OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

Robik99

Member
Może mi ktoś wyjaśnić (łopatologicznie) czy na tych modelach można odtwarzać i uzyskać zamierzone efekty z filmów w standardzie Dolby Vision korzystając z odtwarzacza BR z Dolby Vision (jeżeli rozumuję poprawnie, to dekodowanie DV odbywa się w odtwarzaczu, a na TV z HDR powinno uzyskać się zamierzony efekt)?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Niestety nie. Panasonic nie ma sprzętowego dekodowania Dolby Vision, w związku z tym nie jest w stanie poprawnie odtworzyć parametrów obrazu stworzonego i zapisanego jako DV. Sam odtwarzacz nic tutaj nie da. Musi być komplet.

Panasonic wszedł, wraz z Philipsem oraz Samsungiem w konkurencyjny format dynamicznych metadanych HDR10+, ale na razie brakuje materiałów w nim dostępnych, zatem nie ma nawet jak porównać jego z DV.

Dodam tylko, że nie martwiłbym się specjalnie brakiem Dolby Vision, jako że FZ800 bardzo dobrze odtwarza charakterystyki EO-PQTF z podstawowego sygnału HDR10.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie obydwa twory są sztuczne, którego nie lubię.
Przeciętny Kowalski nie ma szans odróżnić DV i HDR 10.
Też bym się nie martwił.
 

Lettner123

New member
Dokładnie czy to DV czy HDR 10 jeden kicz po to wybieramy jak najlepszy tv aby odwzorowanie barw było jak najbardziej naturalne a nie przekolorowane
 

Robik99

Member
A jak z odtwarzaniem VOD w najnowszych Panasonicach poprzez dedykowane aplikacje:
Netflix;
HBO GO;
Prime Video;
(bo Sony Android TV to porażka)?
 

myc

New member
Na profesjonalnym, +pare trików z neta i jest miazga. Nie żałuję nawet 50gr z tych 11.000 bo jest mistrzostwo. Nie wyobrażam sobie powrotu do jakiegokolwiek LCD.

Powiesz coś więcej o tych trikach ;) sam ostatnio zauważyłem ze Profesjonalne 1, 2 jest lepiej ustawione niż THX jak dla mnie, szczególnie przy ciemnych sceneriach. Jeżeli jest jeszcze możliwość ich ulepszenia chętnie posłucham :)
 

SRN233

Member
Powiesz coś więcej o tych trikach ;) sam ostatnio zauważyłem ze Profesjonalne 1, 2 jest lepiej ustawione niż THX jak dla mnie, szczególnie przy ciemnych sceneriach. Jeżeli jest jeszcze możliwość ich ulepszenia chętnie posłucham :)
Jest tu w tym wątku link do video gdzie recenzent TV bodajże z Chorwacji (zapomniałem jak się nazywa) pokazuje najlepsze ustawienia - skorzystałem z ustawień dla kolorów i gammy.


BTW. ten TV nawet w trybie prof1 bez edycji zaawansowanej jest super ustawiony, ale jak ktoś tak jak ja grzebie i szuka najlepszego to jak najbardziej można tam popatrzeć :)
 

Alf2

New member
Ten recenzent nazywa się Darko i pod jednym z filmików widziałem info, że za 5 euro wysyla najlepsze wg niego ustawienia tv. Nie wiem, czy to coś warte, ale kilka osób pisało w komentarzach, że poprawa obrazu była widoczna ...
 

Alf2

New member
Witam,

W dniu 14 listopada kupiłem Telewizor Panasonic serii FZ950 65". Wczoraj zauwazyłem, że w dole ekranu widać jeden mały czarny piksel, który na czarno świeci na białym i np. czerwonym tle (zdjęcie w zalaczniku). Piksel ten znika na tle niebieskiem (widac go jak siądę z nosem przy ekranie - zona twierdzi ze jestem p............). Stąd moje pytanie:

1. Czy da się cos z tym zrobić, czy w ogóle robić?
2. Czy Panasonic uzna reklamację na tą wadę?

Pozdrawiam,

Odpaliłem sobie z ciekawości przed chwilą plansze RGB i zauważyłem jeden czarny piksel, ale tylko na czerwonym i różowym tle- na białym, szarym,zielonym i niebieskim tle go nie widzę.
Czy to znaczy, że on świeci, ale tylko niektórymi kolorami? Czy można go spróbować jakoś wzbudzić, aby świecił wszystkimi kolorami?

