OLED mat?

Vex

Member
Bez reklam
Czy jest jakiś model OLEDa, ale bez tego szkła na matrycy? Tzn chciałbym, żeby była matowa, a nie glare, która nie odbija tak strasznie wszystkiego? Max rozmiar 55", ~5k PLN.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Takiego jeszcze nie wyprodukowali.
Mało tego nie ma już żadnych LCD z matryca matową !
Wysokie oledy mają dobrą powłokę antyrefleksową
 

Vex

Member
Bez reklam
Takiego jeszcze nie wyprodukowali.
Mało tego nie ma już żadnych LCD z matryca matową !
Wysokie oledy mają dobrą powłokę antyrefleksową

Strasznie mnie to irytuje zwłaszcza, że mam małą lampkę naprzeciwko TV, którą wieczorem zapalamy jak coś oglądamy.


Poleć coś proszę.


Zależy mi na jakości obrazu + Netflix. TV i tak będzie podłączony do PC, więc nie interesuje mnie SD, HD tylko 4k + HDR no i to co z Netflix'a.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam podobnie, Mam Oleda, wystarczy wybrać właściwe podświetlenie matrycy.
Masz 4999 złó Philips Oled 805, za 5199 zł 55C12 oled, .
Do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów.
 

omnia

New member
Tak naprawdę twój problem może rozwiązywać powłoka antyrefieksyjna, matowych powierzchni jak kiki pisze już nie ma od dawna.
W LCDekach Philipsa zawsze dawano dobrą powłokę, pewnie z OLEDami jest podobnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to nie zmieni , że nie ma matryc matowych obecnie na telewizorach.
Jest w wysokich modelach dobra powłoka antyrefleksowa.
Mam oleda, mam ogromne okna i oled znakomicie się spisuje.
 

songo-0

New member
Ale to nie zmieni , że nie ma matryc matowych obecnie na telewizorach.
Jest w wysokich modelach dobra powłoka antyrefleksowa.
Mam oleda, mam ogromne okna i oled znakomicie się spisuje.

Nie zgodzę się z tym. Kupiłem LG OLED C1 48 cali który na próbę przez miesiąc stał w bardzo jasnym salonie. W dzien nie sprawdził się zupełnie. Wszystko odbijało się jak w lustrze. Na szczęście ten TV poszedl finalnie do sypialni i tu na nocne seanse jest super. W jasnym salonie stanął natomiast 65 calowy Samsung QN91A (Mini LED) i to był strzał w dziesiątkę. Powłoka antyrefleksową i jasność robią robotę idealny telewizor do jasnego pomieszczenia a i w nocy jest bardzo dobrze jak na LCD.
 

SDman

Banned
Samsung miał i ma najlepszą powłokę antyrefleksyjną, całkowicie się zgadzam z @songo-0, mam Q90T i w nasłonecznionym pokoju nie ma z nim szans żaden OLED. To genialne oglądać obraz, a nie pokój czy siebie z Rodziną :)
Oczywiście nie mam również na myśli obrazu jak z żarówki tylko w pełni skalibrowany, a taki w nim jest i to w trybie ECO (55" -57-110W) :shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda w bardzo nasłonecznionym pokoju. I teraz oglądam Igrzyska.
Rewelacja - spokojnie daje sobie z y trybie podświetlenia.
Przycież nowe oledy mają i powłokę i bezkompromisową jakość.
Na Samsunga musisz się przygotować na kompromisy zaczynając od braku Dolby Vision..
 

SDman

Banned
Osobiście uważam, że OLED = dobry status finansowy i brak jasnego pokoju lub więcej oglądania wieczorami -nocą.
Po roku poszukiwań kupiłem Samsunga Q90T po PDP ST60 i i dał się ustawić jak Plazma -bo takie są moje preferencje.
Jestem zachwycony, że nie bije po oczach czego się w LCD obawiałem, a oczywiście paletą barw przewyższa PDP i to znacznie.
Szybkość działania i poprawność systemu (super pilot) są bezcenne, a najważniejsze - skalowanie jest na najwyższym poziomie.

Masz rację, że czasami trzeba iść na kompromis, decydując się na Samsunga wiedziałem, że w 90% oglądam TV Kablową to wystarczyło aby podjąć decyzję. Po zakupie okazało się, że brak DV dla mnie jest nieistotny.
Kompromis przy zakupie OLED`a byłby również, wieczne traktowanie TV ze specjalną troską nie bawi mnie, a straszne odbicia są nie do zaakceptowania.
Mocnym nadużyciem jest pisanie, że OLED jest bezkompromisowy bo ma swoje wady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli każdy ma swój punkt docelowy.
Są Igrzyska w Tokyo .Oglądam dużo sportu w dzień i jest rewelacja !
 

filcek

Member
Osobiście uważam, że OLED = dobry status finansowy i brak jasnego pokoju lub więcej oglądania wieczorami -nocą.
Po roku poszukiwań kupiłem Samsunga Q90T po PDP ST60 i i dał się ustawić jak Plazma -bo takie są moje preferencje.
Jestem zachwycony, że nie bije po oczach czego się w LCD obawiałem, a oczywiście paletą barw przewyższa PDP i to znacznie.
Szybkość działania i poprawność systemu (super pilot) są bezcenne, a najważniejsze - skalowanie jest na najwyższym poziomie.

