OLED 65G33LA - pierwsze kroki z tv

Eraeste1

Member
Nie zawsze warto zaktualizować, bo często aktualizacja zmienia Twoje przyzwyczajenia.
Jeśli zostajesz przy aktualizacji warto wcześniej zadzwonić na infolinię LG, dopytać czego dotyczą zmiany.
Dopiero podejmujesz decyzję czy dla Ciebie warto i dopytasz u nich o sposobie pobrania aktualizacji.

Jak się okazało, było kilka pominiętych już aktualizacji. Zazwyczaj aktualizacja ma poprawiać funkcjonowanie systemu/oprogramowania chociaż zdarza się, że zawiera też update błędy mimo bet itp., na czacie LG poinformowali mnie o wszystkim i jak dokonać aktualizacji. Mnie zastanawia tylko jedno, dlaczego telewizor się nie zaktualizował sam mimo podłączenia do internetu i włączonej automatycznej aktualizacji - może ktoś się wypowie kto ma LG czy takie sytuacje się zdarzają? Dzięki
 

Eraeste1

Member
To nie była kalibracja taka jak myślisz, że była. Poczytaj trochę.


Kiki, mam prośbę - możesz odpisać koledze, jaka wykonana miałem kalibracje? Tzn. Czy to były wgrane z góry ustawienia czy była użyta do tego jakaś kamera i jakie oprogramowanie.

Chodzi mi o to żeby ludzie się dowiedzieli od Ciebie, ja dałem słowo, że nie będę mówił o danych z raportu i słowa dotrzymuje.
- jedynie co mogę powiedzieć, to że nie było w nim wyszczególnionego mojego modelu tv, kto wykonywał kalibracji itd., (może nie musiało, ale przed komentarzami też myślałem że to będzie ujęte w nim, dlatego o tym pisze).

Twoja decyzja co zrobisz, ale sam jestem ciekaw, i może sprawa została by zakończona raz na zawsze. (I nie chodzi o to żeby się tłumaczyć, to nie tajemnica rządowa zwykła odpowiedź :)).

Najważniejsze dla mnie jest, że tv dotarł błyskawicznie i zachęcony skorzystaniem z promocji, o której nie wiedziałem, a która mi przedstawił kiki to utwierdziło mnie w zakupie. Poza tym kontakt telefoniczny z kiki czy drogą na forum lub sms bardzo konkretny i uczynny, więc nie mam żadnych zastrzeżeń., i myślę że nikt tutaj też problemu nie widzi, ale temat kalibracji jest wałkowany i wałkowany czy usuwanie postów, chociaż to zauważyłem, jednak trzeba rozróżnić wolność słowa od typowego hejtu, bo w tym przypadku pewnie sami byśmy to zrobili.

Niech sprawa się wyjaśni.

Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibrację robi nam firma zewnętrzna.
Jaką kamerę używa się przy kalibracji ?
Nie znam takiej kalibracji, ale wiem jak wygląda kalibracja jak wykonuje ją firma która przyjeżdża.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest ten temat .
Proszę trzymać się tematu.
Wszystkie off top będą usuwane.
W razie pytań proszę pisać na PW.
 
Ostatnia edycja:

Eraeste1

Member
Chciałbym Was zapytać korzystam z trybu żywy z moimi modyfikacjami i wszystko spoko a jak puszczam film na Netflix, który jest w Dolby vision to zmienia mi ustawienie na tryb sprecyzowany czy jak zmienię znów na żywy to nadal będzie to Dolby vision? Niby jest obok żywego trybu też , ale nie wiem czy nie musi być ten sprecyzowany?, ale dla mnie jest za ciemny.
 

Eraeste1

Member
Nie,

Chodzi o to, że wybrałem tryb „żywy” i pozmieniałem trochę w nim opcji i pisze „żywy (ustawienia użytkownika” i git…i też tak mam na netflixie, ale jak wybiorę film z DOLBY VISION, to zmienia mi na tryb „spersonalizowany (zimny i ostry) i czy jak zmienię ręcznie znów na żywy to będę miał efekt Dolby vision czy nie?
 

luck76

Well-known member
Nie,

Chodzi o to, że wybrałem tryb „żywy” i pozmieniałem trochę w nim opcji i pisze „żywy (ustawienia użytkownika” i git…i też tak mam na netflixie, ale jak wybiorę film z DOLBY VISION, to zmienia mi na tryb „spersonalizowany (zimny i ostry) i czy jak zmienię ręcznie znów na żywy to będę miał efekt Dolby vision czy nie?
jak zmienisz na żywy, to będziesz miał też HDR. Jak chcesz DV to po prostu dostosuj go pod siebie
 

Eraeste1

Member
Czy może ktoś mi powiedzieć czy w miejscu, które zaznaczyłem w kółku powinno pisać eARC (a nie ARC) jeżeli podłączony soundbar obsługuje eARC?, dodam że tv także obsługuje eARC. Dam sobie rękę uciąć że na poprzednim kablu w wyjściu dźwiękowym pisało eARC, ale kabel wymieniłem i teraz jest samo ARC - może ktoś u siebie to jeszcze zweryfikować, żebym był pewny na 100% dzięki

- oczywiście wszystko wpięte w odpięcie gniazda hdmi
 

Attachments

  • IMG_7733.jpeg
    IMG_7733.jpeg
    864,1 KB · Wyś: 29
Do góry