OLED CX 65 + audio JBL 5.1

Animall

New member
Cześć szukam odpowiedzi na pytanie:
- czy jest możliwość odsłuchu audio w głośnikach TV, przy podłączeniu zestawu JBL 5.1, przez hdmi earc???
Powód?:
- rozszerzenie dźwięku przez jednoczesny odsłuch głośników TV i zestawu JBL.
Dlaczego?:
- zbyt mało przestrzenny dźwięk zestawu JBL dodam iż jest to belka plus subwoofer.
Po pierwsze, o ile bas w JBL jest cool o tyle wysokich tonów praktycznie nie uświadczysz, Po drugie, doznania przestrzennego dźwięku w JBL są w mojej ocenie zaledwie mierne.
Dodam, że majstrowalem przy różnych opcjach podliczenia, tj, HDMI, optyka, blutu. Najlepszy efekt uzyskać można przy podłączeniu przez kabel optyczny. Wówczas załączamy w TV opcje dźwięku optyczny+ wew.glosniki TV i o ile możnaby uznać że to działa, to niestety, pilot magik nie kontroluje jednocześnie głośności w TV i JBL, a jedynie tv, natomiast zestaw JBL ściszać i podglasniać można tylko pilotem od JBL . Mało komfortowe rozwiązanie podnosisz głośność TV później musisz soundbara, żeby był dobry odsłuch i basów i sopranów, no i przestrzeni. Ponadto dźwięk JBL się nieznacznie rozmija z głośnikami TV, a korekta opóźnienia nie daje 100% uniknięcia efektu i powstaje lekkie echo. Z pewnością problem rozwiązałoby oprogramowanie, które pozwoliłoby na odblokowanie głośników TV przy jednoczesnym podaniu sygnału na HDMI arc. Taka opcja pozwoliłaby cieszyć się szerokim dźwiękiem Dolby z głośników TV i super basem z JBL przy zachowaniu możliwości sterowania dźwiękiem w obu urządzeniach na raz piolotem magikiem. Sorry za tak obszerny post, ale może ktoś podzieliłby się ze mną swoimi doświadczeniami lub wiedzą w parowaniu tego typu zestawu lub podobnego. Uważam, że same Oledy CX od LG mają bardzo dobry dźwięk przestrzenny, jednakże brak im basów, co znacznie poprawia zestaw JBL , przy muzyce jak i scenach z filmu kiszki szaleją a podlogowka się sama odpowietrza, nie można jednak bezproblemowo tego zgrać, czyżby producent LG tego nie przewidział.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyłączam się do pytania , tylko w moim przypadku chodzi o soundbar HW Q60T Samsung. Jednoczesna praca z głośnikami TV OLEDA C11 LB.
 

Animall

New member
Przyłączam się do pytania , tylko w moim przypadku chodzi o soundbar HW Q60T Samsung. Jednoczesna praca z głośnikami TV OLEDA C11 LB.
Teraz TV Samsung ma już opcje Qsyphony, nie słyszałem tego, ale umożliwia właśnie działanie głośników TV i soundbara połączonego przez arc. Może i nie jest to super opcja ale zdecydowanie poszerza odsłuch.😉
 

Animall

New member
Dokładnie - soundbar samsunga będzie współpracował z tv samsunga w ten sposób ale nie z tv lg
Czekajcie, zaraz bo idziemy nie w ta stronę. Pytanie brzmi: jak zrobić aby właśnie TV LG OLED wydał z siebie dźwięk przy podłączeniu soundbara jakiejkolwiek firmy, by rozszerzyć dźwięk. Ma grać TV, soundbar i wszystko ma obsłużyć pilot magic i dźwięk i włącz, wyłącz.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Odpowiedź brzmi: co prawda nje mam tv lg ale zapewne tak się nie da aby to zadziałało w ten sposób po hdmi arc. W tv philips jest tak że każde podłączenie po hdmi earc przełącza na zewnętrzne głośniki (soundbar) I głośniki w tv nie działają. Jest opcja podlaczenia do gniazda słuchawkowego i wtedy działa bo z dziwnych powodów nie wycina z automatu głośników w tv tylko można ustawić na nich poziom głośności jaki sie chce (niestety są przebicia, niby można to regulować ale nie po to kupowałem soundbar aby podłączać go do gniazda słuchawkowego). Jest jeszcze opcja podłączenia po WiFi tzw. DTS play-fi i wtedy belka gra najlepiej. Jest do tego aplikacja i tam można wybrać urządzenia które są w sieci i obsługują tę technologię czyli np. tv I soundbar. Osobiście nie próbowałem tego tak robić jeszcze ale na czasie potestuje...
 
Ostatnia edycja:

Animall

New member
Odpowiedź brzmi: co prawda nje mam tv lg ale zapewne tak się nie da aby to zadziałało w ten sposób po hdmi arc. W tv philips jest tak że każde podłączenie po hdmi earc przełącza na zewnętrzne głośniki (soundbar) I głośniki w tv nie działają. Jest opcja podlaczenia do gniazda słuchawkowego i wtedy działa bo z dziwnych powodów nie wycina z automatu głośników w tv tylko można ustawić na nich poziom głośności jaki sie chce (niestety są przebicia, niby można to regulować ale nie po to kupowałem soundbar aby podłączać go do gniazda słuchawkowego). Jest jeszcze opcja podłączenia po WiFi tzw. DTS play-fi i wtedy belka gra najlepiej. Jest do tego aplikacja i tam można wybrać urządzenia które są w sieci i obsługują tę technologię czyli np. tv I soundbar. Osobiście nie próbowałem tego tak robić jeszcze ale na czasie potestuje...
Uuuu ciekawe z tym Wi-Fi dziś protestuje i dam znać, bo JBL ma łączność po wifi i TV tez.
 