Masz rację, że czasami trzeba iść na kompromis, decydując się na Samsunga wiedziałem, że w 90% oglądam TV Kablową to wystarczyło aby podjąć decyzję. Po zakupie okazało się, że brak DV dla mnie jest nieistotny.
Kompromis przy zakupie OLED`a byłby również, wieczne traktowanie TV ze specjalną troską nie bawi mnie, a straszne odbicia są nie do zaakceptowania.
Mocnym nadużyciem jest pisanie, że OLED jest bezkompromisowy bo ma swoje wady.

Brak DV w lcd , na którym różnica względem zwykłego hdr byłaby kolosalna ... W wielu tytułach nawet na starym b9 dolby vision świeci dużo jaśniej od zwykłego hdr , więc proszę nie pisać że to nie boli , bo boli tak jak brak dts ...Cięcia kosztów producenta to niestety plaga , i musimy to negować , bo za chwilę to pilot będzie sprzedawany oddzielnie.
 

SDman

Banned
Oczywiście chciałbym aby tak było (DV i DTS) jak piszesz jednak kompromis był dla mnie idealny z modelem Q90T
Czyż nie jest kompromisem obawa o wypalenie ? Jest.
Czyż nie jest kompromisem fatalne odbijająca matryca ? Jest.
Skalowanie, na którym bardzo mi zależało jest jednym z najlepszych na rynku, może dopiero tegoroczne
procesory sony dadzą radę.
Nie stroiłem TVP 1 4K do Euro 2020 bo TVP Sport HD był odbierany jak 4K,
tak samo nie widać różnicy w materiałach 4K i FHD z YT z 1,5m dla 55"
-to nie osiągalne dla słabszych OLED`ów B9, BX B1 o A1 już nie wspomnę.

Ponad 30 lat używam bardzo dobrych telewizorów jakby była tak duuuża różnica "jak propaguje @kiki 29:1"
nigdy nie kupiłbym LCD, tym bardziej po znakomitym PDP ST60, a jednak jest Q90T z 2020 roku to fantastycznym TV.
 

filcek

Member
Oczywiście chciałbym aby tak było (DV i DTS) jak piszesz jednak kompromis był dla mnie idealny z modelem Q90T
Czyż nie jest kompromisem obawa o wypalenie ? Jest.
Czyż nie jest kompromisem fatalne odbijająca matryca ? Jest.
Skalowanie, na którym bardzo mi zależało jest jednym z najlepszych na rynku, może dopiero tegoroczne
procesory sony dadzą radę.
Nie stroiłem TVP 1 4K do Euro 2020 bo TVP Sport HD był odbierany jak 4K,
tak samo nie widać różnicy w materiałach 4K i FHD z YT z 1,5m dla 55"
-to nie osiągalne dla słabszych OLED`ów B9, BX B1 o A1 już nie wspomnę.

Ponad 30 lat używam bardzo dobrych telewizorów jakby była tak duuuża różnica "jak propaguje @kiki 29:1"
nigdy nie kupiłbym LCD, tym bardziej po znakomitym PDP ST60, a jednak jest Q90T z 2020 roku to fantastycznym TV.

TVP sport hd wygląda akurat bardzo dobrze na 65b9 , gorzej jest z materiałami z kanałów filmowych w warunkach nocnych , szczególnie w ciemnych scenach może występować Near-Black "Flashing" jak na załączony teście https://www.youtube.com/watch?v=KjObx--Oq8g&t=295s . Skalowanie w sony A90j jest lepsze niż na jakimkolwiek lcd w tym Q90T , ale to też nie jest tv bez wad np brak vrr ... brak gsync . Prawdę mówiąc nie ma dziś tv idealnego tv do wszystkiego i każdy musi zdecydować z jakimi wadami będzie w stanie koegzystować. Bez porównania jeden obok drugiego nie można zakładać że Q90T jest od B9 w czymkolwiek lepszy poza jasnością obrazu oczywiście . SDman oglądanie w sklepie oledów to nie to samo co testowanie ich w warunkach domowych , wybrał Pan lcd ale to nie znaczy , że to jedyny słuszny wybór , a na pewno nie dla osoby która planuje głównie oglądać w warunkach wieczornych . Szczególnie razi to jak stara się Pan za wszelką cenę usprawiedliwiać swój wybór ... jako jedyny i słuszny bo oled jest zły , ale jednocześnie brakuje Panu oledowej czerni bez zjawiska blooming . Obie technologie mają swoje wady , jednak wad w oledach jest po prostu mniej a kontrast i czerń jest perfekcyjna
 

SDman

Banned
Tak z tym: "Prawdę mówiąc nie ma dziś tv idealnego tv do wszystkiego i każdy musi zdecydować z jakimi wadami będzie w stanie koegzystować" zgadzam się w 100%
Niczego nie pragnę usprawiedliwić to mega świadomy wybór poparty wieloma testami.
Nigdy nie napisałem, że OLED jest zły, a gdyby nie był jak "czarne lustro" najprawdopodobniej stał by na mojej półce ale sorry nie byłby to LG tylko coś od Panasonica, Sony lub Philipsa -mają lepsze skalowanie i płynność ruchu.
Strach przed wypaleniami bym przebolał.
 
Do góry