OLED już w maju od LG !!!

bluray

Banned
LG Electronics decided to arrange the launching event of its 55-inch OLED TV during the Cannes Film Festival period from May 16 to 27,” an LG official said Thursday to Maeli.
- “Starting in Europe, the company plans to advance marketing activities of its OLED TVs worldwide”

004__MG_1675.jpg

- Source: OLED Association, Maeli Economy
LG's 55" OLED-TV to launch in May for $7,900 - FlatpanelsHD

LG Electronics początkowo planował uruchomić telewizorów OLED w drugiej połowie w tym roku. Jednak kierownictwo firmy LG zdecydował, że spółka powinna wydać telewizorów OLED wyprzedza swoich konkurentów w celu przywództwo na rynku i korzystać z sezonowego zapotrzebowania podczas londyńskiej Olimpiady od 28 lipca do 12 sierpnia, a firma zdecydowany ruch w górę harmonogram do maja.
link do żródła:

NO.1 °ćÁŚĆ÷ĹĐ :: ¸ĹŔĎ°ćÁŚ
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
DSC_4261.jpg


Ahhh ten oled :D, widać nawet na zdj. co ta technologia potrafi. Oczami wyobraźni widzę już taki 50 calak u siebie na ścianie ale niestety wolę jeszcze 2 lata poczekać, na razie zostanę przy tym co mam albo kupi się plazmę jeszcze. Swoją drogą jak miałem lcd które świeciło tak jak ten model od prawej to nie musiałem światła zapalać w pokoju, gdy szedłem do kuchni:-D, bez tego było wystarczająco jasno :p. Oby odeszła szybko w pierony ta nieszczęsna technologia LCD:twisted:, dosyć już ludzi przeżywało gorycz straconej gotówki, która nie przełożyła się na żaden komfort w sensie poczucia dobrze zainwestowanej kasy i przyjemności z oglądania.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
009__MG_1689.jpg


Cena modelu ma sięgać kwoty 6000 euro.
Model nazywać się będzie 55EM9600 jest 55 "Full-HD . Jest wyposażony: 100,000,000:1 kontrast,
czas reakcji 1000 razy szybszy niż LCD . Panel ma tylko 4mm grubości, a całość waży zaledwie 7,5 kg .
Technologia oparta na LG Display Oxide-white-TFT OLED z filtrami koloru (RGBW) .
LG planuje w tym roku sprzedać 200.000- 300.000 sztuk tego modelu i około 2 mln sztuk w roku 2013 .Jak już pisaliśmy w 2013 roku rusza produkcja mniejszych przekątnych.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ocznie-produkcje-55-oled-tv-w-lipcu-cena.html
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Cena modelu ma sięgać kwoty 6000 euro.
Około 25 tyś zł to miła informacja, znacznie taniej niż myślałem, to przecież plazmy jak wchodziły kosztowały znacznie, znacznie więcej..

Powinni podawać jeszcze jeden parametr. Trwałość: 6 miesięcy :p
Rozumiem żart ale LG życzę jak najlepiej, w porównaniu do wypuszczonego lata temu sony 11 calaka (który podobno zaczął już blaknąć po 6 miesiącach) to sądzę że do dzisiaj udoskonalili wystarczająco technologie, skoro tak masowo oferują oledy w urządzeniach przenośnych. Liczę że jakieś 3 lata może to pociągnąć bez spadku jakości ale dla mnie komfortowo się zrobi gdy pociągną znacznie więcej.
Powiem szczerze, ja gdybym miał teraz kasę i nie odczuł bym kosztu to bym brał ten tv, przecież i tak nie oglądało by się 24 godziny na dobę tvn24 jak to wiara lubi robi, z 6 lat wiec by potrzymał a jakość to jednak zrobiła by swoje. Przecież przy tym tv każdy film będzie się oglądało jak gdyby pierwszy raz:-D
 

GustoB

New member
To racja, ja wiem że mój następny tv będzie oledowy. Ale najpierw nich zaczną produkować na masową skalę, niech się upowszechnią, zostaną porządnie przetestowane, a w końcu stanieją.
 

lm648

Banned
Powinni podawać jeszcze jeden parametr. Trwałość: 6 miesięcy :p

Postanowienia prawne UE zobowiązują producenta RTV na udzielanie gwarancji na okres 24 m-cy :) Czyli "przydatność do spożycia" musi wynosić min. 24 m-ce :)
Osobiście przez najbliższe 3 lata nie interesuje mnie OLED, jego cena (na pewno kosmiczna) i trwałość. Już wyrosłem z wieku "szpanowania" :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam jakbym mial pieniadze Kulczyka to pewnie bymkupil a myslac realnie to kupic tv za 25 tys i jesli jesgo trwalosc i jakosc w 100% bedzie siegac 1 roku lub 2 lata to trzeba byc szalonym zeby kupic na taki okres tv za takie pieniadze, albo miec kupe kasy. Ja kupuje pod koniec tego roku tv poczekam ze 4 latka i wtedy kupie oleda za rozsadne juz pieniadze dla ludu.

Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na pewno jest to przełom w reprodukcji obrazu przez odbiorniki telewizyjne.
Jednak wydaje się rozsądne, że warto trochę z zakupem poczekać , aż technologia
oled zostanie dopracowana i sprawdzona podczas praktycznego użytkowania takich
telewizorów chociażby przez 2 czy 3 lata. W międzyczasie cena tych telewizorów
zejdzie do akceptowalnych poziomów.:neutral:



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A ja jestem ciekaw co popsują specjalnie w tych Oledach żeby mieć pretekst do kupowania coraz to nowszych modeli . Bo z tego co się wychwala Oledy to wynika z tego że każdy model czy tańszy czy droższy obraz będzie reprodukował idealny , więc wtedy nie będzie miało sensu podziału telewizorów na klasy cenowe , tylko najwyżej na wielkości . Więc mogę się założyć że coś psecjalnie pokombinują żeby co roku wpychać potencjalnym nabywcą kolejne pierdoły w stylu 6000 Hz . :)
 

kini0

New member
Bez reklam
pewnie po kilku latach użytkowania obraz będzie przypominał plakat pozostawiony zbyt długo na słońcu...
-wyblakły i pożółkły...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja mysle ze nie beda musili bardzo psuc, bo te pierwsze modele tak extra swiecic beda przez okolo 2 - 3 lata pozniej kolory beda wyblakle na 100%, a za trzy lata juz beda wiedziec co zrobic zeby obraz byl idelany na dluzej i wtedy tym samym taki 55 calowy oled spadnie do 12-15 tys. zl w zaleznosci od marki - pytanie tylko co z ledami bedzie za trzy lata bo wtedy chyba malo kto kupi leda za 10 tys z takimi problemami jakie ma w chwili obecnej, a nie wierze ze cos zrobia zeby podswietlenie bylo przynajmniej na takim poziomie jakie ma np plazma panasa.... bo w tek chwili czesc firm bardziej sie rajcuje ile wlozyc kodekow i kamerki wbudowane itp rzeczy ktore nie maja zadnego wplywu na obraz ale za to maja ludzi ktorzy cigle gonia za bajerami w tv. A to
nie jest dobre dla tych co chca otzrymac tv z rownomiernym podswietleniem placac np 10-12 tys za 55 cali.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Istnieje duże prawdopodobieństwo , że firma Sony w swoich nowych telewizorach serii Crystal LED
część elementów konstrukcyjnych oraz podświetlenie matrycy poprawi , także reprodukcja obrazu znacznie się poprawi :roll:.Trzeba
trochę poczekać ,aż firma Sony wyjdzie z fazy prototypu tego modelu (55"Crystal LED), a przejdzie
do seryjnej produkcji.:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bluray

Banned
Sony reorganizes into 'One Sony', prioritizes digital imaging, gaming, and mobile !!!
http://www.theverge.com/2012/3/27/2905412/sony-management-structure-change-announcement

Jaki to ma być powód aby czekać na TV od Sony ?
Ich technologia jest droga, a awaryjność będzie wysoka z uwagi na złożoność tej technologii.

Inna sprawa czy w obecnej, dramatycznej sytuacji finansowej znajdą się w ogóle środki na rozwój telewizorów.

Przypomnę, że Sony deklaruje koncentrację nad tylko trzema segmentami !
Na krótkiej liście brak TV.
Plan wchodzi w życie z pierwszym kwietnia i od teraz trzema głównymi nogami, na których opierać ma się obecność Sony na rynku elektroniki użytkowej będą aparaty i kamery, gry oraz urządzenia mobilne.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Sony reorganizes into 'One Sony', prioritizes digital imaging, gaming, and mobile !!!
Sony reorganizes into 'One Sony', prioritizes digital imaging, gaming, and mobile | The Verge

Jaki to ma być powód aby czekać na TV od Sony ?
Ich technologia jest droga, a awaryjność będzie wysoka z uwagi na złożoność tej technologii.

Inna sprawa czy w obecnej, dramatycznej sytuacji finansowej znajdą się w ogóle środki na rozwój telewizorów.

Przypomnę, że Sony deklaruje koncentrację nad tylko trzema segmentami !
Na krótkiej liście brak TV.

Witam,
Pomimo wszystko , firma Sony da sobie radę , przezwycięży trudne chwile ,które teraz przeżywa i wyjdzie "na prostą".
Myślę ,że nowe telewizory firmy Sony z serii "Crystal LED" będą dopracowane , i nie obawiam się że wystąpi wysoka awaryjność tychże modeli, wręcz przeciwnie.:roll:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bluray

Banned
accu, to są pobożne życzenia.
Zaś dane od księgowego to bolesna rzeczywistość.

Panas coś chociaż próbuje.
Pasywne 3D i duże LCD.
Sony zaś ucieka w inne kanały produktowe.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
A ja jestem ciekaw co popsują specjalnie w tych Oledach żeby mieć pretekst do kupowania coraz to nowszych modeli
Zawsze jest pole do popisu i mają na czym oszczędzać, elektronika może ograniczać panel. Mogą dać przetwarzanie 6, 8 a nie 10 bit i wyjdą przez to rożne przejścia w kolorach pomimo wydawać by się mogło dobrego panelu. Również jak widać na przykładzie playstation vita, ekran sony ma problem ze zbytnią saturacją kolorów i czernią.
Think your VITA OLED screen is perfect? Think agai... - PlayStation Forum
 
Do góry