OLED LG vs Samsung pod względem zakresu gwarancji / rękojmi (zakup na firmę) + ubezpieczenie z sieciówki (RTV Euro itd)

volcjj

New member
Chcę kupić OLED 65/77 LG C3 albo Samsunga S90C. Czytając fora mignęło mi, że LG Polska ma szerszy zakres gwarancji niż Samsung, która obejmuje również wypalenia matrycy. Czy to się zgadza? Jeżeli zakup byłby z polskich sieciówek (RTV Euro Agd/ Media Expert, itd.) to mocno waham się na rozszerzoną gwarancją. TV będzie stał na szafce RTV blisko przejścia, a w domu są małe dzieci, więc myślałem by dodatkowym ubezpieczniem zabezpieczyć przypadkowe uszkodzenie.

Myślałem też o zakupie na firmę, ale znowu tu chyba może być różnica w gwarancji vs rękojmi. Jak to wygląda przy LG oraz Samsungu?
 

tdk76

Member
w lg gwarancja do 5 lat na panel jest tylko w seriach G, M oraz Z. Seria C i niższe ma standard 2 lata tak jak i samsung.
 

hbdyz

Member
Chcę kupić OLED 65/77 LG C3 albo Samsunga S90C. Czytając fora mignęło mi, że LG Polska ma szerszy zakres gwarancji niż Samsung, która obejmuje również wypalenia matrycy. Czy to się zgadza? Jeżeli zakup byłby z polskich sieciówek (RTV Euro Agd/ Media Expert, itd.) to mocno waham się na rozszerzoną gwarancją. TV będzie stał na szafce RTV blisko przejścia, a w domu są małe dzieci, więc myślałem by dodatkowym ubezpieczniem zabezpieczyć przypadkowe uszkodzenie.

Myślałem też o zakupie na firmę, ale znowu tu chyba może być różnica w gwarancji vs rękojmi. Jak to wygląda przy LG oraz Samsungu?
Od stycznia 2022 rękojmia jest również dostępna przy zakupie na firmę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale zakup głównie z uwagi na gwarancję , nie za jakość ?
Myślałem jednak, że jakość co to wyboru , najważniejsza to jakość !
 

volcjj

New member
A jest taka duża różnica w jakości LG C3 vs Samsung S90C? Wydawało mi się, że są dość porównywalne. Oczywiście na ścianie w sklepie lepiej świeci Samsung, ale takie jest chyba podejście Samsunga by mocno podbijać kolory.

Jak już wydaję kilkanaście kpln to jednak gwarancja ma znaczenie. Jakby mi na tym nie zależało to bym kupił od małych resellerów co mają tańsze TV z europejskiej dystrybucji.
 
Do góry