OLED od LG - szybkie pytanie

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Hej,
jeśli był już taki wątek, gorąco proszę o wskazanie. Jeśli nie było, to prośba o Wasze opinie - jeśli ktoś takowe ma.
Chodzi o zakup telewizora OLED, konkretnie LG OLED65BX3LB. Warto? Nie warto? Lepiej dopłacić do innego OLEDA?
W moim przypadku w grę wchodzi tylko 65" i tylko OLED.
Sprawa mocno pilna!
Pozdrawiam,
S.
 

SDman

Banned
Warto dopłacić jak dużo będziesz oglądał TV i materiały 1080i /50Hz .
Wyższy model CX ma lepsze skalowanie, każda inna firma również ma lepsze.
 

filcek

Member
Z tym skalowaniem to przy porównaniu jeden obok drugiego cx vs c9 czy nawet b9 różnica jest znikoma przy sygnale 1080i . 1080p czy 4k wygląda identycznie na Cx i b9 ,
 

SDman

Banned
Raczej nigdy nie porównywałeś 1:1 no może CX vs C9 ale tutaj jest lepszy procesor obrazu i w tym i w tym czyli Alpha 9.
LG B9 w porównaniu 1:1 z Philipsem 754/12 oraz Samsungiem Q70R odstawał i to bardzo zauważalnie w ilości szczegółów.
BX czy seria Nano ma ten sam słabszy procesor Alpha 7 tylko gen.3
Nie wiem czy w BX coś się zmieniło bo w testowanych Nano niestety nic.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki masz teraz telewizor ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
Ile masz max kasy ?
Jak będziesz niebieski masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

filcek

Member
Raczej nigdy nie porównywałeś 1:1 no może CX vs C9 ale tutaj jest lepszy procesor obrazu i w tym i w tym czyli Alpha 9.
LG B9 w porównaniu 1:1 z Philipsem 754/12 oraz Samsungiem Q70R odstawał i to bardzo zauważalnie w ilości szczegółów.
BX czy seria Nano ma ten sam słabszy procesor Alpha 7 tylko gen.3
Nie wiem czy w BX coś się zmieniło bo w testowanych Nano niestety nic.

Testowałem obok siebie 65 B9 vs 65Cx vs Panasonic 65st50e . Sygnał 1080i na obu oledach wygląda identycznie , plazma 65st50e ma tutaj przewagę . 1080p i 4k na oledach wygląda lepiej niż na 8 letniej plazmie. 720p oraz 480p plazma wygrywa z ogromną przewagą . Ogólnie widzę ogromną poprawę w skalowaniu sygnału 1080i względem modelu b8 mojej kuzynki . Więc polecam B9 oraz C9 do 1080i skalowanie jest na przyzwoitym poziomie, na starszym o rok B8 Tvp1 Hd wygląda tragicznie sama pikseloza i wyprane kolory niezależnie od ustawień .
 

SDman

Banned
Mam kolegę w EuroRtv, który posiada LG B8 i kompletnie mówi co innego -znaczy, że jest bardzo dobre skalowanie, wielokrotnie się z z nim sprzeczałem.
Najbardziej mnie jednak dziwi, że otoczony jest innymi markami OLED`ów, które w mojej (i nie tylko) opinii lepiej skalują -czyżby nie chciał tego dostrzec ?
 

filcek

Member
Mam kolegę w EuroRtv, który posiada LG B8 i kompletnie mówi co innego -znaczy, że jest bardzo dobre skalowanie, wielokrotnie się z z nim sprzeczałem.
Najbardziej mnie jednak dziwi, że otoczony jest innymi markami OLED`ów, które w mojej (i nie tylko) opinii lepiej skalują -czyżby nie chciał tego dostrzec ?

Widocznie kolega nie chce widzieć wad w swoim tv
Oled B8 posiada najgorsze skalowanie materiałów niskiej rozdzielczości jakie kiedykolwiek widziałem !!! 55B8 vs 65b9 kolosalny postęp w jakości skalowania , postęp widoczny jest w przejściach tonalnych i płynnej gradacji . Nowy Cx skaluje naprawdę przyzwoicie , wg mnie nie odbiega znacząco od nowych oledów sony . Oba tzn b8 vs b9 porównywałem na materiałach z tej samej cyfrowej telewizji kablowej .Materiał w1080P na B9 wygląda prawie jak 4k , a na b8 widoczny jest brak ostrości i wyprane kolory ,
 

SDman

Banned
Jak widać każdy ocenia inaczej skalowanie.
Wg mnie 99,5% osób uważa tak samo jak kolega z Euro.

Mam nadzieję, że Ty jesteś w w tej 0,5% grupie :?:

Widocznie kolega nie chce widzieć wad w swoim tv
Oled B8 posiada najgorsze skalowanie materiałów niskiej rozdzielczości jakie kiedykolwiek widziałem !!!
Nie miałem okazji LG B8 zobaczyć i nie wyobrażam sobie "jak źle to gra", ale dzięki za szczery wpis.
Pokazuje on, że skalowanie nie jest we wszystkich obecnych TV na takim samym poziomie.
 

SDman

Banned
Philips od zawsze jest nr 1 w skalowaniu w mojej opinii.
Już stary dobry PHILIPS 32PF9976 wyczyniał u mnie cuda z białego kabla analogowego -formatując przy okazji do 16:9.
Aby dobrze ocenić skalowanie trzeba mieć odpowiedni materiał -wiedzieć na co zwracać uwagę.
Wczoraj testy 65" LG CX vs Sony A8 na tym materiale:
https://www.youtube.com/watch?v=Mn536yRXU7E&t=29s

bez najmniejszej wątpliwości wyłoniły zwycięzcę -3 osoby jednogłośnie, odbiorniki wstępnie skalibrowane.
 
Do góry