OLED Panasonic 55" i 65" serie FZ950 i FZ800 - linia 2018 r.

Zulus

Member
Zadałem dziś Panasonicowi pytanie, kiedy wreszcie pojawią się oledy na rok 2018 w sklepach. Odpisali i kazali uzbroić się w cierpliwość, bo powinny pojawić się dopiero pod koniec czerwca. Być może egzemplarz, który otrzymał tester pokazał, że wada, którą wykrył jest we wszystkich oledach heh :p
 

accu

New member
Bez reklam

myc

New member
Witam,

Czyli czytając nie zachwyca mnie w FZ800 mamy to samo co w EZ950 tylko że w nowej cenie z dodatkiem HDR10+ i filtra, ale zabrali za to pilot który wygląda tragicznie... ogromny minus:(

Miałem model tx-55ez950 przez 2 tyg w domu jednak ze względu na wadę musiałem go oddać i czekałem na nową serie ale teraz zaczynam się zastanawiać czy chcę na pewno Panasonic'a.

W EZ950 przeszkadzało mi jedno, płynność obrazu niestety przy ruchach kamery w filmach było widać czasami brak płynności do tego stopnia że przy dłuższym oglądaniu potrafiło to męczyć. Wszystkie polepszacze trochę to naprawiały ale dodawały inne artefakty, teraz jak czytam "Motion has not improved this year and FZ800 cannot match Sony and LG’s" wybór chyba padnie na inną firmę :(
Poczekam jeszcze na polskie recenzje.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Recenzent Vincent Teoh rozpakował niedawno telewizor Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-55FZ802B ,
więc niedługo na pewno pojawi się jego test tego telewizora . Czekam na niego .
Z tego co mnie wiadomo , to w lutym 2018 r . firma Panasonic dla telewizorów OLED - linia 2017 , wydała
aktualizację oprogramowania , wersja : 0.29 , w której poprawiła błąd w odtwarzaniu ruchu . Pisałem , że recenzent Vincent
Teoh ten bład zauważył , gdy testował w ubiegłym roku jeden z ubiegłorocznych telewizorów OLED firmy Panasonic (TX-55EZ952B) . Kontaktował się w tej sprawie z firmą Panasonic . Firma Panasonic dopiero po pół roku znalazła "receptę" i wydała aktualizację
oprogramowania . Na polskie testy raczej bym nie liczył .

BTW , portal flatpanels.dk też zauważył błąd .
https://www.flatpanels.dk/nyhed.php?subaction=showfull&id=1519801811
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

myc

New member
Mój egzemplarz kupiłem w Maju i chyba miał wgrane najnowsze aktualizacje 0.29 ale nie jestem tego na 100% pewien. Oddałem go z innego powodu musiałem 2x go włączać żeby ekran się uruchomił...

Podobne problemy z odświeżaniem zauważyłem na moim monitorze ale obraz jest mniejszy 27" i mniej osty w porównaniu do OLED i nigdy na to nie zwróciłem uwagi bo nie rzuca się to tak w oczy. Choć przyznam ze w jasnych punktach np lampa w filmie na OLED'zie obraz bardziej "migotał" przy ruchu kamery.
Żeby nie wyszło że tylko narzekam TV był super szczeka opadała przy oglądaniu filmów... tylko to odświeżanie przy ruchu...

Czemu na polskie nie liczyć nie będzie ich na portalach ?

Ale patrząc na pilot (przywykłem już do aluminiowego z 950 :)) i na totalny brak poprawy w ruchu chyba zrezygnuje z Panasonica i popatrzę na konkurencję, choć pewnie maja swoje bolączki nie ma ideału...
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Brawo, Panny! To dobrze, że wreszcie udało się bardzo zbliżyć do wzorca, jakim kilka lat temu były plazmy Kuro oraz ich własne ZT60/VT65.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 19 czerwca 2018 r. recenzent John Archer opublikował na portalu trustedreviews.com
test telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-65FZ802B .

Panasonic FZ802/FZ800 OLED Review | Trusted Reviews
Doskonałe przetwarzanie wideo , piękne , bogate w kontrast zdjęcia .

Recenzent dostrzegł "ekonomiczny" , plastikowy pilot zdalnego sterowania bez podświetlenia , zamiast metalowego z podświetleniem , jak ma to miejsce w serii FZ952(FZ950)
oraz , że obudowa telewizora mogłaby być wykonana z lepszego tworzywa sztucznego , a nie "ekonomicznego". :neutral:
Testowany telewizor pomimo to otrzymał wyróżnienie portalu Trusted Reviews : Highly Recommended .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca LG, w LG C8 lepsze rozwiązania i niższa cena.
Przepłacać za nazwę prawie dwa razy. - za co ?
 

daniel 88

New member
Ktoś gdzieś widział już test panasonic fx780 49 cali bo widzę ze w komputronic pojawił się ten model ale mało jest informacji o tym modelu?
 

PioPac

New member
Podłączam się do pytania. OLED byłby fajny, ale u mnie przez kilka godzin dziennie idzie TVN24, więc szkoda takiego wyświetlacza. Logo i paski się wypalą na ekranie i tyle. Zatem z rozsądku szukam możliwie najlepszego LCD. Ze względu na wielkość pokoju i jego aranżację też interesuje mnie właśnie 49 cali.
 

PioPac

New member
Witaj
Odległość od ekranu będzie pomiędzy 1,8 -2,5 m. Telewizor będzie stał na długższej ścianie pokoju, a pokój ma 3,3 szerokości. Odległość od ekranu może być różna dla osób w pokoju podczas codziennego oglądania. Tak stoi stół i krzesła przy nim.
Co do kasy, to w zasięgu miałbym 55 calowego FZ800 (~10 tys.), tyle, że właśnie ze względu na „nieelegancką” eksploatację telewizora szkoda OLEDa. Gdyby taki OLED kosztował do 4000 to może i bym się mniej przejmował i wymienił za 3 lata, ale dobrego OLEDa technologicznie na czasie za zbliżoną kwotę nie kupię raczej?
Ze względu na meble na tej samej ścianie myślę o 49 calach, ale max mógłby być 55 czyli koło 120 cm szerokości. Wiem, im więcej tym lepiej ;-)
Teraz mam 42” TX-P42S20E czyli bardzo średnią plazmę kupioną za koło 2500 zł. Mam też kolejny dylemat w związku ze zmianą technologii wyświetlania. Wiadomo jaki. OLED na pewno byłby lepszy od tej plazmy (chyba z wyjątkiem czasu reakcji matrycy). W LCD spodziewam się konieczności kompromisu co do pewnych parametrów.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Z przyjemnością , dzisiaj zapoznałem się z testem telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-55FZ800 , opublikowanym na "zaprzyjaźnionym" portalu HDTV P o l s k a , w dniu 23 czerwca
2018 r . :-|
Testowany telewizor otrzymał końcową ocenę : Referencja . :neutral:
Testujący napisał między innymi "wierna reprodukcja kolorów" , "nasyceniu barw , czy ich naturalności

nie da się zarzucić kompletnie nic " , "niezła jednorodność ciemnych szarości" .
Minus to" brak wsparcia dla ścieżek dźwiękowych w formacie DTS" . Ubogi pilot
zdalnego sterowania .
Cena 55" wynosi 9999 zł , a 65" - 14999 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry