Oled Philips 856 55 cali czy 65 cali 706

pb923

New member
Witam.Mam pytanie.Posiadam Philipsa Oled 856 w 55 calach.Żonie na święta zachcialo sie zmieniac kanape a ja zmieniłem stolik pod tv.I teraz jest zonk.Pokój optycznie sie powiekszył bo wcześniej był narożnik i wieksza szafka pod tv która wcześniej wybrała żona,bardziej dla mnie to wygladala jak komoda.Teraz tv zmalało,nawet żona zwolennik 55 cali stwierdziła że zmalał.Pytanie.Krecimy sie w tych samych kwotach.Zamieniać na 65 cali na oleda philips 706 czy zostać przy tym 856 w 55 calach,chodzi mi czy strace na jakosci obrazu itd biorac jak by nie patrzeć niższa serie.Philips oled w 65 calach 856 czy tez 806 to juz pinad 8tys nie na moja kieszeń.Za oleda 706 65 cali 6999zl w ratch wychodzi 6500zl.Lepiej miec nowsza serie 55 i nie wiem nie znam sie teoretycznie cieszyć sie lepszym obrazem czy niższa serie 706 i cieszyć sie ze wiekszy.
 

tom357

New member
A ten tylko naciąga na zakup sprzętu i subskrypcję (płatną)...
@pb923

Jeśli wielkość 55" Ci odpowiada to pozostań przy nim,natomiast jeśli teraz widzisz,że jest on trochę mały na obecne warunki to z czasem będzie tylko gorzej :)
Ostanio miałem podobną sytuację i nie wytrzymałem-wymieniłem tv i to za namową żony :)
A co do różnic między 806 a 706 to nie są one na tyle zauważalne by dopłacać tak wiele-chyba,że ambilight jest dla Ciebie bardzo istotny.
Z resztą zagraniczne fora to potwierdzają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polskie fora nie są głupsze.
Jeśli kupisz za mały, za 10 dni będziesz żałować wyboru, bo z czasem jak mawiają użytkownicy - telewizor się "kurczy".
Tym bardziej, że żona akceptuje wymianę i że mieścisz się w klasie cenowej.
 

piotr_be

New member
Na forach piszą, że różnica to nie tylko ambilight. Dużo mówi się o innej matrycy jednak i obniżonej jasności o 100 nitów. Ponoć na OLED'ach to już jest istotna różnica, gdyż światło, podobnie jak dźwięk powinno się interpretować w skali logarytmicznej.

806 wyrabia jasność HDR'ów (ledwo bo ledwo ale wyrabia), gdzie 706 jednak odstaje.

Poza tym, użytkownicy dostrzegają lepszą budowę, DOBLY VISION IQ, zupełnie innego pilota (stabilna komunikacja z odbiornikiem, podświetlanie, skóra)

Dlatego kto ma budżet to lepiej dopłacić do 806 i cieszyć się kompletnym produktem, a kto nie ma to trzeba iść***po kosztach.
 

tom357

New member
Kompletny produkt?
No proszę Cię.
Ani 806 ani 706 nim nie jest i póki nie naprawią ich aktualizacjami to tak nie będzie a dopłacać 2tys bo "ponoć" coś jest lepsze jest zwyczajnie irracjonalne.
Najzabawniejsze jest to,że matryca w 805 (starszy model) świeci mocniej niż w 806 więc według Ciebie hdr w tym drugim jest gorszy...
Ktoś tutaj próbuje usprawiedliwiać zakup 806 :)
 

emsik

Member
Ludzie po to zaglądają na tematyczne fora bo szukają tam opinii osób, które orientują się w temacie lepiej od przeciętnego Kowalskiego zostawiającego opinie w sklepie internetowym. Kwestii wiarygodności komentarzy w takim sklepie nawet nie poruszam.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Ktoś powinien nieźle beknąć za wmawianie ludziom, że te TV wspierają standard hdmi 2.1

tzn ? co masz na myśli ?

kiki czy ten telewizor w pełni wspiera xboxa series X ? (mówie o 4k 120) w ustawieniach konsoli jest tam szczegóły tv i powinno być wszystko na zielono jak to jest ? bo albo ktoś się nie zna albo.....

kupiłem 706 i czekam na poniedziałek bo go odbieram i chciałbym wiedzieć
 

tom357

New member
Przecież zagraniczne fora piszą o problemach z konsolami,więc przed zakupem wystarczy kilka minut by się dowiedzieć czy Nas ten problem również dotyczy.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
spoko da się to obejść włączając tryb monitora lub wyłącz parę opcji i po problemie, i podejrzenie że naprawią to w aktualizacjach jest duże.
 

emsik

Member
spoko da się to obejść włączając tryb monitora lub wyłącz parę opcji i po problemie, i podejrzenie że naprawią to w aktualizacjach jest duże.

Standard ma to do siebie, że jego specyfikacja jest jasno określona. W przypadku HDMI 2.1 jest ona opisana m.in na stronie https://www.hdmi.org/spec/hdmi2_1 . Jeśli wymagania nie zostają spełnione to coś nie jest zgodne z standardem. W tym konkretnym przypadku nie jesteś w stanie uruchomić VRR wraz z 4k120HZ.
 
Do góry