OLED 65 do 9000tys

armata97

New member
Cześć

Mam dylemat w sprawie tv oled 65 jakiś czas przeglądam oferty i testy i zastanawiam się w sumie nad dwoma modelami Sony a80j i Philips OLED856. Niestety Lg C1 odpada, brak DTS, a nie zamierzam zmieniać amplituner. Czytałem testy obydwóch modeli średnia jasność w Philips średnio większa o 100nitów, a to już chyba widać, a co dalej aż niestety tak się nie znam, po teście tylko widzę, delikatną przewagę na korzyść philipsa. Tv gównie by był używany Ps5 i Netflix. Chętnie poznam wasza opinie lub jakieś propozycje.
 

sunnyluk

Member
Od siebie polecę Philipsa 806/856. Też myślałem nad C1, ale jednak @kiki zasiał ziarnko niepewności, dał dobrą cenę na 806 i jest 65Oled806 ;)
Jeśli chodzi o podłączenie PS5 -> również mam ampli, które nie obsługuje HDMI 2.1 i nie chcąc tracić HDR,4K itp. podłączyłem PS5 bezpośrednio do Oled806. Drugim HDMI dźwięk idzie do ampli. W ampli musiałem ręcznie aktywować dodatkowo ARC, bo na początku nie było dźwięku. Teraz jest i działa, chociaż od czasu do czasu zdarza się krótka przerwa w dźwięku (nawet oglądając np. Netflix przez wbudowaną apkę w TV). Podejrzewam albo za słaby kabel, albo jednak ampli jest zbyt stare, albo jest to ten problem z 806, który opisują na avforums z dźwiękiem przez ARC. Tak czy inaczej 2sekundowa przerwa w dźwięku raz na kilka dni mi nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o obraz w Oled806 to jest bardzo dobrze, wręcz wyśmienicie, a przesiadłem się z plazmy Panasonica i seanse są głównie wieczorami.

Jak chcesz o coś zapytać to pytaj, chętnie odpowiem. U siebie korzystam z PS5, NSwitch i apek w TV Netflix, Amazon Prime i AppleTV+. Telewizji nie posiadam żadnej - tu nie pomogę ;)
 

armata97

New member
Bardzo mnie interesuje ten Philips nie powiem. A próbowałeś konsole do tv przez HDMI i optycznym do ampi ? Obecnie mam tak podłączone do Samsunga KS i świetnie to się spisuje pytanie czy tak się da na Philips
 
Do góry