OLED - Philips czy LG ? (Do 6500 zł)

Marcinek321

New member
Siemanko.

1. Pomieszczenie - 20m2
2. Odległość od ekranu - 3m
3. Czas pracy - ok 6h dziennie
4. Rodzaj treści - telewizja/YOU TUBE+NETFLIX (30%/70%)
5. Rozmiar - 65 cali
6. Kwota - 6500 zł

Wiem że aktualnie tylko LG produkuje panele OLED więc czy lepszym wyborem będzie LG czy może Philips ?
Wpadł mi w oko model OLED706 i w tej cenie nie widzę żadnego OLEDa od LG...

Jak to jest aktualnie z wypalaniem obrazu ? Nie oglądam raczej wiadomości, sport bardzo rzadko. Nie gram na telewizorze i nie lubię bardzo jasnego obrazu... :-D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Zacznij od sprawdzenia jednej rzeczy o której milczy większość tutejszych forumowych ekspertów tzn.- problem z wyświetlaniem formatu Dolby Vision z zewnętrznych urządzeń w Philipsie.
Zagraniczne fora pełne są informacji na ten temat ,nie wiem jak to wygląda w najnowszych modelach bo jestem szczęśliwym posiadaczem Oleda innej marki (nie LG) gdybym jednak w ogóle rozważał Phila to od tego bym zaczął.Opowieści o "ślepych testach" potraktowałbym tak jak należy traktować "niezależne testy" sponsorowane przez producenta....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz sięgać dowolnie z modeli które wybrałeś.
Obydwa są świetne co do jakości.
Philips ma znacznie większe możlwości i otwarty system.

Ślepe testy należy traktować jak ślepe testy.
Robiliśmy też ślepe testy na targach On/Off w Warszawie i producenci sami dostarczali własne telewizory.
Jak ktoś sam kombinuje to zawsze podejrzewa , że inni też.
 

Marcinek321

New member
Przy zakupie OLEDa warto przedłużyć gwarancję do 5 lat ?
Czy to jest raczej „ściema” i itak w przypadku np. wypaleń odeślą mnie z kwitkiem ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już decyzja należy do Ciebie.
Doczytaj dokładnie bo tylko Sony ma swoją przedłużona odpłatna gwarancję. Do innych kupujesz ubezpieczenie, więc musisz wczytać się w to co napisane małym druczkiem.
Nie wiem kto Cię odsyła i gdzie ale wszystkie powstałe w czasie gwarancji powidoki zostały załatwione poprzez wymianę matrycy lub całego telewizora.
Możesz kupować bez obaw.
 

robotxx

New member
To już decyzja należy do Ciebie.
Doczytaj dokładnie bo tylko Sony ma swoją przedłużona odpłatna gwarancję. Do innych kupujesz ubezpieczenie, więc musisz wczytać się w to co napisane małym druczkiem.
Nie wiem kto Cię odsyła i gdzie ale wszystkie powstałe w czasie gwarancji powidoki zostały załatwione poprzez wymianę matrycy lub całego telewizora.
Możesz kupować bez obaw.

jak wyglada obecnie polityka LG w sprawie matryc bo podobno zmienila sie na gorsze i juz tak ochoczo nie wymieniaja w oledach , bo Philips zawsze robil z tym problemy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie żaden producent nie robi problemów przy wymianie matrycy Oled TV.
 
Do góry