OLED - sony vs philips vs samsung

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, Philips 65oled937 - można zamawiać.
Ale to nie ta półka cenowa do 8 tyś zł
W tej klasie masz 65Oled707 Philipsa.
Masz w klasie cenowej też 65C21 LG.
Do Samsunga czy do Sony musisz dozbierać kasy.
Na wszystkie modele masz specjalną ofertę dl niebieskich członków forum.
Plus dodatkowo pakiet gratisów .

Philips 77Oled 937 - też już można zamawiać.
 

Gruszek166

New member
Dzięki za odpowiedzi - rzeczywiście 65oled93 jest poza zasięgiem (obecnie w granicach 15k).

Dochodzą więc do rozważenia dwa nowe modele TV:

1) Philiphs 65Oled707; oraz

2) LG 65C21

(oba Tv w cenie do 8k).

Czy warto więc Waszym zdaniem dopłacic do Samsunga? I jak wypada ten Sony w porównawniu z powyższymy modelami?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć! Stoję przed podobnym wyborem jak kolega, który założył wątek, więc się podepnę, żeby niepotrzebnie nie dublować nowych tematów.

Poszukuję 65 calowego TV do salonu i zależy mi na OLED. Telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów / seriali na Netflix, HBO etc. oraz do grania na konsoli (obecnie mam PS4 i w planach pewnie PS5). Telewizor będzie wisiał, salon jest nasłoneczniony, ale mam możliwość ograniczenia dostępu światła za pomocą rolet zewnętrznych. Maksymalny budżet to 10k, aczkolwiek wolałbym zmieścić się w granicach 7-8k. Od samego początku myślałem, że kupię TV od LG, ale teraz dostępność modeli w najpopularniejszych sklepach jest mocno ograniczona.

Z modeli, które mnie zainteresowały:

1. Samsung QD-OLED S95B (w każdym sklepie 9999 zł) - pytanie, czy rzeczywiście ta nowa matryca od Samsunga jest tak dobra, że warto w nią zainwestować. Czytałem wiele artykułów (w tym na HDTV), ale trudno odróżnić relane recenzje od materiałów sponsorowanych ;)

2. Sony BRAVIA 65 cali XR-65A84K | OLED | 4K Ultra HD (w sony center obecnie 9899 zł)

Przy czym jestem otwarty na wszelkie propozycje z Waszej strony!
Stilgar z MORELE TV zrecenzował Samsunga 55S95B. To kolejna osoba, która potwierdza, że SAMSUNG ze swoją nową matrycą QD-OLED jest wyraźnie lepszy od konkurencji z na matrychach OLED od LG (wszystkie TV OLED innych firm z Wyjątkiem SONY A95K, który też montuje QD-OLED). Tu masz link do recenzji:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są porównywalne.
Philips na plus:
  • system przeciw wypaleniowy
  • otwarty system
  • Ilość aplikacji
  • Ambilight
  • skalowanie
  • dźwięk
Który wybierasz dokładnie model ?
 

Piotrp13

New member
Witam
Jaka jest różnica między pledem 807 a 857
Zastanawiam się między Philipsem a LG c1 oczywiście 65 cali warto dołożyć do philipsa różnica w obrazie zauważalna ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Różnią się tylko podstawką.
Ja bym brał Philipsa - różnica zauważalna i na testach i duża różnica w wyposażeniu i możliwościach.
Masz system anti burn in tylko w Philipsie - dostali nagrodę Eisa za to
 
Do góry