OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

abdul0412

New member
Bez reklam
I jeden i drugi bedzie swietnym wyborem.
I polecam 65 cali!

@srn223 zgadzam sie z toba, nie dosc ze KIKI oficjalnie na forum mnie obrazal to jeszcze moderatorzy daja mi upomnienia, smiech na sali. Phillips sponsorem hdtv... A szkoda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ślepy test jest ślepy test .
Jak ktoś nie wie jak dział - trzeba się douczyć.

Poprzedni ślepy test też pokazał trendy i oceny nie "specjalistów" ale zwykłych ludzi.
I chwała bo to dla nich są produkowane telewizory.
Nie różni się ich opinia w żaden sposób od Waszej.

Oled LG, Philipsa, Toshiby, Loewe, Sony, Hitachi, Banga, Vizio , Hisense, Metza - mają się bardzo dobrze .
I rosną na potęgę.
 

SRN233

Member
Przed Black Friday myślę intensywnie nad 55 calowym Fz800 do odległości 2,7m, ale się zastanawiam, czy nie dopłacić do 65 cali. Co myślicie?
Czy ktoś porównywał osobiście oglądanie sportu na FZ800 i Sony AF8? Nie wiem, czy jest sens dopłacać 1000 zł do Soniacza- oglądam dużo piłki nożnej, a ponoć sony jest w tym najlepszy- pytanie tylko czy dużo lepszy od tego Panasa?
Na black friday to już bym nie liczył bo cena i tak jest bardzo dobra jak za ten TV. Odnośnie wielkości ekranu do tej odległości bierz 65 cali, bo będziesz miał tak jak ktoś to pisał, że wziął 55 i po tygodniu żałował że jednak nie 65.

Sony nie warty dopłaty - ale to moja subiektywna opinia.



Nie ma czegoś takiego jak "za duży telewizor" :D
 

SRN233

Member
I jeden i drugi bedzie swietnym wyborem.
I polecam 65 cali!

@srn223 zgadzam sie z toba, nie dosc ze KIKI oficjalnie na forum mnie obrazal to jeszcze moderatorzy daja mi upomnienia, smiech na sali. Phillips sponsorem hdtv... A szkoda
Nic dodać, nic ująć. Nie trzeba być geniuszem, wystarczy pójść do sklepu, ładnie poprosić Pana sprzedawcę i włączy nam co chcemy - i wtedy wyjdzie wielkie zdziwko, że oled oledowi nierówny.
 

d7d

New member
Jaka jest jakość dźwięku w 65FZ950 z fabrycznego systemu?
Czy system operacyjny OS Panasonic sprawdza się czy są jakieś wady w codziennym użytkowaniu?
To już nie jest FireFox 3.0 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
FireFox padł. Panasonic ma swój system ale z uwagi na skromne ilości produkcji nie stać jest ich na opłaty licencyjne stąd aplikacji jak kot napłakał.
Wady podobne jak w wątku- coś nie równe, jak Oled technologia podatny na powidoki z materiałów statycznych.
Philips ma lepszy dźwięk z B&W. i cenę duuuużo lepszą.
 

cacumen

Member
Bez reklam
A po co aplikacje w TV?

Najważniejsze : zdecydowanie lepszy komfort oglądania , choćby YT , czy Ipla albo player czy TVP Vod . Bez żadnych utrudnień , wystarczy przyzwoite połączenie internetowe nawet po Wi-Fi :idea:
Korzystam z tego od kilku lat i nie ma lepszej alternatywy :!:
 

Alf2

New member
wystarczy pójść do sklepu, ładnie poprosić Pana sprzedawcę i włączy nam co chcemy - i wtedy wyjdzie wielkie zdziwko, że oled oledowi nierówny.

Taki też mam plan w weekend :)
Czy kojarzycie miejsce, skąd można by ściągnąć gotowe próbki (nagrania ze zwykłej tv, etc) pod tego typu testy. Z nki nie bardzo mogę zgrać materiał, a o tego typu sygnał głównie mi chodzi...

P.S Mając budżet na 55 cali Sony AF8 lub 65 cali FZ800 chyba faktycznie lepiej wejść w Panasa....
Czy polecacie jakiś konkretny sklep przy założeniu, że ceny cą wszędzie podobne? Mówię raczej o zakupie przez internet, choć w Krakowie sklepów stacjonarnych multum...
 

d7d

New member
Najważniejsze : zdecydowanie lepszy komfort oglądania , choćby YT , czy Ipla albo player czy TVP Vod . Bez żadnych utrudnień , wystarczy przyzwoite połączenie internetowe nawet po Wi-Fi :idea:
Korzystam z tego od kilku lat i nie ma lepszej alternatywy :!:
Takie, o których piszesz to chyba są w OS Panasonic.
Pytałem o jakieś specjalne aplikacje których nie ma dostępu Panasonic w nawiązaniu do wpisu
FireFox padł. Panasonic ma swój system ale z uwagi na skromne ilości produkcji nie stać jest ich na opłaty licencyjne stąd aplikacji jak kot napłakał.
Wady podobne jak w wątku- coś nie równe, jak Oled technologia podatny na powidoki z materiałów statycznych.
Philips ma lepszy dźwięk z B&W. i cenę duuuużo lepszą.


Jaki masz system w TV ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma aplikacje do innych potrzeb.
Kto chce kupuje, kto nie chce nie kupuje.
Można przepłacać za nazwę.
Można kupić więcej za mniej.

Ja mam Androida - i działa !
 

SRN233

Member
Weź sobie na dysk lub pendrive 3 filmy w jakości 576p, 1080p i 2160p, włącz i oglądaj.


576p zbliżona jakość do kanałów SD z TV
1080p FHD
no i 2160p wiadomo 4K UHD


Wtedy będziesz miał najlepsze porównanie. Sprzedawca nieistotny, jak nie masz żadnego znajomego to bierz tam gdzie masz best cenę.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Takie, o których piszesz to chyba są w OS Panasonic.
Pytałem o jakieś specjalne aplikacje których nie ma dostępu Panasonic w nawiązaniu do wpisu
Jaki masz system w TV ?


Samsung Apps w Smart Hub, duży wybór i jak na stary model niezła szybkość oraz komfort obsługi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android jest już chyba w 8 firmach
I szykują sie w przyszłym roku kolejne.
Bez zostanie tylko Samsung i Lg.
Czy zawsze... Nie wiadomo .
 

rpzem

New member
Czy Panasy w dalszym ciagu nie odtwarzaja dzwieku w formacie dts czy aktualizacja softu to umozliwila ?
To jest raczej świadomy wybór producenta.
Wcześniej miałem plazmę VT60, która czytała DTS.
Obecnie, z uwagi na dużą ilość plików z pirackich źródeł z tym formatem dźwięku jest to blokowane.
Osobiście nie odczuwam w ogóle braku tego formatu, korzystam prawie wyłącznie z serwisów streamingowych typu Netflix, HBO.
 

ataman76

New member
A ja niestety bym odczuwal brak.
Z pirackich zrodel wiekszosc plikow posiada dzwiek doolby digital wiec idac rym tropem najlepiej jakby teelewizor pozbawic zupelnie mozliwosci odtwarzania plikow albo najlepiej zakazac sprzedazy telewizorow, ba w ogole odciac internet i prad. W sredniowieczu nie bylo piractwa mediow
 
Do góry