

omnia

New member
Autor dość niewiele napisał. OLEDa wykluczają TVN24 i masowe granie na konsoli. Jeśli jest kinomanem i telewizor spożytkuje głównie na telewizję lub na filmy albo VOD typu Netflix (albo np. Rakuten, teraz Philips rozdaje vouchery po zakupie swojego telewizora.
 
Do góry