OLED FHD vs LCD 4K,HDR ~4.5k

Mangus112

New member
Hej,
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z tylu
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Lg 47lb671v
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał?
Smart, dobra matryce.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Dvbt cyfrowy naziemny
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV?
komputer, Xbox one s.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4/5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Wole matowa z uwagi ze słońce swieci od tylu na ekran. Obecnie jest błyszcząca.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
netflix, YouTube dla dziecka bajki, filmy.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
trudno powiedzieć obecnie korzystam ze smart tylko z youtube. Dlatego ze webos 1 wersja zamula.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile godzin dziennie?
1/1,5h max.
16. Preferencje co do marki? Sony/Panasonic?
Obecnie lg, ale webos strasznie zamula.
17. Preferencje co do wielkości?
55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
wolne oprogramowanie, słaba czerń.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
~3000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
bez 3d

Chciałbym tutaj poruszyć pewną dyskusję na temat OLED FHD > LCD 4K. Obecnie cena modelu A7 spadła do granic 4.5k, w tej kwocie można dostać już całkiem niezłe LCD 55": MU7002/Xess X2/8505/SJ850. Z odległości 2.5-3m praktycznie 4k nie widać, a jakoś przemawia za oledem. Niestety, przeglądając portal Rtings. Wygląda, że oledy jednak się wypalają...
https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled
Co wy na to, ktoś posiada zauważył problem? Wiem, że to testy syntetyczne... no ale...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele Oled Tv mają już dobre zabezpieczenie.
Z modeli masz do 4,5 tyś masz już klasowe sprzęty,
Ale w tytule masz że do 4,5 tyś - ale dalej piszesz że do 3 tyś zł .
Więc jaki przedział cenowy bo się już pogubiłem.
 

Mangus112

New member
Planowałem zamknąć się w 4k z LCD +/- 500zł do Oleda FHD. Tylko patrząc na tamten test, obecnie po 8 tygodnia model B6 czyli zeszłoroczny wykazuje wypalone loga stacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oleda FUllHd masz za 4199 zł z kalibracją.
Modele 2017 są zabezpieczone przed wypalaniem.

W klasie cenowej masz:
- Philipsa 55PUS7502 za 4299 zł
- LG 55SJ850 za 4299 zł
- TCL 55X2 za 4399 zł
- Sony 55XE8505 za 4399 zl
 

Mangus112

New member
Oleda FUllHd masz za 4199 zł z kalibracją.
Modele 2017 są zabezpieczone przed wypalaniem.

W klasie cenowej masz:
- Philipsa 55PUS7502 za 4299 zł
- LG 55SJ850 za 4299 zł
- TCL 55X2 za 4399 zł
- Sony 55XE8505 za 4399 zl

Chodzi o a7 czy 910v?. Chyba sobie odpuszczę OLED FHD, z informacji co wyczytałem 910v/A7 są na starych matrycach 15/16r. Oznacza to tyle, że test rtings.com ma do nich wielkie odniesienie odnośnie wypalania.
Obecnie patrzę na 3 opcję:
Budżetowy: 2-3k - 50MU6102 (VA) i 55C70(VA) / 55XE7005 (va).
Średnia półka: 4k - 55mu7002 i 55xe8505
OLED - FHD a7 - ale tutaj za duże ryzyko wypalenia.
Obecnie chyba głównie SAMSUNG i Sony. TCL niestety po przefiltrowaniu testów/forum oraz weryfikacji słabo wypada. Ogólnie chodzi o czerwień pod kątem oraz słabe oprogramowanie android TV (dotyczy również sony).
 

Mangus112

New member
Bierz samsunga a jak możesz dopłacić to w euro masz 55xe9005 za 5200 (pierwsza rata gratis)

W tej klasie to brałbym zdecydowanie Oled B7 - jest już dobrze zabezpieczony.

@55XE9005 - fajny model chciałem nawet dopłacić do niego. Natomiast, po przeczytaniu konkurencyjnego forum oraz użytkowników modeli XE9005/Xe9305 zrezygnowałem z zakupu LCD powyżej 4.5k. Ja rozumiem np. TCL gdzie ludzie narzekają na wady i problemy TV, ale jest to jednak średnio-niska półka. Za jakieś 3-3.5k można TCL wybaczyć wiele. No ale Sony z XE9005/9305 ma modele po 12-13k gdzie clouding i inne problemy z matrycą występują a zakup TV wygląda na loterię z matrycami... Shame on you Sony.
Dlatego uznałem, że LCD max 4k-4-5k bo i tak wady tej technologi TV za 14k nie są wstanie przeskoczyć. Powyżej 5k tylko OLEDy.
@kiki
Jeśli zaoferujesz mi b7 w moim budżecie to biorę od ręki :)
 

nomnom

New member
Przecież ten sony kosztuje 5,2k a nie 12-13k, myślę, że warto dopłacić do xe9005 bo chociaż nie ma oszałamiającej ilości stref to jest to wciąż direct led i będzie świecił lepiej i "czyściej" od mu7002 czy xe8505
 

Mangus112

New member
Przecież ten sony kosztuje 5,2k a nie 12-13k, myślę, że warto dopłacić do xe9005 bo chociaż nie ma oszałamiającej ilości stref to jest to wciąż direct led i będzie świecił lepiej i "czyściej" od mu7002 czy xe8505

W tym wątku, o którym wspomniałem kupowali 65" więc tam ceny od 8.5k zaczynały się, a premierowo sięgały 12-13k. Ogólnie streszczając, narzekają na clouding w dużej ilości egzemplarzy oraz kiepską płynność / algorytm płynności.
Co do 55XE8505 dałem jako alternatywę, do której nie jestem mocno przekonany. Konfigurowałem w rodzinie jeden i miałem mieszane uczucia. Takie dziwne uczucie jak ma się niby telefon 'premium' a nie czuje się tego. W tym przypadku sony to taka lepsza średnia półka, a 4.5k wydaje mi się dużo na to co oferuje. Kolory/nasycenie prysły jak podłączyłem dekoder vectry, sterowanie Android TV tym pilotem słabo, nie intuicyjne, zbyt skomplikowane. Niby fajnie, że jest możliwość wgrania dużej ilości aplikacji no ale...
Jak przeszedłem z Fergusona dekodera DVB-T za 100zł, na smart TV web os na moim LG 47LB671V to samo przełączanie kanałów trwa wieczność. Dodajmy, że aplikacje YT na TV, nie buforują pełnego FHD/4K tylko upscalują w przypadku FHD 720p*2 a w 4k 1080p*2... Podłączając xbox one S i tam aplikacja yt puszcza 1080/60 na FHD TV. Więc tą uniwersalność android TV nie wierze. A jeszcze, któryś użytkownik napisał, że HBO GO nie ma na TCL/SONY i wgrywa się przez osobną APK, która jest apk mobilną (smartfony/tablety) i znowu mamy upscaling....
Dlatego myślę, budżetowy 50MU6120 albo no już z HDR'em MU7002. I tak konsola/PC będzie podpięty więc to nie ma znaczenia. A Mu7002 ten mały box z portami można ładnie schować.
 
Do góry