OLED/MINILED do salonu 25m2.

Wagoon

New member
Witam, poszukuję TV do salonu. Aktualnie posiadam EU40ES6800 + Chromecast (Tivimate). Czas na zmianę.. Zastanawiam się nad MINILED 65/75". Będę wdzięczny za wskazówki!

Wymagania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3/3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost lecz zdarza się bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna są od zachodniej strony, lecz posiadam oklejone okna balkonowe folia UV + ciemne rolety w oknach salonowych, także jest możliwość zrobienia pełnej cemni za dnia.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung EU40ES6800
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? GoogleTV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Tivimate (20 kanałów 4K, reszta 1080p)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC z kartą Nvidia (RTX4080) + PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystkiego po trochu tak naprawdę.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jedynie aplikacje VOD
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50/50 PC/PS5.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 65"/75".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zbyt duże piloty z brakiem podświetlenia.
19. Preferencje co do marki ? Brak, aby posiadał GoogleTV.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Ok. 10k zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Bardzo możliwe!

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na oleda 77" kasy nie wystarczy.
Wystarczy kasy na bardzo dobre mini ledy 75" :
  • TCL 75C845 za 9499 zł
  • Philips 75PML9008 za 8499 zł
  • TCL 75C805 za 7799 zł
Dodatkowo masz do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł plus montaż i dostawę.

Jeśli Oled TV:
  • Philips 65Oled 907
  • Samsung 65Oled95c
  • Philips 65Oled 818
  • Sony 65a80L

Byłbym za wielkością 75" i mini led.
A 85" Ci Się nie zmieści ?
 

PiT3R

New member
Szanowni,
Podepnę się pod temat ponieważ mam podobne wymagania tylko jestem w stanie przy dobrym tv zwiększyć budżet do 13-14k zł.
W obecnym LCD Sony XD8505 wykańcza mnie blooming, a oglądam głównie seriale i filmy z napisami.
Na celowniku mam Sony 77A84K oraz 75X95L. Wiem, że mini led dalej może mnie wkurzać rozkwitami, ale za to oled stresuje mnie wypaleniem się obrazu, choć zaznaczę, że linearnej tv nie oglądam.
Idę czytać dalej i chętnie wsłucham się w szelkie sugestie.
Pzd
 

Wagoon

New member
85" zmieści się. Te TCL jak wypadają na tle konkurencji? Cena wynika z gorszej jakości matrycy? wykonania?

Jak się ma sprawa z upscaling 1080p>4K?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli się zmieści o będzie super wybór.
Tak, TCL 85c845 masz za 9999 zł z pełnym pakietem.wygrywa z konkurencją na każdym polu.
Wykonanie bardzo dobre.
Cena wynika z promocji.
Skalowanie to atut, ma nowy procesor więc radzi sobie bardzo dobrze.

Kiedy planujesz zakup ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PaiT3R

Do Twoich potrzeb zdecydowanie wybrałby OLED TV.
Zdecydowanie !!!
Nie będziesz się denerwować rozkwitami, blomingiem i innymi niedociągnięciami.
Warto każdej złotówki.
Jeśli Sony i tylko Sony to ten co wybrałeś będzie ok.
Najlepsze zabezpieczenie ma OLED
  • 77 Philips 818 za 13.999 zł
  • 77 LG C31 za 13.999 zł.
Dla członków forum dodatkowo pakiet gratisów.
 

Marlo

Active member
Najlepsze Mini Ledy dorównują oledom , a nawet je prześcigają w HDR i Dolby Vision , Sony 75X95L ma tylko 600 stref , to co się dziwić że ma blooming.
 

PiT3R

New member
PaiT3R

Czy według Twoich potrzeb wybrałeś telewizor OLED.
Zdecydowanie!!!
Nie będziesz denerwować rozkwitami, blomingiem i innymi niedociągnięciami.
Warto poszczególne złote.
Jeśli Sony i tylko Sony dostrzeże, będzie ok.
Najlepsze połączenie z OLED
  • 77 Philips 818 za 13 999 zł
  • 77 LG C31 za 13 999 zł.
Dla forum dostępny jest dodatkowy pakiet gratisów.
Ok, przyjmijmy, że idę w OLED...teraz pytanie, w który? Nie musi być Sony, ale w obecnym tv po 8 latach użytkowania systemu i apk nadal istnieją i dlatego o Google TV jestem spokojny. Tu Philips się wpisze, choć ambi mnie nie kręci.
Podoba mi się w Sony, możliwość podłączenia bezpośrednio ampli do telewizora, a ten staje się centralnym głośnikiem i wyrzucam grata, który w tej chwili stoi pod tv.
Rozpoczęło się od Sony A84K w akcji i mitycznych bohaterów, ale Panowie jakieś podstawowe uwagi, opinie, doświadczenie?
 
Sony, a tym bardziej A80L (2023) nie ma sensu kupować. To ten sam a80K, tylko z literką L w wysokiej cenie. Wyższej niż konkurencja. To powiedziawszy:

1. ma najniższą jasność wśród konkurencji (C3, 818)
2. Przestarzały sprzęt z 2021 roku

Dużo lepiej i taniej kupić oled818 na nowym procesorze, a dokupić soundbar na zmianę.

Modele TCL i innych chińczyków są gorsze w produkcji apskeilów i zawsze (!!!) są wyposażone w najtańsze procesory. Za to ich ceny są najmniejsze. Ale nie bez powodu.
 
Do góry