Widać go tylko z bardzo bliska i co ciekawe pod odpowiednim kątem, więc powraca pytanie, czy jest sens to zgłaszać..
Czy ty Adarotth w końcu zdecydowałeś się reklamować/ oddawać TV?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jak przeszkadza(może tylko w podświadomości) , to jaki problem jest oddać telewizor bez podawania przyczyn . Masz na to do 30 dni od dnia zakupu .(kupowałeś w Media Markt przez Internet)
Jeżeli natomiast zgłosisz jeden uszkodzony tzw." martwy" piksel , to sklep i tak wówczas
zgłosi do serwisu . Aby usterka tego typu była uznana , musi być o ile dobrze pamiętam , chociaż
trzy uszkodzone "martwe" piksele .
Jeżeli natomiast miałbyś choć jeden tzw." świecący" aktywny piksel świecący np . na czerwono , lub zielono ,
taka usterka będzie uznana i matryca będzie wymieniona , lub nowy telewizor , jeżeli serwis nie
ma matrycy do wymiany .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Dobrze powiedziane: "w podświadomości"- wada nie do wychwycenia w normalnym użytkowaniu....
Wracając do terminu 30 dni- telewizor jest rozpakowany, używany już przez kilkadziesiąt godzin- jak sklep (MM) do tego zwyczajowo podchodzi?
 

mieszko0680

New member
Witam przymiezam sie do kupna panasa800 ale tylko do Nc+ hd i chciałem sie zapytac czy nie lepiej do kanałów Hd kupic lcd i czy bedzie widoczna roznica w tej chwili posiadam philipsa 55p. 8109 ale czesto sie wiesza przez tego androida
 

Adarotth

New member
Odpaliłem sobie z ciekawości przed chwilą plansze RGB i zauważyłem jeden czarny piksel, ale tylko na czerwonym i różowym tle- na białym, szarym,zielonym i niebieskim tle go nie widzę.
Czy to znaczy, że on świeci, ale tylko niektórymi kolorami? Czy można go spróbować jakoś wzbudzić, aby świecił wszystkimi kolorami?

Widać go tylko z bardzo bliska i co ciekawe pod odpowiednim kątem, więc powraca pytanie, czy jest sens to zgłaszać..
Czy ty Adarotth w końcu zdecydowałeś się reklamować/ oddawać TV?

Mam za mało czasu aby zgłaszać i bawić się w wymianę tv. Tym bardziej, że nie mam zadnej pewności ze znowu nie trafię na taki sam piksel. Mam tylko nadzieję, że nie pojawi sie ich więcej - co o tym myślicie Panowie?
Zgadzam się z ACCU i wyłączam podświadomość :)
 

SRN233

Member
Mógłbyś wrzucić zdjęcia jak to wygląda? Trochę mnie zmartwiłeś, bo jesteś drugą osobą, która wspomina tu o tych pikselach i sprawdziłbym to u siebie jakbym wiedział gdzie szukać?
 

Alf2

New member
Lepiej nie szukać :=) bo znajdziesz, tak jak ja... W lewym górnym rogu, około 10 cm od kazdej z krawędzi, widoczny tylko na czerwonym tle czarny punkt.
 

Adarotth

New member
Mógłbyś wrzucić zdjęcia jak to wygląda? Trochę mnie zmartwiłeś, bo jesteś drugą osobą, która wspomina tu o tych pikselach i sprawdziłbym to u siebie jakbym wiedział gdzie szukać?

Zdjecie już wrzucałem pod moim postem z dnia 26-11-2018, 20:37 (na pewno tam było i jest:)) - piksel na dole w prawym dolnym rogu.
 
Do góry