Oled Philips 806 i Oled 856 - różnice...

Status
Zamknięty.

rees

Member
Przed chwilą miałem dostawę 55" Oleda 856. Dzięki Kiki za wyższy model w cenie 806 :)))) Narazie wisi na ścianie, kable hdmi 2.1 przeciągnięte do konsol XSX i PS5, więc jak tylko się ściemni i skończy robota, to odpalam czterostronny ambilight i lecimy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 77Oled Philipsa - po długich walkach i dzięki Waszym zamówieniom - wejdą do Polski nie długo.
Można już zamawiać.
Cena specjalna z pełnym pakietem dla niebieskich członków forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie ceny specjalnej - napoisz proszę na PW.
Ilość na Polskę mocno ograniczona.
Na razie tylko dla niebieskich, co wcześniej zamówią.
 

kazanek

Member
55 będzie ok.
Pytanie czy czekać na 706 ? Nie gram , więc HDMI 2.1 nie jest mi za bardzo potrzebne ale zawsze to nowszy tv z tymi dodatkowymi zabezpieczeniami
 

NigelSan

New member
Bardzo bardzo dobre wrażenia. Mam 856 od kikiego.

Android / P5 funkcjonują bardz szybko, apki streamingowe odpalają się sprawnie, co dla mnie bardzo ważne. Poprzedni SONY KD 9005 (z 2017 chyba) android tragiczne zamulanie.

Ambilight jest całkiem ok, ale ma ograniczone opcje (to już wina po prostu philipsa i oprogramowania, apka Hue do lampek ma dużo więcej opcji i możemy robić z kolorami co chcemy. Tutaj mamy kilka średnich presetów).

Obraz przy dobrej jakości materiale świetny, trochę jaskrawy (to mój pierwszy oled) ale świetny, nie ma zarzutów.

Co do wyglądu to to że jest cieńki nic nie daje, bo i tak na dole jest buda z głośnikami niepotrzebnymi więc telewizor jest "gruby" na dole i vesa mount trzeba przyczepić w dolnej cześci telewizora.

Nie mam większych zarzutów do tvka, jest git. Cena jakość wyśmienita
 

rees

Member
Potwierdzam to co napisał kolega NigelSan. Ja akurat wykorzystuję***go do grania na Ps5 i XSX więc dla mnie kluczowe były porty hDMI 2.1 i opcje z tym związanane czyli 120 hz panel i możliwość grania w 120 klatkach w takiego np Call of Duty Vanguard po sieci z opcją VRR na XSX (PS5 obsługuje narazie tylko 120 klatek, bez VRR). Wszystko działa świetnie, automatycznie przełącza się w TV w tryb gra (ALLM), działa Dolby Vision Gra na XSX. Dalej się bawię ustawieniami, ale już mniej więcej doszedłem do paru rzeczy. Apki streamingowe działają ok, Netflix odpala Dolby Vision, wszystko gra i buczy. Ambilight czterostronny fajny dodatek, trochę żałuję że to model 856 a nie 806 bo na dole na środku jest dziura po stopie (wisi na ścianie) i brakuje tam ewidentnie diody od ambicjami tak jak w przypadku 806 gdzie nie ma tej wyrwy i jest cały pasek ambicjami. Szkoda, że nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. A tak to spoko.
 

Tales79

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprzęt Philips OLED 806 od Kiki w zajefajnej cenie plus gratis dodatki (najważniejsze to kalibracja:).

Obraz w stosunku do poprzednika, czyli do Philips 65PUS8102/12 - żyleta. Wiadomo OLED.

Po podłączeniu do PS5, wszystko śmiga znakomicie i całe dobrodziejstwo portu HDMI 2.1, czyli m.in. 120Hz i możliwość grania w 120 klatkach :)

Wszystko automatycznie załącza się, jak wykryje odpowiednie źródło (przełączanie się w Dolby Vision, czy Dolby Atmos w Netflixie).

Poprzednio trójstronny Ambilight ale obecny czterostronny "robi robotę".

Zadziwiła mnie też jakość dźwięku, gdyż jeszcze w żadnym TV z WDBUDOWANYM głośnikiem, TV nie grał tak dobrze (wiadomo, że soundbar z np. takiego 935 zrobiłby jeszcze większe wrażenie, ale mam ampli Denona i kolumny Klipscha, więc nigdy nie przejmowałem się nagłośnieniem w TV).

Fajny pilot, z podświetleniem białym (jak w Passacie;), chodź jak dla mnie zamiast skóry z tyłu, zrobiłbym go całego metalizowanego.

Dopiero jeden dzień "zabawy" a już wiem, że nie można nie ma lepszego obrazu niż OLED (zastanawiałem się nad Philipsem miniLED 65" 9506 i był u Kikiego w tej samej cenie co Philips OLED 806....nie żałuje jednak wyboru, gdyż był trafiony).
 
Status
Zamknięty.
Do góry