oled lg 65a13la czerwona poświata na białym tle po lewej stronie ekranu

Koti1234DARek

New member
witam. Jak w temacie na białym tle ekranie po lewej stronie jest czerwone lekkie przebarwienie widoczne np przy skokach, śniegu itp. To jakaś wada matrycy? ma ktoś coś takiego? Biała tablica testowa to szczególnie ukazuje ale to też nieco widać na innych barwach jednolitych tablic testowych np szarych... co powiecie?
 

Koti1234DARek

New member
Mozesz wkleić zdjęcia ?
znalazlem na you tube tablice testowe do kalibracji tv m.in. białe i szare. Chciałem zrobić foty, ale aparat w telefonie sobie nie radzi ze zrobieniem zdjęć tego efektu czy defektu. Ale co zauważyłem. Patrząc na ekran pod różnymi kątami, szczególnie lewo-prawo ta poświata przesuwa się wraz ze zmianą kąta obserwacji. Sądziłem, że oledy tej ułomności nie mają. Czy to jest normalne zjawisko na matrycy widoczne chyba najbardziej na białym i szarym tle? Czy u kolegów też tak jest? Czy to może jakaś wada mojego oleda?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest jedna z przypadłości jaka niestety może się trafić w panelu oled. Lg Display nie potrafi od lat tego skutecznie wyeliminować. Tak zwany pink tint, zafarb.
Miałem coś podobnego w C1, też z lewej strony. Nie było duże, ale zmieniało temp kolorów delikatnie w tym miejscu i niestety to zauważałem. Reklamowałem to i zostało uznane. Ale ciężko było uchwycić na zdjęciach jak robiłem dla serwisanta.
U mnie było tak, że ten tint znikał jak patrzyłem pod kątem. Teraz mam inny tv i na szczęście nie mam już zafarbu.
 
Do góry