OLED LG OLED65B13LA & Samsung Neo QLED miniLED QE65QN91A

Witam,


Mam już sieczkę z mózgu. Co wejdę do innego sklepu sprzedawcy reklamują inny telewizor.

W jednym żółto czarnym sklepie ME zachwalają OLED-y LG bo obraz jest najlepszy i uniwersalny do wszystkiego a w razie reklamacji LG nie robi problemów z wymianą matrycy (OK ale muszę wykupić dodatkowe ubezpieczenie na 5lat a po tym okresie na pewno już zacznie coś się wypalać tak myślę jeśli nie wcześniej...)
A mocno odradzają miniLED-a w tym N91A za sprawą blooming-u oraz że procesor grafiki nie wyrabia i rozmywa obraz. Puszczali mi testy w sklepie i obok stał LG na LG materiał 4K był bardzo ostry na Samsungu pewne partie obrazu się rozmywały się. Puścili również test gdzie orbitowały punkty wokół dajmy na to słońca. I z każda sekundą tych punktów ma przybywać. W pewnym momencie na Samsungu punty zostały w pewnej liczbie a na LG dalej gęstniało i przybywało ... to mnie zaskoczyło i trochę to dziwne. Nie wiem czy to jakiś trik czy tak jest z tymi samsungami. ale TV ma wyświetlić obraz ... ?

W drugim żółto czarnym sklepie ME zachwalają technologię miniLED a straszą wypaleniami matrycy że znajomi bardzo mieli duże problemy z reklamacjami.

Teraz mam dylemat telewizor do salonu będzie grał za dnia i w nocy. Więc boję się czy te loga telewizji przy oglądaniu telewizji śniadaniowej później za dnia jakiś stacji kuchennych nie wypalą się loga stacji.

Wieczorem wiadomo film.

I trochę się biję oledów a jedynie one maja na ten moment najlepszy obraz :(




Co radzicie ?
Jakie są wasze doświadczenia z OLED-ami ?
I oglądaniem dużej liczby godzin za dnia ?
 

x X x

New member
No cóż jeżeli w kółko będzie leciała telewizja śniadaniowa ze stałymi banerami (częstym przykładem jest tutaj TVP Info :D) to prędzej czy później coś się pojawi. Te telewizory (oledy) nie lubią takich obrazów. Ja mam B8 już ponad 2 lata, matryce wymieniałem na sam koniec gwarancji (nie przez wypalenia, ale przez nierównomierne "podświetlenie", tzw. badging, który to miałem od początku - tragedii nie było, ale chciałem skorzystać z przysługującej mi możliwości reklamacji), nie powiem abym oglądał dużo tego typu programów, ale nie raz leciały długo statyczne obrazy i nic mi się nie wypaliło.

Imho to trochę bez sensu kupować drogi telewizor jeżeli ma służyć do takich rzeczy jak w kółko lecąca telewizja śniadaniowa lub kanały informacyjne.

No dobra, wieczorem filmy. Więc jakość by się przydała ;)

Musisz sobie sam jednak odpowiedzieć jak użytkowałeś swój obecny telewizor do tej pory i czy Ci to grozi. Chyba nie da się jednoznacznie określić ile czasu potrzeba aby OLED się wypalił, jednakże im dłuższe i częste sesje tego typu kanałów (mówię tu o kilku dobrych godzinach non stop) tym szybciej się to stanie. Dla przykładu z mojego doświadczenia jednorazowa sesja 2-3 godzinna kanału sportowego lub logo programu w filmie nie robi na nim wrażenia i nic nie zostaje.
 
Ostatnia edycja:

xernes

Member
Witam,


Mam już sieczkę z mózgu. Co wejdę do innego sklepu sprzedawcy reklamują inny telewizor.

W jednym żółto czarnym sklepie ME zachwalają OLED-y LG bo obraz jest najlepszy i uniwersalny do wszystkiego a w razie reklamacji LG nie robi problemów z wymianą matrycy (OK ale muszę wykupić dodatkowe ubezpieczenie na 5lat a po tym okresie na pewno już zacznie coś się wypalać tak myślę jeśli nie wcześniej...)
A mocno odradzają miniLED-a w tym N91A za sprawą blooming-u oraz że procesor grafiki nie wyrabia i rozmywa obraz. Puszczali mi testy w sklepie i obok stał LG na LG materiał 4K był bardzo ostry na Samsungu pewne partie obrazu się rozmywały się. Puścili również test gdzie orbitowały punkty wokół dajmy na to słońca. I z każda sekundą tych punktów ma przybywać. W pewnym momencie na Samsungu punty zostały w pewnej liczbie a na LG dalej gęstniało i przybywało ... to mnie zaskoczyło i trochę to dziwne. Nie wiem czy to jakiś trik czy tak jest z tymi samsungami. ale TV ma wyświetlić obraz ... ?

W drugim żółto czarnym sklepie ME zachwalają technologię miniLED a straszą wypaleniami matrycy że znajomi bardzo mieli duże problemy z reklamacjami.

Teraz mam dylemat telewizor do salonu będzie grał za dnia i w nocy. Więc boję się czy te loga telewizji przy oglądaniu telewizji śniadaniowej później za dnia jakiś stacji kuchennych nie wypalą się loga stacji.

Wieczorem wiadomo film.

I trochę się biję oledów a jedynie one maja na ten moment najlepszy obraz :(




Co radzicie ?
Jakie są wasze doświadczenia z OLED-ami ?
I oglądaniem dużej liczby godzin za dnia ?
Mój ojciec użytkuje B9 około 3lata. Dużą część "przebiegu" stanowią kanały informacyjne. Ma podłączony UPS w związku z tym, że zdarzają się zaniki prądu. Wiec po wyłączeniu piksele czyszczone są regularnie. Kompletnie nie zwraca uwagi na co i przez jaki czas ogląda. Robiłem testy z kolorowymi planszami i nie widzę żadnych wypaleń.
Sam kupiłem od kikiego 65C1 i oglądam to na co mam ochotę.


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 
Do góry