OLED - sony vs philips vs samsung

zajecc

Member
Cześć, stoję przed zakupem nowego telewizora, mój obecny Philips 65PUS7304/12 idzie w odstawkę, teraz chce kupić OLED lub QD-OLED na oku mam:

1. Philips 65OLED936/12 / Philips 77OLED937/12 - ale tego nie widzę nigdzie do kupienia :(

2. Samsung QD-OLED S95B 65 cali

3. Sony QD-OLED XR-65A95K

Do czego ma służyć? Głównie filmy i seriale, platformy Amazon Prime i HBO, do tego mnóstwo filmów w 2160p.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos lub DTS. Oprócz tego PS4+. Przeczytałem każdą z trzech recenzji i jestem trochę skołowany, przy philips "nagroda EISA 2022/2023", Samsung to "Najlepszy telewizor OLED na rynku!" a sony to "najlepsza jakość obrazu w 2022 roku!". Sami najlepsi ale który ma największy sens? Philips ze swoimi 758 nitawmi vs trochę ponad 900 nitów w Sony przy podobnej czerni i całej reszcie ale z Ambilight i niższą ceną jest dużo gorszy? Co Wy byście wybrali?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo seria 937 wjeżdża pierwszy raz na polskie półki w październiku.
Ale można już zamawiać.
Dla niebieskich masz specjalne ceny na prepaid jeszcze.

Jeśli masz kasę na 77" - to zdecydowanie najlepszy wybór.
Ale masz ogromna rozbieżność cenową .
Ile masz max kasy ?
Jaka odległość od ekranu ?

Pismo jest cierpliwe i przyjmie wszystko . Na pokazach niedawnych w Berlinie i porównaniach modeli - Ani Samsung, ani SOny , ani Panasonic - nie wygrali
Wygrał ten co napisałeś jako pierwszy

Pytanie główne wraca ile masz max kasy ?
 

zajecc

Member
"Dla niebieskich masz specjalne ceny na prepaid jeszcze." niebiescy tzn? legitymacja pracownika służb? :)

różnica względem 936 to matryca EVO + głośniki? (na nich mi najmniej zależy, może w ogóle nie być i tak podłączam kolumny)

Rozbieżność jest pomiędzy 77 philipsa a pozostałymi, bo philips 936, sony i samsung biegają ok 12 - 14k zł a tylko ten 77 zapewne ok 20k zł - jednak czy warto?

Ile masz max kasy ? - Nie patrzę na to, chcę kupić coś na dłużej co i za dwa lata będzie miało efekt "nie żałuję zakupu"

Jaka odległość od ekranu ? hm ok 4m obecnie 65 cali jest tak na styk, niżej nie zejdę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niebieski , czyli zalogowany w Klubie HDTV , wówczas masz niebieski kolor nicka na forum.
Na razie po przenosinach jeszcze nie wszystko uruchomione, więc każdy jest na ta chwilę jak niebieski.
Masz specjalne ceny plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
Ten Philip 77" to 18.000 zł dla członków forum z pełnym pakietem.
Jeśli faktycznie zakup na lata wnoszący codzienną radość - to warto.
Jeśli kasy jednak mniej = LG 77B23 za 11.999 zł, LG 77C22 za 13499 zł
I tu nie ma konkurencji w klasach.
To jest efekt wow.!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te nity na które się powołujesz - to dość sprawne również zabiegi marketingowe.
Sprawdź organoleptycznie, najlepiej w zbliżonych warunkach oświetleniowych do tego co masz w domu.
 

zajecc

Member
Dziękuję za konkretną odpowiedź, najbliżej mi do Philips 77OLED937/12. Najchętniej tak jak mówisz sprawdziłbym go organoleptycznie, czyli film na pendriive i porównać z obecnym oraz jak się uda z Sony QD-OLED XR-65A95K. Może ktoś wie w jakieś sieci / salonie ten 77OLED937 może być dostępny na wystawie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 77Oled 937 na razie w żadnej sieci.
One wjeżdżają dopiero około 10.10.2022
Zapraszam.
 

