OLED - montaż we wnęce, a wentylacja

komzik

Member
Witam

Właśnie rozmawiałem na czacie z LG odnośnie ich modeli TV OLED. Pytanie było proste... jeżeli mam mebel, który ma wnękę na TV, jakie minimalne szczeliny muszą być zachowane po bokach wyświetlacza abym nie miał problemów z gwarancją lub/i przegrzewaniem się.
Podałem dwa modele
OLED77W9PLA
OLED77GX3LA

Teraz mam plazmę, która się mocno grzeje, ale pobiera w sumie około 0.5kW... więc ma prawo i tu bym zrobił możliwe jak największe szczeliny...
Ale OLED pobiera około 200 W lub mniej z czego przy OLED77W9PLA elektronika jest zupełnie w innym miejscu ze swobodną wentylacją.
Pani odpowiedziała mi tekstem z instrukcji..
cyt.
"-- Telewizor zamontować w dobrze wietrzonym miejscu. Nie
wolno instalować go w osłoniętych miejscach, takich jak regał
na książki.
-- Produktu nie należy umieszczać na dywanie czy poduszce.
-- Gdy produkt jest podłączony do zasilania nie wolno zasłaniać go
ani przykrywać tkaninami bądź innymi materiałami.
•• Uważać, aby nie dotykać otworów wentylacyjnych. W przypadku
oglądania programów telewizyjnych przez dłuższy czas otwory
wentylacyjne mogą ulec nagrzaniu."

co w sumie nic nie mówi.... w przypadku OLED77W9PLA chciałem go zwyczajnie "wkleić" we wnękę (powiedzmy, że "na styk"), w przypadku OLED77GX3LA chciałem dowiedzieć się jakie minimalne szczeliny mam zostawić..

Ktoś coś może pomóc ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A możesz wkleić oczywiście.Tu możesz mieścić na styk.Ile masz max kasy ?
Masz w specjalnej ofercie ze specjalnym pakietem.
 

komzik

Member
wiem ile OLED77W9PLA kosztuje (w sieci) i mniej więcej jestem przygotowany mentalnie, no chyba, że podczas remontu jeszcze mnie coś zaskoczy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj że 77Gx licuje się sam ze ścianą bo ma specjalny uchwyt.
No i cena jest specjalna dla niebieskich.
Problem tylko taki , ze trzeba się zapisywać miesiąc wcześniej na ten model.
 

komzik

Member
Kiki - dziękuję :)
Tak dla potwierdzenia jeszcze... o ile z 77W9PLA nie mam problemu w kwestii montażu we wnęce (sam ekran, elektronika na zewnątrz) to jak to się ma odnośnie 77GX3LA ? Czy szczelina około 2 cm z każdej strony ekranu wystarczy ? Dopytuję, ponieważ mam jeszcze wpływ na wymiary wnęki, ale nie chcę, żeby była zbyt duża... a we wnęce cyrkulacja powietrza jest jednak utrudniona, to nie jest przecież wieszanie na ścianie...
 
Do góry