OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

rpzem

New member
A ja niestety bym odczuwal brak.
Z pirackich zrodel wiekszosc plikow posiada dzwiek doolby digital wiec idac rym tropem najlepiej jakby teelewizor pozbawic zupelnie mozliwosci odtwarzania plikow albo najlepiej zakazac sprzedazy telewizorow, ba w ogole odciac internet i prad. W sredniowieczu nie bylo piractwa mediow

Na szczęście mamy wybór. Mi brak DTS rekompensuje generowany przez ten TV obraz - jeden z najlepszych - jak nie najlepszy na rynku.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Na szczęście mamy wybór. Mi brak DTS rekompensuje generowany przez ten TV obraz - jeden z najlepszych - jak nie najlepszy na rynku.

Witam uprzejmie,

Kto poszukuje telewizora , który wyświetla bardzo dobry obraz , to telewizor OLED firmy Panasonic z serii FZ800 , czy z serii FZ950 spełni ten wymóg znakomicie . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podobnie jak inne Oledy w tej klasie.
Na pokazach porównywanych modeli w Europie Panasonic nigdy nie wygrał.
Na żadną nagrodę Eisa też się nie załapał.
 

Lettner123

New member
osobiście wole opierać sie na bardziej niezależnych testach(profesjonalnych) niż eisa lub slepy test gdzie grupa ludzi ocenia produkt na podstawie włąsnych odczuć
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ok,zakładam hipotetycznie że jesteś uczestnikiem ślepego testu i o "zgrozo" subiektywnie wybierasz inny TV niż Panasonic ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Osobiscie 2 dni temu ogladalem tv oraz netflixa na LG 55b7v czy coś takiego... Obraz uderza w widza ale nawet na przysłowiowym canale HD obraz byl daleki od ideału.
Czerń nie robiła na mnie wrażenia wiec nie zawsze ona powinna być brana pod uwagę a np rownomiernosc obrazu lub plynnosc. Tutaj moj stary tv ktory opisany jest w stopce zmasakrowal tego oleda.. Dlaczego nie wiem.
No jeszcze jedno obraz nie wciagal i nie byl tak trojwymiarowy jak w moim starym panasie.

To troche jak z glosnikami wszyscy chwalą Klipscha ostatnimi czasy ale naturalnosci brzmienia w nim nie uswiadczysz, za to tańsze Tannoy lepiej odebralem i w konsekwencji kupilem. Dlatego tak samo w przypadku Panas vs reszta swiata, wole naturalnosc zamiast chwilowego efektu wow.

PZDR
 

SRN233

Member
kiki jak zwykle toczy swój "philipsowski bełkot" - ignrujcie chłopa, który zachwala TV produecenta, który robi szczoteczki do zębów :)


Panasonic FZ800 lub FZ950 dla, tych, którzy nie mają audio i jest cud miód. Ja jestem bardzo, bardzo zadowolony z tego telewizora i szczerze polecam każdemu model i firmę a Philipsa to kupujcie szczoteczki do zębów albo suszarki do włosów a nie telewizory - pozdro :)
 

SRN233

Member
To jest raczej świadomy wybór producenta.
Wcześniej miałem plazmę VT60, która czytała DTS.
Obecnie, z uwagi na dużą ilość plików z pirackich źródeł z tym formatem dźwięku jest to blokowane.
Osobiście nie odczuwam w ogóle braku tego formatu, korzystam prawie wyłącznie z serwisów streamingowych typu Netflix, HBO.
Nie ma wsparcia DTS niestety...
Mam kilka filmów na dysku i odtwarzają się bez głosu.


Rada na to, podpiąć PC albo laptopa po hdmi i wtedy włączyć ale wiadomo jeśli to jest film HDR a komp za słaby to nie uciągnie tego mocnego źródła - spróbować można. Mój lapek z GTX1050 daje radę.
 

rpzem

New member
Nie ma wsparcia DTS niestety...
Mam kilka filmów na dysku i odtwarzają się bez głosu.


Rada na to, podpiąć PC albo laptopa po hdmi i wtedy włączyć ale wiadomo jeśli to jest film HDR a komp za słaby to nie uciągnie tego mocnego źródła - spróbować można. Mój lapek z GTX1050 daje radę.
Można również zrobić konwersję dźwięku do formatu AC3 w pliku mkv programem MKV2AC3.
Jest to jakieś rozwiązanie, jeżeli ktoś ma bibliotekę, z której nie chciałby zrezygnować.
Trochę to trwa...
 

