OLED/LCD? 55 cali w budżecie około 4000.

bartosss

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ~20m2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok 2-2,50m;
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-4;
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - głównie na wprost, ale czasem też bokiem;
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – docelowo ma wisieć na ścianie;
6. Jak słońce świeci w pokoju? - z boku od wschodu (prawa strona);
7. Jaki masz obecnie telewizor? - SAMSUNG LE32C650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - tutaj bardzo liczę na pomoc ponieważ kompletnie nie jestem na czasie;
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? - 4K, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - XBOX ONE S, soundbar SAMSUNG HW-N650, dekoder UPC;
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - różnie, czasem 2-3, innym razem 8-9;
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - nie wiem;
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Netflix, Player, YouTube, dużo sportu, programów sportowych z naciskiem na piłkę nożną, programy dla dzieci;
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? – raczej nie, jeżeli tak to sporadycznie;
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % - konsola XBOX ONE S; Dzieciaki grają czasem w FIFE, UNRAVEL, CRASH BANDICOOT, FORZA, MINECRAFT; Czas gry szacuję że maksymalnie do 20% działania telewizora;
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - raczej wieczorami, ale w ciągu dnia też czasem telewizor jest włączony; Za dnia głównie programy sportowe lub dla dzieci;
17. Preferencje co do wielkości? – 55 cali;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - długi czas przełączania pomiędzy programami, pomieszane kolory, przebarwienia, plamy, nierówne podświetlenie, odbarwienia, szare zamiast czarnego; Kompletnie nie jestem na czasie jeżeli chodni o TV; Liczę na pomoc;
19. Preferencje co do marki? - Nie mam; Oczekuję, że ominą mnie problemy z gwarancjami, awariami itp. Chociaż czytając różne fora wnioskuję, że z tym może być ciężko;
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - planowałem się zamknąć do 4000; Jeżeli warto to może bym coś dołożył; Ale wiadomo, że im mniej tym lepiej :)
22. Jak często wymieniasz TV? - raczej rzadko; Ostatni kupiłem 10 lat temu.

Z góry proszę o wyrozumiałość z uwagi na moją nieznajomość dziedziny. Puki co kompletnie nie wiem na jakie modele patrzeć i co będzie dla mnie najlepsze. Czy oled, czy led? Od ostatniego zakupu, z którego jestem bardzo zadowolony minęło duuuużo czasu:)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb jako nr 1 kreuje się mini led 55C825 .
Jak będziesz niebieski napis zna PW - dostaniesz specjalna ofertę i to z pakietem gratisów dodatkowym.
Z dobrych masz jeszcze :
- Sony 55X85J
- LG 55Nan0 903
- Philips 58PU8506
To przeskok technologiczny, jakościowy też będzie duży.
 

bartosss

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Twoich potrzeb jako nr 1 kreuje się mini led 55C825 .
Jak będziesz niebieski napis zna PW - dostaniesz specjalna ofertę i to z pakietem gratisów dodatkowym.
Z dobrych masz jeszcze :
- Sony 55X85J
- LG 55Nan0 903
- Philips 58PU8506
To przeskok technologiczny, jakościowy też będzie duży.

Dzięki za sugestię. Jak z czarnym w tych tv? Jak zaproponowane modele mają się do LG 55cx? Mam możliwość potestowac takie LG i interesuje mnie czy zaproponowane tv dadzą porównywalna jakość czy kompletnie nie będzie czego porównywać? Jaki jest odpowiednik tego LG na rok 2021?

Co z telewizorami Panasonic? Warto się tym interesować?

O co chodzi z "niebieskim"? Mogę prosić o wyjaśnienie na PW.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepsza czerń zawsze będzie na mini led TV.
Masz najwięcej punktów świetlnych, najwięcej stref gdzie możesz właśnie zamknąć jak największą ilość pikseli.
LG nazywa się Qned .
Niebieski , czyli zalogowany w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Wówczas masz niebieski kolor nicka na forum.
Panasonic - to kiedyś była extra firma, ale niestety .... była.
 
Do góry