OLED LG 31" - prototyp na targach IFA w Berlinie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG-31-inch-3D-OLED-IFA.preview.jpg


LG pokaże nowy 31 "telewizor OLED - na razie jest to prototyp , a zaprezentowany będzie na IFA 2010 (3 września). Model będzie wspierać 3D. Będzie miał 0.29cm grubości i wyposażony jest 600Hz częstotliwości odświeżania.
oled
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Prototyp czy model produkcyjny KIKI z informacij wyczytałem ze na jesień ma wejść na rynki Germany,France z tego wynika że to raczej model premierowy gotowy by wejść do sklepu
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
o żesz w mordę ale kozak - trzeba będzie uważać by go nie złamać jak się zechce obrócić:)
600Hz - juddering przestanie istnieć - jeszcze niech umożliwią podpięcie do komputera i wysłanie sygnału w 120Hz a nawet więcej i będzie bosko
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,wszystko to bedzie w tym TV. I znowu Koreance pierwsi,przed olimpiada w Seulu poszly ogromne inwestycje i dzis widac efekty,czy to sie komus podoba czy nie ale takie sa fakty i tyle.Japonce spoczeli na laurach np
(Sony trynitron)nr 1 ale 20 lat temu.itd,itp....
 

pkomp

New member
nie spieszy im się - plazmy weszły na rynek dobre 5 lat to prezentacji...tutaj chyba też ten termin zostanie zachowany
 

Cyborg65

New member
Witam

Osobiście poczekam na laserki.
jakoś nie bawi mnie śmieszne marketingowe 600Hz motion compensation, bo i tak wyświetli 50-60Hz czyli zgodne z jego z refresh rate chyba że to 3D to 100-120Hz ale jak widać bujda na resorach dalej mami.
Zresztą akurat ta marka nie ma czym błysnąć, oprócz marketingowego nabijania w butelkę naiwniaków
No i połowa mniej prądu od diodziaków to raczej szok.
Na razie mamy spokój tylko w stanach i tylko "większe" przekątne
Pozdrawiam :lol:
 
Ostatnia edycja:

witos123

New member
No to LG się postarało. Nakłady na badania widać się opłaciły. Wejście na szerszy rynek z "nową" technologią. Na stronie targów ILF czytałem, że jeszcze w tym roku. Ciekawe kiedy będą dostępna w Polsce no i za ile.
 

accu

New member
Bez reklam
No to LG się postarało. Nakłady na badania widać się opłaciły. Wejście na szerszy rynek z "nową" technologią. Na stronie targów ILF czytałem, że jeszcze w tym roku. Ciekawe kiedy będą dostępna w Polsce no i za ile.

Witam.Nowa technologia:-| , trzeba trochę poczekać , to dopiero początek drogi przed oled , która musi być jeszcze dopracowana i sprawdzona w dłuższym działaniu.
Pozdrawiam , :)
 

pkomp

New member
ile można czekać?od dobrych 4 lat gada się o oled...juz koło 2 lat sony w sprzedaży...w tym tempie pierwsze oledy w sensownej cenie zakupimy za 5 lat......
 

michalmichalmic

New member
Zadna firma nie ujawnia swoich planow z duzym wyprzedzeniem np rocznym z powodu konkurencji dlatego mysle ze mozemy byc nagle zaskakiwani np w styczniu na ces i wrzesniu na ifa.

Wg mnie bedzie podobnie jak przy 3d tv wiec rok 2011 bedzie rokiem wprowadzania pierwszych oled ow w limitowanych seriach i cenach katalog ok 6tys euro za 31- 42 cali i intern cenach ok 3,6tys euro. Podobnie limitowane i bez wczesniejszych zapowiedzi były 3d tv w 2009 r jak testowany jvc 3d i nikt ale to nikt nie przewidywał takiego wysypu rok pozniej na ces2010.

Czyli wysyp oled ow od lg i samsunga nastapi na ces2012 i na euro 2012 bedziemy mogli kupic pierwsze oled tv w cenie ponizej 10 tys zł w rozmiarach do 42 cali , wieksze beda drozsze i ciagle limitowane tak do 2014 r.

Natomiast na ces 2011 i ifa 2011 zobaczymy produkcyjne oled do 42 cali ale przez caly ten rok to bedzie prod limitowana wiec droga ok 3,6 tys euro w net sklepach w 2011 r za 31 cali no moze zapowiadany samsung 42 cale nie bedzie duzo drozszy.

Przyjmuje strategie nie kupowania zadnego sprzetu rtv ani płyt zeby nie marnowac kasy az do maja 2012 r i wtedy nie załowac 10tys za 42 cale oled tv. Jak znam zycie ja sam i wielu z was zdazyloby wydac ok 5 tys zł na płyty i nowe modele tunerow i bd player ow nie liczac zmiany tv bo to aktualnie jest NIE DO POMYSLENIA ZEBY NA OK 19 MIESIECY PRZED MOZLIWOSCIA KUPNA OLED TV 42 CALE PONIZEJ 10 TYS ZMIENIAC TV. Jak przez 19 miesiacy zł na rtv nie wydam to nawet łezki nie uronie płacac 10tys za oled 42 cale w maju 2012 i ogladajac euro2012 na wreszcie pozadnym tv a nie te przestazałe lcd i plazmy.
 

accu

New member
Bez reklam
Osobiście poczekam na laserki.
Witam.Też uważam , że telewizory laserowe firmy Mitsubishi 40",46", 55" calowe , które mają bardzo żywe , naturalne , mocno nasycone kolory , są energooszczędne , mają wbudowany twardy dysk są ciekawą alternatywą dla oled. Oby szybko pojawiły się na rynku europejskim i polskim.:eek:k:
Pozdrawiam ;):grin:
 

Cyborg65

New member
Witam

Ot to zachwycanie się oled dzisiaj to po mojemu co najmniej lekkie przegięcie.
Ale jak ktoś lubi się podniecać do bezsensownych i starych rozwiązań to jego problem.
Pozdrawiam:hihi:
PS
pkomp
Za 5 lat to na oleda nie będziesz chciał nawet napluć, co do tempa to zgoda
 
Ostatnia edycja:
Do góry