dan_385

New member
Mam dokladnie ten sam dylemat co kolega zajec, qd-oledy niestety tylko 65 a jednak rozmiar robi wow, pytanie czy czekać na 2023 kiedy wejda 77 czy brac teraz philipsa 77oled937 a moze lg 77g23 .... w testach qd-oledy wygrywają niby zdecydowanie ale znów testu 937 jeszcze nie ma ...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chodzi o jakość obrazu, to recenzenci są raczej zgodni: Samsung S95B jest wyraźnie lepszy od pozostałych rywali na matrycach WOLED od LG. I nie chodzi tu tylko o większą jasność. Na + Philipsa to na pewno dobry system (Android TV) i dźwięk (choć sam dźwięk w Samsungu też jest ponadprzeciętny).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dodam tylko, że SONY XR-65A95K, który jest na matrycy QD-OLED od SAMSUNGA, łączy wszystkie ww. zalety: dobry system, dobry dźwięk i rewelacyjny obraz. Cena niestety też jest najwyższa. Jakbym miał kasę na SONY - brałbym SONY.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłem na pokazach w Berlinie QD Oled vs Oled.
Wygrał Oled 937 w kilku aspektach.
Wg mnie lepiej brać teraz i z uwag na najlepszą jakość i kasę - bo zaraz telewizory zaczną drożeć i to sporo ( kurs dolara pierwszy raz powyżej 5 zł)
Różnice cenowe na takie modele mogą sięgać o 5 tyś drożej , a nawet więcej za to samo.
Brałby oczywiście 77" Oled - LG czy Philipsa bo Sony już odjechał z cenami.
 

dan_385

New member
Dodam tylko, że SONY XR-65A95K, który jest na matrycy QD-OLED od SAMSUNGA, łączy wszystkie ww. zalety: dobry system, dobry dźwięk i rewelacyjny obraz. Cena niestety też jest najwyższa. Jakbym miał kasę na SONY – brałbym SONY.
Niestety qd-oled sony/samsung tylko 65 cali, byłyby wersje 77 to bym kupil bez zastanowienia a tak to dylemat bo nie wiem czy roznica pomiędzy nimi a Philipsem 937 jest tak wyraźna żeby czekać do wiosny/lata
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Byłem na pokazach w Berlinie QD Oled vs Oled.
Wygrał Oled 937 w kilku aspektach.
Wg mnie lepiej brać teraz i z uwag na najlepszą jakość i kasę - bo zaraz telewizory zaczną drożeć i to sporo ( kurs dolara pierwszy raz powyżej 5 zł)
Różnice cenowe na takie modele mogą sięgać o 5 tyś drożej , a nawet więcej za to samo.
Brałby oczywiście 77" Oled - LG czy Philipsa bo Sony już odjechał z cenami.
Dodaj, że był to pokaz Philipsa, czyli z obiektywną prezentacją nie miał zbyt wiele współnego. W podobny sposób nasza Manata może pokazać wyższość nad Philipsem (odpowiednio kalibrując Philipsa).
A ceny na tegoroczne modele Philipsa są kosmiczne. Tłumaczy to premiera, która przed chwilą miała miejsce. Obecne ceny mogą już tylko spadać, bo są one, mówić krótko chore. Podobna sytuacja ma miejsce co roku.
A dolar jest obecnie tak sztucznie napompowany, wg opinii u specjalistów powinien już tylko spadać (przy okazji Philisy są wyceniane w euro a nie w dolarze).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten dopiero wjeżdża ale na dniach.
Chyba , że chcesz na Prepaid - wówczas specjalna cena z pełnym pakietem i sam decydujesz o cenie.
Napisz proszę na PW - dostaniesz ofertę dla niebieskich członków forum.
 

Gruszek166

New member
Cześć! Stoję przed podobnym wyborem jak kolega, który założył wątek, więc się podepnę, żeby niepotrzebnie nie dublować nowych tematów.

Poszukuję 65 calowego TV do salonu i zależy mi na OLED. Telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów / seriali na Netflix, HBO etc. oraz do grania na konsoli (obecnie mam PS4 i w planach pewnie PS5). Telewizor będzie wisiał, salon jest nasłoneczniony, ale mam możliwość ograniczenia dostępu światła za pomocą rolet zewnętrznych. Maksymalny budżet to 10k, aczkolwiek wolałbym zmieścić się w granicach 7-8k. Od samego początku myślałem, że kupię TV od LG, ale teraz dostępność modeli w najpopularniejszych sklepach jest mocno ograniczona.

Z modeli, które mnie zainteresowały:

1. Samsung QD-OLED S95B (w każdym sklepie 9999 zł) - pytanie, czy rzeczywiście ta nowa matryca od Samsunga jest tak dobra, że warto w nią zainwestować. Czytałem wiele artykułów (w tym na HDTV), ale trudno odróżnić relane recenzje od materiałów sponsorowanych ;)

2. Sony BRAVIA 65 cali XR-65A84K | OLED | 4K Ultra HD (w sony center obecnie 9899 zł)

Przy czym jestem otwarty na wszelkie propozycje z Waszej strony!
 
Do góry