OLED - który spośród czterech możliwych do wyboru?

Ermenegildo

New member
Wtajcie,

Stoję przed zakupem TV i do wyboru mam cztery modele, tj.

  • SAMSUNG GQ55S95BAT
  • SONY XR-55A80K
  • PHILIPS 65OLED706/12
  • LG Oled 65A29LA
  • HISENSE 65U8HQ (mini-led)

Użytkowany będzie tylko do Netfilxa/YT w małej kawalerce z odległości 2,70m.

Z góry bardzo dziękuję za ukierunkowanie na któryś konkretny model spośród ww.
 

Ermenegildo

New member
Dziękuję za odp. Zapytałem, bo wszystkie wymienione zostały mi zaproponowane w jednej cenie. Za niewielką dopłatą sprzedający proponuję mi jeszcze Philips Oled807. Wstępnie nastawiłem się na Samsunga, ale na zagranicznych formach powielany jest temat jego "wyginania/zakrzywienia" i opieszałego Tinzena. Ale mam świadomość, że nie ma idealnych TV.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsung kusi bardzo dobrą matrycą QD-OLED, ale wiele osób narzeka na sporo niedoróbek i fabrycznych ustawieniach obrazu (bez kalibracji gubi trochę detale w czerniach). Zobacz sobie na konkurencyjnym forum jest wątek tego tv. Jeden użytkownik bardzo dokładnie opisuje co mu się podoba/nie podoba w tym tv i porównuje do Lg C1, którego też posiada.

Ten tv kusi ceną, zwłaszcza teraz. Trochę nad nim myślałem w wakacje. Ale po lekturze wątku, o którym piszę wyżej, cieszę się, że wybrałem inny tv, który zresztą też jest na Twojej liście - Sony A80K. Jestem z niego zadowolony i oceniam go jako bardzo kompletny produkt. Od jakości obrazu, po system, pilota, wspierane formaty.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jeżeli nie QD-OLED to wybrałbym LG C2... ze względu na stosunek jakość/cena. Mnie np. nie przekonuje android tv.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ale co nie przekonuje? Ma największe możliwości. Jest szybki, stabilny, czego chcieć więcej? Mam go zarówno w sony jak i w Philipsie i działa bardzo dobrze . Nie mówię o TCL...
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko zależy od właściwej implementacji i hardwaru.

Mam styczność z Androidem ok 3 lat w shieldzie. I tam działa bezproblemowo, ale jest tez mocniejszy niż tv.

Za to w Sonym już od zeszłego roku masz Google tv, który jest lepiej dopracowany od androida w wersji tv. Używam 5 miesięcy już tv z tym systemem i bardzo dobrze to działa. Zarówno jeśli chodzi o szybkość, płynność i stabilność.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli nie QD-OLED to wybrałbym LG C2... ze względu na stosunek jakość/cena. Mnie np. nie przekonuje android tv.
Android TV to najlepszy system. Potem długo, długo nic, i dopiero później WebOS, Tizen itp.
Niestety Android TV w implementacji Philipsa wypada średnio. Tzn. sam czysty system jest jak najbardziej OK ale Philips fatalnie rozwiązał menu z ustawieniami w tym ustawieniami obrazu, dźwięku itp. Nie dość, że ustawienia są dobrane mało intuicyjnie a nazwy funkcji często mocno chybione to ekran ustawień zajmuje cały lub prawie cały ekran (jak tu dobrać ustawienia obrazu???). W dodatku wyświetla co chwilę jakieś zupełnie zbędne i denerwujące komunikaty o włączonych głośnikach, o optymalizacji audio itp. Kompletna amatorka.
 

Ermenegildo

New member
Dziekuje za wypowiedzi. Za kwotę 7000zł ten sam sprzedawca zaproponował mi dzisiaj zeszłoroczny model 77' LGOLED77A19LA.
Tutaj kusi mnie wielkość ekranu. Czy do Netfilxa/YT zdecydować się na mniejszy ekran, ale model z rocznika 22, czy wybrać większy 77'?
 

Ermenegildo

New member
Z regulaminowego zwrotu. Kupiliśmy w rodzinie już kilka tv od tego sprzedawcy i nigdy nie było zastrzeżeń, stąd nie odrzucamy takiej oferty.
Tylko w tym przypadku tv będzie użytkowany w niewielkiej kawalerce siedząc na wprost niego z odległości max. 2,70m i mam obawy, czy ekran 77' nie będzie za duży?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model 77A LG - na matrycy 50Hz nie ma zabezpieczeń, więc będziesz się musiał pilnować.
 
Do góry