OLED 65G33LA - pierwsze kroki z tv

Eraeste1

Member
Chciałbym Was zapytać,

Dlaczego pilot, który ma wirtualny kursor jest on krzywy? W sensie pilot kieruje na wprost a kursor jest po lewej stronie.

Będę tutaj wrzucał inne zapytania, bo dopiero co tv podłączyłem i będę go poznawał dlatego, nie dawałem w temacie, ze chodzi o pilot
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witam, kupiłeś bardzo dobry TV. Ustaw go dobrze (może pomyśl o profesjonalnej kalibracji) i ciesz się pięknym obrazem. Co do pilota, to powiem Ci, że nawet tego nie zauważyłem. Od lat korzystam z pilotów uniwersalnych Logitech. Pilot od TV leży w szufladzie nieużywany. Teraz sprawdziłem i faktycznie kursor jest trochę po lewej stronie. Czemu tak jest nie wiem. Może ktoś bardziej obeznany w temacie Ci to wyjaśni.
 

Eraeste1

Member
Miałem wykonaną kalibrację w sklepie kikiego.

Odnośnie pilota to ten kursor działa różnie raz w bardziej w lewo raz w prawo - może tak ma być?
 

Eraeste1

Member
Tak otrzymałem protokół wydrukowany z opisem jakie narzędzia zostały użyte do kalibracji i zapisane ustawienia na kartce, gdyby doszło do ich resetu.

Żonie te kolory odpowiadają ja natomiast będę musiał ustawić wg siebie, gdyż choruje na oczy i obraz jest dla mnie za ciemny (choć założenie pewnie było dopasować kolory do jak najbardziej naturalnych)

Odnośnie samego tv uważam, że jest dużo jaśniejszy od a80k Sony, ale nie podbity kolorami tak jak w Sony.
Dużo opcji telewizor ma w sobie do ustawien.

Nie wiem jak zmienić nazwę hdmi…, bo wyskakuje mi na cyfrowym Polsacie , że to PS5 konsola - wiecie jak to ogarnąć?

Zwlekałem z rozpakowaniem tv do dzisiaj, bo dopiero otrzymałem oryginalna podstawę (z innego sklepu). Cena zabójcza, ale udało mi się kupić taniej, jednak cena adekwatna do jakości, prezentuje się i jest skonstruowana przemyślanie i obracana, niektórzy zarzucali, że jest pochylona o 5 stopni do tyłu to fakt, ale mi to nie przeszkadza mimo tego, że tv mam wyżej.

Odnośnie pilota, jak ktoś ma taki to dajcie znać u Was działa czy zawsze prezyzyjnie czy ten kursor bywa przesunięty względem ułożenia kierunku pilota

Dzięki
 

Eraeste1

Member
To musiałbym zapytać sprzedającego, bo tam pisało bodajże wszelkie prawa zastrzeżone…(ale nie jestem pewien, bo teraz nie mam jej przy sobie, bo schowałem)., ale dam znać.
 

Eraeste1

Member
Ok, sprawdzę w domu. A będę rozmawiał ze sprzedającym najprawdopodobniej dzisiaj to dopytam też.

Odnośnie ustawien- kalibracji, podobno powinno się wykonywać indywidualnie do poszczególnego tv oraz w odpowiednich warunkach, ja natomiast spróbowałem wczoraj sobie sam ustawić te parametry pod siebie, ale nadal nie jestem w pełni zadowolony, brakuje mi doznań, które wyłaniały sie przy ciemniejszych scenach tzn. Jest ciemniejsza sceneria i nagle zaczyna palić się ognisko ten ogień jest wyraźny, ale mniej wyjątkowy aniżeli miałem w Sony (słyszałem że Sony ogólnie są dobrze ustawienia fabrycznie) możecie mi doradzić jakie opcje włączyć, co wyłączyć , bo jak czytam nie zawsze wszystko na „full” daje efekt satysfakcjonujący. Od razu zaznaczę że lubię mieć wyrazisty obraz, ale żeby skupiał się on odpowiednio do treści wyświetlanych a nie na całej scenerii - ciężko mi to wyjaśnić.

Bez dwóch zdań obraz jest wiele jaśniejszy, że aż musiałem trochę go przyciemnić aniżeli w stosunku do Sony a80k , dźwięk też jest lepszy i znacznie dużo więcej ustawień wg mnie a ustawienia dla gracza także bardziej rozbudowane, to tyle zresztą ja tv mam zaledwie od wczoraj i wieczorem zacząłem dopiero cokolwiek przyglądać się., więc z biegiem czasu dojdźcie więcej pewnie zapytań itd.
 
Ostatnia edycja:

Eraeste1

Member
Jaki ustawiacie tryb głosu przeważnie? Tą opcją sztucznej inteligencji spoko, ale raczej nie do filmów…? Mowa o ustawieniach głosu tv - nie mam nic innego podłączonego .
 

Eraeste1

Member
Podłączyłem bezprzewodowy głośnik Bluetooth i mam opóźnienie między głośnikami z tv a bezprzewodowym mimo, że ustawiłem opóźnienie „0” wiecie dlaczego tak może być?
 

Eraeste1

Member
Szanowni takie pytanie. Ustawiłem sobie ekran pod siebie., ale jak włączam np film z netflixa i chyba jak jest w Dolby to widzę, że mimo iż jest na moich ustawieniach to zmieniają się parametry obrazu przez to że film jest w Dolby?

Dodam, że wykrywanie filmmaker mode automatyczne wykrywanie mam wyłączone.

Owszem mam ustawione - suwak przesunięty na włączone opcje Dolby to pewnie dla tego?

W ogóle zaciekawiło mnie to, że jak w moich ustawieniach jasność mam na 80% załóżmy to jak włącza się film w Dolby to ustawienia nadal na moim trybie zmieniają się aż na 100%, ale film jest ciemniejszy

To tak ma być ?

Natomiast w trybie gry to jeszcze inaczej jest z tego panelu gracza.



I jeszcze jedno, idzie wyłączyć komentarz głosowy, który powtarza to co wybieram glosowo? Mowie np włącz YouTube - to telewizor mówi włączam YouTube itd…
Dzięki
 

Eraeste1

Member
Mam pytanie, dlaczego nie chce mi się zaktualizować tv do najnowszego oprogramowania - sprawdziłem i ja mam stare ..
 

Attachments

  • cba7a1eb-30e1-43a5-8a44-e2e01c009378.jpeg
    cba7a1eb-30e1-43a5-8a44-e2e01c009378.jpeg
    105,2 KB · Wyś: 28
  • a715ebaa-d965-4b95-aa83-d2ac152d4783.jpeg
    a715ebaa-d965-4b95-aa83-d2ac152d4783.jpeg
    70,8 KB · Wyś: 26

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zawsze warto zaktualizować, bo często aktualizacja zmienia Twoje przyzwyczajenia.
Jeśli zostajesz przy aktualizacji warto wcześniej zadzwonić na infolinię LG, dopytać czego dotyczą zmiany.
Dopiero podejmujesz decyzję czy dla Ciebie warto i dopytasz u nich o sposobie pobrania aktualizacji.
 
Do góry