Oled do 6tys

B@rt76

New member
Dzień dobry. Tak na prawdę jestem starym użytkownikiem o nicku Syriusz76 ale zapomniałem hasła i maila już tez nie mam tego co miałem. Chciałbym wymienić mojego Philipsa 55PUS7170/12 na Oleda 65 do 6tys złotych. Czy możecie mi cos polecić? Żadnych gier tylko filmy i sport.
 

SDman

Banned
Do 6 tyś ciężko będzie bo tylko LG BX, a to nie koniecznie = sport.
Musisz coś więcej napisać wg pkt.
 

B@rt76

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? -
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - są rolety, od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philipsa 55PUS7170/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? –
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? – 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - dekoder Cyfra,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? – 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? – bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? – raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? – 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? – brak dobrego obrazu na kanałach SD
19. Preferencje co do marki? – LG, Panasonic, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? – nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – do 6 - 7tys zł ?
 

B@rt76

New member
Ale mi dales teraz zonga :/ Do dźwięku mam Fidelio wiec z tym problemu nie mam.

Mocne odicia czyli nasłonecznienie? Wady az takie poważne?

Zamierzam sprzedać Philipsa ale nie wiem za ile pojdzie?
 

pantomima

Banned
B@rt76 -

Nie bierz do siebie na poważnie namiarow podpowiedzi , kogoś kto nie ma użytkowej styczności z oledami i w zasadzie pozostałymi nowoczesnymi wyświetlaczami dostępnymi na rynku .
Sdman to ktoś, kto od 2013 roku nie zmienił tv i bazuje na mocno wysluzonej już plazmie st60 .

O oledach wie tyle ile wyczytal.
Zapytaj go, jak wygląda jego historia z oledami i Innymi nowoczesnymi wyświetlaczami.

Jeśli Ci się chce , to przeczytaj ten post, który wklejam., cytuję i sam zdecyduj , czy chcesz sugerować się przeslankami takiego delegata, ignoranta jakim jest sdman .

To jedna z wielu przepychanek , na którą nawet raz merytorycznie nie odpowiedział :


Nigdy nie napisałem że oledy LG są najlepsze. Wybrałem LG i chwale sobie ten model .Po profesjonalnej kalibracji jest świetny pod każdym względem .
Ty tego nie rozumiesz , bo na oczy go nie widziałeś, podobnie jak większości oledów.
Jeśli była by to inna marka , byłbym pewnie również mega zadowolony, ponieważ każdy oled profesjonalnie skalibrowany generuje fantastyczny obraz , co potwierdził kolega wyżej.

Poza tym to tylko tv . Nie zależy mi na tym , które miejsce zajmuje w rankingu .

Zakładam, że dla Ciebie kupno plazmy st60 to był zakup życia .

Często podkreślasz, jaki to oledy mają słaby antyreflesk.
Jeśli postawię plazme vt60, która ma lepszy antyreflesk od st60, to wcale odbicia na oledzie nie są większe.
Wiem to napewno , ponieważ mam możliwość porównania.
Ty oczywiście nie , bo skąd, no chyba że wraz z pendrivem
z którym.latasz po salonach i robisz 5 minutowe pseudo testy zabierasz swoją plazmę?

Jeżeli mowa o tych trzech aspektach , które wymieniłeś , to obawiam się, że niewiele masz z nich pożytku .
Wrzucać stopkę z taką sentencją i nie posiadać nic z nowoczesnej elektroniki a konkretnie nowoczesnego wyświetlacza , w temacie którego najczęściej zabierasz głos , świadczą tylko o tym że z pewnego narządu raczej rzadko korzystasz ?
Tłusty portfel ? w twoim przypadku raczej niekoniecznie, tez jest raczej tego efektem , ale.co.mi do tego.

Powiedz , na co komu oczy jak z nich nie korzysta?

Wypowiadasz się w tematach wyświetlaczy, których na "oczy" nie widziałeś!

UDOWODNIJ , ŻE JEST INACZEJ ?