Animall

New member
No i jestem po próbach, niestety nie mam pojęcia jak te grajbeke policzyć po wifi z telewizorem. Oba urządzenia są wpięte do rutera, ponadto mają włączony tryb wifi. Jeżeli chodzi o przesyłanie dźwięku po wi fi z soundbarem to nie ma problemu, a tv z JBL nie łączą się po wifi tylko załącza się tryb blutu po wypięciu kabla HDMI. I o ile da się wysterować dźwięk żeby nie było echa to z kolei pilot TV nie włącza razem z TV soundbara i znowu dupa z tyłu, bo po wyłączeniu TV soundbar rozlicza się z nim i jak się włączy TV to trzeba pilotem od soundbara zrobić wylacz włącz żeby znowu JBL połączył się z TV po blutu. Ehhh
 

Animall

New member
Dziś siedziałem nad tym pół dnia, niestety, jest to chyba tak zrobione specjalnie, żeby nie działało, po ty by klient kupował rozbudowane zestawy audio. Jedyne co daje naprawdę fajny efekt, to przełączenie zestawu z HDMI arc do blutu + wbudowane głośniki telewizora i wyregulowanie opóźnienia, jednak obsługa jest kłopotliwa, za każdym razem się to rozłącza po wyłączeniu TV.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Po bluetooth nie podłączałem swojego soundbara do tv i nie sprawdzałem. Dzisiaj jak wrócę z pracy to obczaję. U mnie po dts play-fi soundbar gra dużo lepiej niż po kablu hdmi więc nie kombinowałem inaczej już ale sprawdzę...
 

Animall

New member
No cóż trzeba zakończyć wątek gdyż żadne z ww. rozwiązań nie jest dobre. Poprostu nie da się osiągnąć opcji: głośniki Tv + soundbar JBL (łącze HDMI arc).
-Da się aktywować opcje głośniki TV + soundbar (łącze bluetooth). Niestety soundbar nie działa w pełnym zakresie mocy, a dźwięk nawet biegnący początkowo równolegle rozjeżdża się i powstaje echo. Pilot magic obsłuży poziom głośności, jednak nie wyłącza i nie wlicza soundbara. Wylaczenie TV skutkuje rozłączeniem ścieżki bluetooth między TV i soundbarem.
-Da się aktywować opcję głośnik TV i soundbar( łącze optyczne) dźwięk jest zbieżny jednak pilot nie obsługuje podwyższenia i obniżenia głośności w soundbarze.
Z powyższego wynika, że co powinno być proste jest skaplikowane i niedostępne.
Można wątek zamknąć, amen.

 

Animall

New member
A próbowałeś po optyku ? OLED LG ma w menu opcję optyk+głośniki telewizora. Jutro kupię kabel i wypróbuję.
Próbowałem po optyku, głośniki TV i soundbar działają. Niestety w tym układzie pilot nie obsługuje jednocześnie regulacji dźwięku w TV i soundbarze. Podnosząc moc dźwięku w TV musisz podnieść moc dzwieku w soundbarze drugim pilotem i wyregulować tak żeby jedno z drugim urządzeniem sie nie zagłuszało. Kłopotliwe, choć efekt przy dobrym ustawieniu mocy obu urządzeń jest fajny, spektrum dźwięku się słyszalnie rozszerza, a wysokie tony są miło słyszalne z pięknym basem JBL-a. Ktoś może zapytać ,, a po co mi to wszystko", a no po to, że np. przy oglądaniu filmu i odsłuchu dźwięku tylko z JBL przy niskiej nastawie mocy, np. wieczorem wysokie częstotliwości są mało słyszalne, takie jak szum morza, śpiew ptaków, wiatr i inne robiące za tło, a co ma istotny wpływ na realistyczne doznania, choćby takie jak upadek długopisu ze stołu, czy odgłos cykajacego zegara. To wszystko można usłyszeć przy jednoczesnymm odsłuchu głośników TV. Ale producent telewizora założył, że będziemy słuchać tylko TV, a producent soundbara tylko grajbeki. Szkoda, że nie ma kompromisu w tym szaleństwie. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.
 

Animall

New member
Podobno soundbary LG będą współpracowały w ten sposób z LG?
Też to gdzieś czytałem, że LG z LG po sync. Koniec końców ustawiłem to tak, że mój CX komunikuje się z JBL po bluetooth. W TV ustawiłem Bluetooth sourund + głośnik TV. Ustawienie sync trzeba w Tv włączyć wcześniej dla innej opcji i zostawić tak. Takie zestawienie pozwala na obsługę pilotem magic obu urządzeń. Pozostaje tylko kwestia rozjeżdżania się dźwięku. Po uruchomieniu zestawu wszystko działa zbieżnie, lecz czasami, nie zawsze jest tak że występuje echo, mimo tego, że wcześniej był dźwięk zsynchronizowany. Pomaga przełączenie TV na inne wyjście dźwięku i powrót i już jest dobrze. Nie wiem czemu tak jest, może dojdę do tego, metodą prób i błędów. Odsłuch w takim zestawieniu jest rewelacyjnie szeroki, słychać, że się dość dzieje na ekranie. Polecam próby ze swoimi zestawami
 
Do góry