Alf2

New member
Witam uprzejmie,

Kto poszukuje telewizora , który wyświetla bardzo dobry obraz , to telewizor OLED firmy Panasonic z serii FZ800 , czy z serii FZ950 spełni ten wymóg znakomicie . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Przeglądając na ceneo ofertę TV55 cali FZ800, to można go obecnie kupić w kwocie 7490zł w kilku sklepach, ale tylko do jutra (21.11) jest w promocji 50zł za 500 zł wydane w MM.
Czy myślicie, że to jest najlepsza aktualnie oferta (zwrot w kuponie do MM warty 700 zł), czy czekać do Black Friday aż coś się ruszy w innych sklepach z i tak niezłymi cenami?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Może Media Markt przedłuży termin , ale na to bym za bardzo nie liczył . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SRN233

Member
W Komputroniku, jak założysz konto to z ceną VIP masz sporą obniżkę, szczególnie na 65 cali.


Możesz w tym przypadku argumentować tą cenę w sklepie w swoim mieście (innym niż Komputronik). Ja tak zrobiłem i dostałem taką samą cenę i zamówiłem w markecie (lepszy odbiór +ewentulna reklamacja)
 

Alf2

New member
Byłem dziś w MM, oglądnąłem na żywo TV, które mnie interesują, lecz niestety nie mieli podpiętej żadnej innej treści poza demo 4k...

Samsung Q9N wygląda nieźle, lecz jednak było widać delikatną degradację obrazu jeśli oglądało się pod kątem, a ja mam duży wypoczynek w kształcie L, więc chyba go sobie odpuszczę...

Sprzedawca mnie zdziwił mówiąc, że sony miał do niedawna problemy z płynnością obrazu i że Panasonic jest tu lepszy, co w sumie przeczy temu, co wyczytałem na forach- dziwne...

Smart TV mnie nie interesuje, Panas jest tańszy około 500 zł od Sonego Af8, być może odejdzie konieczność kalibracji (choć obecna plazma była kalibrowana) i kilka stów znów do przodu.

Obraz Panasa bez zastrzeżeń (chodź wolałbym go też sprawdzić np na sygnale z nc+ i sporcie, ale niestety nie było możliwości), więc na dzień dzisiejszy jest numerem 1 do kupna.
Sprzedawca MM powiedział, że jutro powinny się pojawić obniżki ze względu na BF, więc poczekam do jutra/piątku z zakupem, nieważne gdzie- byle było taniej...

Czy dobrze kombinuję?

P.S Jak rozumiem najlepiej zamówić online z dostawą do domu, nie stacjonarne, aby można było oddać w przypadku ewentualnych problemów na starcie?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wątpię , aby pojawiła się lepsza cena na telewizor OLED Panasonic TX-55FZ800 .
Cena już jest dobra , a z kartami podarunkowymi jest bardzo dobra . :|
Zakup w Media Markt najlepiej zrealizować przez Internet . Masz do 30 dni
możliwość zwrotu telewizora , jakby było coś nie po myśli .
Sprzedawca mówi , co mu pasuje ...
Telewizor OLED firmy Panasonic zda egzamin w nc+ oraz w sporcie . :|
Decyzja jednak należy do Ciebie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

arielio

New member
Panowie.
Po milionie przeczytanych opinii / recenzji / narzekań / hymnów pochwalnych OLEDów decyduję się na Panasa FZ800 (65 cali) - powinien godnie zastąpic moją vt20 :)
Ciągle nurtuje mnie jednak pytanie o Dolby Vision. Nie, żebym był jakimś maniakiem tej technologii, ale jak wywalam ponad 10k, to chciałbym mieć już nawet wbudowaną golarkę. Pytanie brzmi:
- skore ten tv nie obsługuje DV, ale mam odtwarzacz Panasa ub820, który DV odtwarza, to rozumiem, że problem braku DV w TV rozwiązany ?? Zobaczę na TV prawidłowo odtworzone efekty Dolby Vision z płyty lub apki Netflixa z odtwarzacza ??

I pytanie kolejny - kupuję online i rozmyślam:
1. Media Markt - 11000, ale 30 dni na ewentualny zwrot jak pisał accu
2. Komputronik - w klubie VIP ok 10490, ale zwrot 14 dni
3. Euro AGD - 10900 i też na zwrot chyba 14 dni.

możecie doradzić gdzie najlepiej kupić ? Odradzacie jakoś szczególnie którąś z tych 3 opcji ?/

z góry serdeczne dzięki !
 
Do góry