Ja Rozumię, że ty dużo czytasz , później tworzysz sobie w głowie wyimaginowany obraz tego , jak świeci dany model w porównaniu z twoja plazmą i na tej podstawie snujesz swoje oceny .



"Panasonic GZ950(960) jest telewizorem zdecydowanie lepszym od LG B9, BX, CX i to jest fakt może mieć jedynie mniej funkcjonalny system i pilota. "

Może tak , może nie . Nie wiem .Trzeba by postawić te wszystkie modele obok siebie profesjonalnie skalibrowane I wtedy dokonać porównań,ocen .

Rozumię, że ty miałeś taką możliwość, nie cytujesz sieci , więc PROSZE cię: pokaż jakieś zdjęcia tych porównań?

Masz wolne pole do popisu .Udowodnij , że nie jesteś totalnym ignorantem, laikiem , że bazujesz na rzeczywistych porownaniach testach, a nie cytujesz jak zawsze sieci?

I raz jeszcze : "Panasonic GZ950(960) jest telewizorem zdecydowanie lepszym od LG B9, BX, CX i to jest fakt może mieć jedynie mniej funkcjonalny system i pilota. "

Jesteś pewny co do wyższości Panasonica nad resztą( całkiem możliwe, że tak jest , nie twierdzę że nie ) , ale nie da się nie zauważyć, że kolejny raz cytujesz sieć , ponieważ co do funkcjonalności systemu jak i pilota nie jesteś już tak stanowczy , a gdybasz : może mieć, nie musi, co ?

Nie widziałeś tych oledów na oczy , nie masz pojęcia jak świecą, jak skalują do 4k, jak sprawuje się ich system w codziennym użytkowaniu, na temat funkcjonalnosci pikota tez wiesz niewiele .
I to jest właśnie POPELINA , w twoim wydaniu .

Poprostu nie wypowiadaj się w tematach nowoczesnych wyświetlaczy a konkretnie w temaxie tego jaki obraz generują , ponieważ nigdy nie widziałeś ich na oczy.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Zapytaj go o wiedzę użytkową nowoczesnych tv . Niech opowie ci swoją historię a później sam zdecyduj , czy warto opinie kogoś takiego brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu .
 

pantomima

Banned
Najlepiej zapytaj Kikiego .
Podrzuci Ci konkretne modele , zaoferuje najlepszą cenę na rynku , przy okazji przed wysyłką sprawdzi Ci zafarb jeśli to bedzie oled, martwe piksele itp .
Zorganizuje również profesjonalną kalibracje jeśli takiej sobie zażyczysz .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
W tej klasie wg mnie najlepsze będą Oledy i to wyraźnie:
- Philips 65Oled 854 za 7799 zł
- LG 65 BX za 6499 zł
- Philips 65 Oled 855 za 8099 zł

LCD
- Philips 65PUS9435
- Sony 65XH95
- TCL 65X10
Jak będziesz niebieski to masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

SDman

Banned
Dyskusja jest wskazana tylko szkoda, że nie merytoryczna, pamiętać trzeba, że każdy ma prawo pisać co uważa i oczywiście w granicach przyzwoitości szkoda, że nie jest to tutaj przestrzegane.
 

SDman

Banned
Własne zdanie powinno się odnosić do tematu wątku, a zazwyczaj jest atakiem personalnym i to jeszcze obrażającym personalnie.
No ale będę szczery nie spodziewam się innej reakcji w końcu nie kopie się zawodnika ze swojej drużyny.
 

agricola

New member
Do 6 tys raczej 65 cali nie znajdziesz. Ale 55 cali za niewiele więcej niż 5 tys to już np. Philips 805, te tanie LG schodzą jednak jak świeże bułeczki i nie wiem czy seria BX nie musi poczekać sporo czasu na kolejne obniżki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Oled 65BX za 6499 zł i to z pełnym pakietem, za niewielka dopłatą.
A warto dopłaty każdej złotówki.
 
Do góry