OLED > 82 cali - poszukiwany

kozlos

Member
Hej,

@kiki mam od Ciebie już 2 czy 3 tv, teraz przyszedł czas na kolejny :) Generalnie od kilku lat kupuję LCD Philips, bo podoba mi się ambilight. Obecnie mam jakiegoś Philipsa 75 cali (podświetlany krawędziowo, co jest wg mnie tragedią przy tak dużej matrycy, no ale to inny temat). Szukam czegoś większego, powiedzmy, że tak 85 cali, ewentualnie 82/83. Natomiast ze względu ambilight chciałbym zostać przy PHILIPS, no chyba, że zostanę przekonany, że nie warto i w tej bądź lepszej cenie mozna kupić TV z dużo lepszym ekranem etc. Chociaż nie ukrywam, że uwielbiam ambilight i korzystam z tego ciągle. W sypialni również mam Philipsa z ambi.

Gdzie leży więc problem? Chciałbym również pierwszy raz przesiąść się na OLED (o ile potwierdzicie, że to dobry kierunek :) ) i wydaje mi się, że Philips w OLED nie ma nic powyżej 75 cali? Albo ja nie potrafię znaleźć ;)

Jestem otwarty i będę wdzięczny również za inne propozycje. Być może warto kosztem wielkości ekranu zostać przy 75 i wziąć OLED, a może jednak iść w wielkość, np 85 i zostać przy LCD? 85 cali idealnie pasowałoby mi na ścianę z TV :)

Przygotowałem zestawienie informacji dot. TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40 (ale kącik TV to może ze 20m2)
2.
Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3 metrów
3.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5.
Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6.
Jak słońce świeci w pokoju? w południe może padac na ekran, ale w ciagu dnia TV jest rzadko używany, jesli juz to zaslaniamy rolety. Troszkę przy zachodzie może zaglądać swiatło od prawej strony, ale niewiele
7.
Jaki masz obecnie telewizor? Philips LED 85cali
8.
Co chcemy aby telewizor posiadał?
Dobry obraz, dobry i szybki smart (android), dobra czern, wysokie odswiezanie (duzo szybkiego sportu), dobra wspolpraca z Playstation 5

9.
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Satelita, Antena zwykla, Streaming - praktycnzie wszystkie platformy
10.
Jakie urządzenia? Konsola do gier, soundbar, dekoder Canal plus
11.
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h
12.
Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Czasami tak
13.
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale
14.
Czy zamierzasz surfować po internecie? Troszkę tylko
15.
Czy zamierzasz grać w gry? Tak, playstation 5, Xbox Series X
16.
Preferencje co do marki? Philips ze wzgledu amibilight
17.
Preferencje co do wielkości? powyżej 82 cali
18.
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
19.
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Temat otwarty, musi byc dobry stosunek jakosci do ceny. Powiedzmy, ze do 20k, ale tak jak wspomnialem jesli warto wiecej, to okej. Natomiast jesli znajde cos taniej, to tez super
21.
Jak często wymieniasz telewizory w domu? co okolo 4-5 lat
22.
Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Bardzo czesto
 
Do góry